Wycieczka do ZOO MĄDRACZKI

Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z naszego przedszkola. 18 maja,
5 – latki wyruszyli autokarem do Parku Edukacyjnego ZOO – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt egzotycznych. Podczas zwiedzania dzieci mały okazję zobaczyć i dotknąć niespotykane, na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Dopełnieniem wycieczki był seans w kinie – Wielka przygoda chomików.Zwieńczeniem naszej przygody był wspólny obiad w restauracji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapisały się w pamięci dzieci i opiekunów.

Dzień Matki MĄDRACZKI

W dniu 23 maja 5 – latki świętowały Dzień Matki. Mamusiom towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech i wzruszenie. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali swoje pociechy. Na tę okoliczność przedszkolaki przygotowały część artystyczną, recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Po występach dzieci wręczyły swoim Mamusiom upominki. Na koniec wszyscy degustowali się słodkim poczęstunkiem.

Olimpiada Sportowa JAGÓDKI

No i przyszła pora na Olimpiadę Sportowa….7 czerwca Jagódki udały się na OSIR, by uczestniczyć w tym wydarzeniu razem z innymi przedszkolakami. Atrakcji było wiele i organizacja super. Coś dla ciała i ducha: konkurencję, tańce, bańki, dmuchańce, poczęstunek. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Dziękujemy

Wycieczka do Zoo MALINKI

Dnia 06.06 grupa Malinki wybrała się na wycieczkę autokarową do Canpolu koło Człuchowa. Dzieci zwiedziły Zoo i poznały jego mieszkańców. Zoo zamieszkują zebry, żubry, małpy, sowa śnieżna, bociany, kangur. Była też chwila odpoczynku ,podczas której dzieci zjadły słodycze, które zabrały ze sobą na wycieczkę. Po zwiedzaniu zoo był czas na harce na placu zabaw, pamiętając o bezpieczeństwie. Na zakończenie zjedliśmy obiad i wróciliśmy do przedszkola.

Wielki Dzień Dziecka Stary Rynek Chojnice- JAGÓDKI

30 maja Jagódki odwiedziły Stary Rynek uczestnicząc w Wielkim Dniu Dziecka.Był super występ, zwiedzanie stoisk, przekąski, malowanie twarzy, fryzury oraz wiele innych. Wróciliśmy z Zegarem od Firmy MEBLIK zmęczeni ale we wspaniałym nastroju. W przedszkolu czekały na nas pyszne lody.

Hałabałki na wycieczce

Wycieczka do Pana Garncarza w Sokole była niewątpliwie wielkim przeżyciem dla małych podróżników z grupy Hałabałki. Dzieci już na kilka dni przed wyjazdem były podekscytowane podróżą autokarem i możliwością wykonania naczynia z gliny. Po zapoznaniu się z zawodem garncarza przedszkolaki osobiście wyrobiły glinę, z której potem ulepiły piękne garnuszki i wazoniki. Po ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy był czas na odpoczynek, jedzenie i zabawę na placu zabaw. Zadowolenie w oczach dzieci utwierdziło nas w przekonaniu, że wycieczka była udana.

Strysza Buda- Kaszubski Park Miniatur WYCIECZKA JEŻYNKI

Dnia 28.05.2018r. grupa Jeżynki udała się na wycieczkę grupową do miejscowości Strysza Buda- Kaszubski Park Miniatur. Do zwiedzania mieliśmy 3 parki-Miniatur, Gigantów oraz Gratek. W pierwszym oglądaliśmy o 25 razy pomniejszone obiekty historyczno- zabytkowe oraz najważniejsze instytucje. W drugim natomiast o 25 razy powiększone owady i ptaki, w trzecim standardowe i bajkowe samochody. Dodatkową atrakcją był przejazd bajkową kolejką, świat baśni, gabinet śmiechu, dom strachu i na zakończenie szaleństwo na placu zabaw. W przerwie zwiedzania zrobiliśmy sobie piknik na świeżym powietrzu. Zmęczeni po całym dniu wrażeń bezpiecznie dotarliśmy do domku.

Robimy koktajl owocowy JAGÓDKI

28 maja Jagódki zgodnie z instrukcja przeczytana w kartach pracy wykonały koktajle owocowe. Dziękujemy Rodzicom za zaopatrzenie w borówki, truskawki, banany, jogurty i inne. Koktajle były przepyszne, zresztą Mamusie i Tatusiowie mogli skosztować.

„Dzień Mamy” JAGÓDKI

Dnia 24 maja Jagódki po raz ostatni gościły swoje Mamy
z okazji Ich Święta. Przygotowały na ten Dzień piękne wierszyki, wzruszające piosenki, energiczne tańce,
no i prezenty. Uśmiechom, łzom radości nie było końca.
Na szczęście słodki poczęstunek zatamował płacze
i szczęśliwie dotarliśmy do końca.
Dziękujemy Mamom za te wszystkie lata i życzymy wszystkiego najlepszego.

Jeżynki świętują Dzień Mamy

25 maja dzieci z grupy Jeżynki Świętowały wspólnie z zaproszonymi gośćmi Dzień Matki. Starszaki przygotowały dla swych mam piosenki i wierszyki, wręczyły własnoręcznie zrobione laurki oraz ramkę ze zdjęciem. Na koniec były wielkie brawa dla przedszkolaków i wspólne świętowanie Dnia Matki.

Święto Mamy u Malinek

23 maja przedszkolaki z grupy Malinki zaprosiły do przedszkola swoje kochane mamusie, wspólnie z Paniami przygotowały krótki występ piosenki i wierszyki. Po występie wspólnie odśpiewały Sto Lat dla swoich mam. Na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i papierowe koszyki pełne kwiatów.