Wycieczka Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór POZIOMKI

Dnia 25.04.2018 Grupa ,,POZIOMEK” wybrała się na wycieczkę do ZZO Nowy Dwór
( Zakład Zagospodarowania Odpadów). Dzieci zwiedziły zakład, miały możliwość obejrzenia segregacji śmieci oraz maszyn wspierających pracę ludzi. Na zakończenie odbyła się prezentacja dotycząca utrwalenia zdobytych wiadomości na temat segregacji, recyklingu i dbania o środowisko.

Dzień Książki

23 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książek. Z tej okazji swoja obecnością zaszczycił nas autor książki „Janek i Kot” pan Grzegorz Szlanga, który umilił nam czas czytając jej fragment.

Bal Wiosny

13 kwietnia kolorowy Wodzirej odwiedził nasze przedszkole i poprowadził Bal wiosny. Tego dnia obchodziliśmy również „Dzień Czekolady”. Z tej okazji dzieci otrzymały czekoladowe wafelki.

Warsztaty Wielkanocne JAGÓDKI

Jak co roku Jagódki przed Wielkanocą przyjęły swoich najbliższych. W tym roku zaprezentowały przedstawienie
” Szewczyk Dratewka” oraz wykonaliśmy wspólnie papierowe kurczaki. Dzieci pomimo nieobecności niektórych aktorów spisały się na medal.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Konkurs o Janie Pawle II JAGÓDKI

Przedstawiciele Jagódek uczestniczyli w konkursie wiedzy o Janie Pawle II organizowanym przez Wesołe Przedszkolaki. Dzieci super się przygotowały
i zaprezentowały swoją wiedzę.
Zabawa była udana a nagrody bardzo ucieszyły
naszych uczestników.

Kynoterapia – Wesołki

Wesołki często spotykają się z Panią Marzenką. Opowiada im jak należy zachowywać się wśród zwierząt, a w szczególności, gdy w pobliżu przebywają psy. Dzieci otrzymują ważne informacje, które potem przekładane są w praktyce. Często zajęciom towarzyszy zabawa, nawiązująca do tematyki zwierzęcej. Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia.

HAŁABAŁKI- WARSZTATY WIELKANOCNE

23 marca w grupie Hałabałki odbyły się warsztaty Wielkanocne. Przedszkolaki wprowadziły świąteczną atmosferę krótkim wystąpieniem przed Rodzicami, po czym wykonały wraz z Nimi wielkanocnego zajączka z pnia drzewa. Zarówno dzieci jak i dorośli zaangażowali się we wspólną pracę i z wielkim zapałem stworzyli piękne ozdoby świąteczne. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i miło spędzony czas.

Zajęcia kulinarne MALINKI

Warsztaty kulinarne- pieczemy babeczki. Panie z grupy Malinki przygotowały specjalne zajęcia dla swych wychowanków- zajęcia kulinarne. Dzieci z pomocą pań wsypywały składniki do miski, mieszały i nakładały do przygotowanych foremek. Każde dziecko miało możliwość mieszać mikserem przygotowane ciasto była przy tym super zabawa. Na koniec Panie zaniosły do kuchni babeczki Panu kucharzowi do upieczenia. Każde dziecko dostało swoją babeczkę do zjedzenia, były smaczne.

Warsztaty wielkanocne POZIOMKI

Dnia 26 marca w grupie Poziomek odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Rodzice wraz z dziećmi wykonały piękne koszyki wielkanocne, wykazując się przy tym wielką kreatywnością. Dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Mądraczki zakładają wiosenny ogródek

Pięciolatki powitały wiosnę nie tylko śpiewem, ale postanowiły założyć wiosenny ogródek w kąciku przyrody. Dzieci uczyły się jak sadzić nasiona, cebulki kwiatowe oraz dowiedziały się od czego zależy wzrost roślin. Podczas zajęć sadziliśmy kwiaty. Teraz będziemy codziennie podlewać nasz ogródek oraz obserwować wzrost roślin.

Zabawy niedyrektywne – Mądraczki

Każdy z nas lubi się bawić. Co, więcej każdy z nas potrzebuje zabawy. Swoboda zabawy z dostępem materiałów daje dużo radości. Mobilizuje dziecko do podejmowania decyzji, wyborów, pokonywania napotkanych trudność…

Mądraczki szukają wielkanocnego zajączka

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci zadania, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu!

Warsztaty Wielkanocne JEŻYNKI

Dnia 28.03.2018 r. w grupie Jeżynki odbyły się Warsztaty Wielkanocne. Dzieci przedstawiły krótki występ artystyczny, następnie złożyliśmy sobie życzenia. Przy stolikach pracowaliśmy bardzo intensywnie, dzięki czemu powstały przepiękne kolorowe zajączki wielkanocne. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od dawna oczekiwany prezent od zająca.