Wielkanocne warsztaty u Wesołków

27 marca w sali Wesołków było bardzo pracowicie. Zajączek zostawił dla dzieci prezenty, ale poprosił je o pomoc w przygotowaniach świątecznych. Dzieci i ich goście świetnie się spisali! Wykonali piękne kurczaczki, przegonili liska, który polował na kurkę i przynieśli zajączkowi jajeczka, których on bardzo potrzebował. Dziękujemy za wspólną zabawę!

„Dzieciństwo wierszem malowane”- konkurs

Dnia 20 marca 2018 roku dzieci z naszego przedszkola A. Skorupska (Jagódki), M. Lica i M. Jagodzińska ( Poziomki) brały udział w konkursie ” Dzieciństwo wierszem malowane” organizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 3 w Chojnicach. Dzieci recytowały wiersze,wykazały się przy tym dużym warsztatem autorskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Wróciły do przedszkola pełne wrażeń i emocji.

Kynoterapia JEŻYNKI

Grupę Jeżynki odwiedziła Pani Marzena, która w naszym przedszkolu prowadzi zajęcia z Kynoterapii przybyła do naszej grupy w towarzystwie Florka i Dziuni.
Wspólnie z pieskami pokonywaliśmy tor przeszkód,
była super zabawa i dużo śmiechu.

Hałabałki w Kosmosie

W ostatnich dniach lutego Hałabałki zamieniły się w małych odkrywców tajemnic Kosmosu. Na zajęciach przedszkolaki poznały nazwy ciał niebieskich a także nazwy niektórych planet układu słonecznego. Dzieci wykonały czapki ufoludków i chętnie wcieliły się w ich rolę. Kosmiczny tor przeszkód pokonały z wielką radością.

Zwierzęta arktyczne

28  lutego wszystkie przedszkolaki podczas zajęć wzbudzały zainteresowania przyrodą okolic polarnych
oraz bogaciły swoją wiedzę na temat zwierząt arktycznych.
Na początku zajęć przywitaliśmy się Lodową powitanką
na podstawie której dzieci próbowały odgadnąć, do jakiej krainy zawędrowaliśmy. Następnie do lodowej krainy zaprowadziły nas bardzo sympatyczne pingwiny. Poznaliśmy je na podstawie wiersza 
Rodzina pingwina idzie do kina. Dzieci dowiedziały się, że pingwiny żyją
na biegunie południowym, a lodowy kraina w której żyją nazywa się Antarktyda. Mieliśmy okazję zamienić się w pingwiny podczas zabawy 
Pingwiny wędrują po Antarktydzie. Przedszkolaki poznały także zwierzęta bieguna północnego – Arktyki. Obejrzeliśmy obrazki i zastanawialiśmy się, dlaczego większość z nich ma kolor biały. Poznaliśmy Eskimosów i ich domy – igloo. Nawet spróbowaliśmy ułożyć takie igloo
z kartek papieru. W zabawie pt. 
Na krze umieszczaliśmy kolejno zwierzęta polarne, które są białe, mają pióra, żyją w wodzie – czyli segregowaliśmy naszych polarnych przyjaciół. Spośród różnych zwierząt utworzyliśmy zbiór do którego położyliśmy zwierzęta, które Eskimos może spotkać wokół swojego domu. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne różnymi technikami.

Sałatka Jarzynowa MALINKI

„Zdrowe odżywianie” tak brzmiał tygodniowy temat
w grupie Malinek. Dzieci na zajęciach poznały zasady prawidłowego odżywianie. Dowiedziały się jakie produkty należy spożywać a jakich nie powinno się jeść aby być zdrowym. Podsumowaniem zajęć były zajęcia kulinarne
i wspólne przygotowanie sałatki jarzynowej.

Zabawy Niedyrektywne MALINKI

Malinki bardzo lubią zabawy niedyrektywne, podczas których nauczyciel daje dzieciom swobodę zabawy z dostępnych materiałów: korki, pudełka, papier, rolki, papier toaletowy itp. a dzieci bawią się jak chcą jest dużo śmiechu i radości.