Spotkanie świąteczne u Wesołków

W tym roku spotkanie świąteczne miało zupełnie inna formę niż dotychczas. W rolę aktorów wcielili się rodzice naszych Wesołków. Przedstawili oni scenę z czasów teraźniejszych – rodziny, która prawie zapomina o świętach oraz Dzień Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały poczynania swoich rodziców na scenie. Później wspólnie ucztowaliśmy oraz rozmawialiśmy przy stole zastawionym łakociami. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe przeżycia! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie chwilę, by zatrzymać się w tym pędzie i spędzi czas z rodziną, bliskimi… Wesołych Świąt!

Warsztaty świąteczne u „Śmiałków”

16.12.2016 grupa ” Śmiałki” miała przyjemność zaprezentować swoje talenty przed rodzicami w krótkim programie artystycznym. Rodzice odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem. Na koniec odbyły się warsztaty świąteczne. Każda rodzina wykonała stroik na świąteczny stół.

„Hałabałki” w Domu Pomocy Społecznej w Chojnicach

We wtorek 20.12. grupa „Hałabałki” odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe oraz złożyły życzenia świąteczne zgromadzonej publiczności. Ponadto dzieci przygotowały dla mieszkańców placówki kartki świąteczne, które poprzedniego dnia wykonały z rodzicami na warsztatach bożonarodzeniowych. Pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej bardzo dziękowali za wprowadzenie wszystkich w świąteczny nastrój oraz zaprosili „Skrzaty” na kolejne wspólne spotkania https://SocialTrusts.com.

Warsztaty świąteczne u „Koszałków-Opałków”

W dniu 19.12. odbyły się warsztaty świąteczne w grupie „Koszałki-Opałki”. Dzieci przygotowały krótki program słowno-muzyczny pt. „Po co są Święta Bożego Narodzenia?”. Po występie rodzice z dziećmi na warsztatach wykonywali kartki świąteczne. W spokojnej atmosferze spędziliśmy miło czas.

Spotkanie wigilijne u „Hałabałków”

W poniedziałek (19.12.) dzieci z grupy „Hałabałki” gościły w swojej sali rodziców na spotkaniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na początku przedszkolaki zaprezentowały występ jasełkowy. Następnie odbyły się warsztaty, na których rodzice wraz z dziećmi wykonywali kartki świąteczne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz świątecznych życzeń.

Jasełka u Malinek

Dnia 14.12.2016 roku w grupie MALINKI odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe dla Rodziców. Dzieci wspólnie z najbliższymi ozdabiali wcześniej przygotowane ozdoby z masy solnej: choinki, aniołki, bałwanki, renifery, gwiazdki. Przed przystąpieniem do pracy i słodkiego poczęstunku wszystkie Malinki w roli małych aktorów przedstawiły Jasełka i odśpiewały kolędy. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Dzień Ochrony Praw Dziecka

Przedszkolaki na dzisiejszych zajęciach (09.12.) zapoznały się z prawami dzieci poprzez wiersze, zabawy i zagadki. Uwieńczeniem zajęć była wspólna praca „szczęśliwe dzieci”.

Lekcja o służbie więziennej – Hałabałki

W piątek (02.12.) grupę „Hałabałki” odwiedziła pani Ania, która jest wychowawcą w Areszcie Śledczym w Chojnicach. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym, jak wygląda codzienne życie osób przybywających w więzieniu. Przedszkolaki bardzo chętnie zadawały pytania oraz same wykazały się dużą wiedzą na temat służby więziennej.

Pierniki u „Śmiałków”

1 grudnia „Śmiałki” robiły pierniki. Świetną zabawę miały z ugniatania, wałkowania oraz wyciskania kształtów. Dzieciom bardzo smakowały własne wyroby. Pozostałe pierniczki pięknie przyozdobią choinkę w sali.