Mali badacze – Malinki

W grupie Malinki odbyły się zajęcia badawcze z fizyki. Wiadomo, że dzieci charakteryzuje ciekawość tym co je otacza, a najlepszym sposobem było przygotowanie na zajęciach kilku eksperymentów. Dzieci dowiedziały się jak można zrobić elektromagnez, czy wszystkie przedmioty przewodzą prąd, jak to się dzieje, że po podłączeniu baterii żarówka zaczyna świecić…

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze przedszkole obchodziło Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie i to właśnie tym maskotkom był poświęcony cały dzień w przedszkolu. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt. „Miś z mojej ulubionej bajki lub książki”. W nagrodę za udział wszystkie dzieci otrzymały upominki, a dodatkowo zostały wyróżnione trzy prace: I miejsce zajęła Paulina Rostankowska, II miejsce Marta Czapiewska, III miejsce Karina Narloch. Gratulujemy!

Pasowanie „Śmiałków”

Uroczystość pasowania na przedszkolaka zaczęliśmy od oficjalnej zmiany nazwy grupy. Od tego momentu jesteśmy grupą ŚMIAŁKÓW.

Dzieci odważnie prezentowały piosenki oraz wierszyk. Przysięga przedszkolaka i tor przeszkód pokonany z pomoca rodzica był ostatnim elementem czyniącym z dzieci prawdziwych przedszkolaków. Na koniec każde z maluszków śmiało odebrało książeczkę oraz pamiątkowy dyplom. Rodzice na ten dzień przygotowali słodki poczęstunek. Była to najlepsza nagroda dla dzieci.

Dzień Postaci z Bajek

W piątek (04.11.) nasze przedszkole obchodziło Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominaliśmy sobie najbardziej znane bajki, a nasze Panie zostały zaczarowane w różne postacie z baśni. Ponadto każda grupa wykonała plakat wybranej postaci bajkowej.  Co roku dzień ten jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dzień Dyni

W piątek (28.10.) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dyni. Wszystkie sale zostały udekorowane dyniami oraz pomarańczowymi balonami. Tego dnia przedszkolaki poznały różne ciekawostki na temat dyni oraz wzięły udział w dyniowych konkurencjach sportowych. Każda grupa wykonała także pomysłowe prace plastyczne związane z dynią.