Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – w tym dniu całe przedszkole brało udział w programie artystycznym – były wiersze, piosenki, życzenia, kwiaty i podziękowania. Na zakończenie grupa „Jagódki” rewelacyjnie zaprezentowała układ taneczny pt. „Nauczyciele na przestrzeni dziejów”.

Koszałki sadzą żonkile

W piątek (30.09.) Koszałki sadziły żonkile w ramach akcji „Pola Nadziei”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do kampanii hospicyjnej, której organizatorem jest  Fundacja Palium.

Jedzie pociąg z Wesołkami!

W ostatnim tygodniu września pogoda nam jeszcze dopisała i udaliśmy się na małą wycieczkę. Odwiedziny na dworcu kolejowym, zaowocowały kilkoma atrakcjami, gdyż dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza przejażdżka pociągiem. Pani Teresa, kierowniczka wycieczki opowiedziała nam kilka ciekawych i ważnych rzeczy, przydatnych podczas jazdy pociągiem. Dzieci otrzymały w kasie bilety i udały się na peron, gdzie przyjechał pociąg. Mogliśmy sprawdzić, jak „trąbi” ta wielka machina i czy ma kierownicę… Bardzo miło wspominamy ten wyjazd i mamy nadzieję, że w przyszłości udamy się w dłuższą podróż! Serdecznie dziękujemy Pani Teresie, która podzieliła się z nami wiedzą i poświęciła swój czas.

 

Owocowe Krasnalki

W minionymi tygodniu krasnale wybrały się na targ na którym zakupiły owoce. W drodze powrotnej otrzymały kwiatki od przemiłej pani kwiaciarki której jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. Kompozycje sałatek owocowych były tak smaczne ze nie sposób opisać.