Dzień sportowy u Hałabałków

W tym roku nasze przedszkole w szczególności chce zachęcić wszystkich przedszkolaków do uprawiania sportu. W związku z tym raz w miesiącu dzieci będą poznawały jedną dyscyplinę sportową. W ostatnim tygodniu września przedszkolaki próbowały gry w kręgle. „Hałabałki” prawdziwe kręgle jednak zastąpiły plastikowymi butelkami. Najpierw zorganizowały rozgrzewkę, a następnie przygotowały tor kręglarski i z wielkim zapałem próbowały przewrócić jak najwięcej „kręgli”.

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

Dnia 23 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niesłyszących.  Święto obchodzone jest od 1958 roku. Wiele wybitnych postaci na przestrzeni wieków udowodniło, że ludzi głuchych lub niedosłyszących istotnie niewiele ogranicza. Do tego grona należą m.in. Ludwig van Beethoven, Francisco Goya, Thomas Edison, a także Halle Berry czy Bill Clinton.  Na dzisiejszych zajęciach dzieci zapoznały się z budową ucha, rozpoznawały różne dźwięki, bawiły się w głuchy telefon, odgadywały zagadki bez fonii . Przedszkolakom najbardziej spodobała się zabawa  w kukułcze jajo oraz zgubione klucze. Celem zajęć było zdobycie przez dzieci doświadczeń w odbiorze bodźców płynących z otoczenia.

Sprzątanie świata

15 września nasze przedszkole wzięło udział w o ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Tego dnia odbyła się pokazowa lekcja segregacji śmieci. Następnie dzieci udały się na spacer w okolicę przedszkola i z wielkim zapałem zbierały odpady. Mamy nadzieję, że ta akcja uświadomi wszystkim ludziom, jak bardzo ważne jest dbanie o środowisko!

Światowy Dzień FAS

W piątek (09.09.) dokładnie o godzinie 9:09 „Skrzaty” przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia FAS. Przedszkolaki wykonały, a następnie zaprezentowały kolorowe latawce. Najwięcej radości sprawiło dzieciom puszczanie baniek do piosenki „Latawce, dmuchawce, wiatr…”