Pracusie żegnają Przedszkole

Dnia 24 czerwca, Starszaki z „Pracusiów” przygotowały przedstawienie na Uroczystość Pożegnania Przedszkola. Dzieci odświętnie ubrane, piosenką przywitały gości – swoich rodziców, następnie w wierszach i piosenkach wspominały przedszkolne życie. Rodzice ze wzruszeniem, oglądali swoje  pociechy  na scenie. Były oczywiście olbrzymie owacje,  wśród  radości  i wzruszeń,  dzieci rozstawały się z przedszkolem, ale obiecały, że będą nas odwiedzać. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Pracusie w Straży Pożarnej

Dnia 22 czerwca, przedszkolaki z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach . Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitał Pan Strażak, który chętnie oprowadził i zapoznał naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom pamiątkowy dyplom z rysunkami.

Poziomki i Jagódki na wycieczce w Stryszej Budzie

W czwartek 16.06.2016 r. Jagódki wraz z Poziomkami udały się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie. Pogoda nie rozpieszczała nas, od rana lało. Na miejscu przywitał nas deszcz, który przeczekaliśmy w autokarze a potem ruszyliśmy naprzeciw przygodzie. Zaczęliśmy od Parku Miniatur i tam wraz z panią przewodniczką zwiedziliśmy prawie cały świat oglądając pomniejszone budowle. Potem czekał nas Gabinet Śmiechu, który rozbawił nas do łez i Zamek Strachu dla odważnych wycieczkowiczów. Była też Baśniowa Kraina z prawdziwymi zwierzątkami. Zmęczeni postanowiliśmy posilić się trochę i zrobić sobie postój zajadając frytki. Po jedzonku czekała na nas kolejka, która w miłej atmosferze zawiozła nas do Parku Gigantów. Tu był dopiero śmiesznie. Duże buty, okulary, kubek, zapałki, stół z krzesłem i samolot Tupolew, który wzbudził wielkie emocje. Chwilka na placu zabaw i trzeba było ruszać do Owadów XXL, które pochowane w lesie zaglądały na nas zza drzew. Na koniec jeszcze droga powrotna kolejką i potem zmęczeni zasiedliśmy, by nieco się zregenerować, pozjadać co nieco i ruszyć do domku. Było super!!!

Hałabałki na wycieczce w Toruniu

„Hałabałki” udały się na wspólną wycieczkę do Torunia. Przedszkolaki odwiedziły planetarium, w którym obejrzały seans opowiadający o kosmosie. Następnie zwiedziły przepiękną toruńską starówkę, a także kupiły smaczne pierniczki. Skrzaty spotkały również fotografa, który zrobił dzieciom pamiątkowe zdjęcie na tle Krzywej Wieży.

Wizyta w Hospicjum

Dzieci z grupy „Hałabałki” odwiedziły podopiecznych Hospicjum. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny pt. „Bajki mojej Mamy”. Poza tym dzieci obdarowały chorych własnoręcznie wykonanymi kwiatkami. Mamy nadzieję, że wizyta Skrzatów poprawiła choć odrobinę samopoczucie pacjentów Hospicjum.

HAŁABAŁKI W BIBLIOTECE

Dzieci z grupy „Hałabałki” udały się do biblioteki. Pani bibliotekarka, żeby zachęcić przedszkolaków do wypożyczania książek, przeczytała bardzo ciekawe opowiadanie pt. „Basia i kask”. Następnie dzieci miały za zadanie pokolorować i ozdobić swój wymarzony kask.

Piknik rodzinny 2016

5328,56 zł tyle udało nam się zebrać na IV Pikniku Rodzinnym dla Mikołaja.  Zapraszamy na facebooka, tam również zostały umieszczone zdjęcia i informacje o pikniku.
Wszystkim, którzy się przyłączyli bardzo, bardzo dziękujemy! !! Jesteście niesamowici ;) 
Całość zostanie przekazana dla Mikołajka!
Oto szczegóły:
- ciasto – 908,15 zł
- stanowisko MKS Chojniczanka 430 zł
- zamki dmuchane – 1177zł
- foto-budka 35,50 zł
- grill – 753,80 zł
- fryzjer – 28 zł
- loteria fantowa – 762,20 zł
- malowanie twarzy – 159 zł
- Eko jedzenie – 419 zł
- ścianka do malowania – 70,10 zł
- koń 296 zł
- balony i pomiar tkanki tłuszczowej – 289,81 zł

 

Wesołki w parku dinozaurów

31 maja Wesołki wybrały się na wycieczkę do Solca Kujawskiego, w którym znajduje się Jura Park. Niestety pogoda spłatała nam niezłego figla i ciągle musieliśmy szukać schronienia przed deszczem, a nawet burzą ;) Diplodok był tak wielki, że pozwolił nam się pod sobą schować :) Z nowymi doświadczeniami uśmiechem i przygodami wróciliśmy do domu.

 

Malinki na Olimpiadzie Sportowej

7 czerwca Malinki wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Szkołę Podstawową  nr 3 w Chojnicach. W tym roku motywem przewodnim były Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro. W zawodach brały udział dzieci z Miasta i Gminy Chojnice.  Grupa Malinki reprezentowała Grecję.  Rozegrane konkurencje były podzielone na trzy części: pierwsza w sali gimnastycznej, druga na boisku „Sępik”, a trzecia na boisku trawiastym. W przerwach między konkurencjami  otrzymały lody, wodę oraz hot – doga. Dzieci z naszego przedszkola dołożyły wszelkich starań i wywalczyli  piąte miejsce. Wszystkim towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.

Jeżynki na wycieczce

Dnia 3 czerwca grupa Jeżynek wybrała się na wycieczkę autokarową do miejscowości Charzykowy. Na miejscu udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną składającą się z czterech elementów. Poznaliśmy wiele gatunków drzew, krzewów oraz mieliśmy możliwość poczucia różnych zapachów: tymianek, piwonia, mięta pieprzowa i wiele innych. Następnie zobaczyliśmy jakie zwierzęta można spotkać w pobliskich lasach oraz jakie zostawiają ślady. Każda jeżynka przeszła się ścieżką  zmysłów: polbruk, duże i małe kamienie oraz szyszki. Bose stopy pozwoliły nam poczuć różnice. Po spacerze zrobiliśmy sobie piknik na świeżym powietrzu. Na koniec wyjazdu poszliśmy na plac zabaw, gdzie mieliśmy okazję jeszcze trochę pohasać. Zadowoleni, uśmiechnięci i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

„Da capo al fine czyli muzyczny finał”

Dnia 6 czerwca przyjechała do nas Filharmonia z Bydgoszczy, z podsumowaniem całego dzieła. Dzieci dowiedziały się, że finał to zakończenie cyklu sonatowego lub suitowego, a także całego dzieła. Czerwcowy, muzyczny finał był naturalnie bogaty w zróżnicowane rytmy, ciekawe melodie i nowe brzmienia, z zastosowaniem dynamiki. Powtórka ,,da capo” była pełna wakacyjnego słońca i uśmiechu.

Dzień Mamy i Taty u Jagódek

Dnia 24 maja 2016 roku w „Jagódkach” odbył się Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowały dla Rodziców wspaniały występ, były  wierszyki, piosenki, taniec a potem z całych sił ukochały najbliższych i wręczyły prezenty. Uściskom nie było końca, sytuację uratowały słodkości, które odciągnęły maluchów od Rodziców.

Dzień Mamy u Poziomek

Dnia 23 maja w grupie „Poziomki” odbyła się uroczystość dla mam. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Niejednej mamie zakręciła się łezka w oku. A i uśmiech nie schodził podczas przygotowanych zadań dla mam. Było wzruszająco, miło i radośnie…STO LAT DLA WSZYSTKICH MAM!

Dzień Mamy- Krasnale

25.05 w grupie Krasnali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech i duma z pociech. Wzruszone mamy z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchały życzeń, wierszy oraz piosenek.