Dzień Mamy i Taty u Jeżynek

Dnia 24.05.26 r w grupie Jeżynek obchodziliśmy Święto Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców krótki występ artystyczny i pokaz multimedialny. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Malinki w Bibliotece

W poniedziałek 30 maja Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły Malinki. Na początku dzieci dowiedziały się, co to jest regulamin oddziału. Miały okazję zaobserwować, w jaki sposób Laura wypożycza książkę. Zwróciły uwagę na to, jak powinno się o książki dbać w domu. Następnie przedszkolaki obejrzały książki, które można wypożyczać i takie, które można oglądać tylko na miejscu. W pomieszczeniu czytelni zapoznały się z literaturą popularno-naukową. Dzieci doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jak należy się w bibliotece zachowywać oraz wyraziły ochotę na powtórne odwiedziny biblioteki. Po bardzo pouczających zajęciach był czas na pyszne lody.

Dzień Mamy i Taty u Malinek

Dnia 25 maja w grupie Malinek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, połączona z pożegnaniem trójki starszaków. Dzieci  przygotowały urozmaicony program artystyczny. Łzy wzruszenia, chwile refleksji oraz zachwyty podziwu dla umiejętności wychowanków przedszkola przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów. Na koniec słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Malinki i Pracusie w Gdyni

Dnia 17.05.16 r. Malinki i Pracusie wybrały się na wspólną wycieczkę do Centrum Experyment w Gdyni. Celem wycieczki było połączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach oraz poprzez prowadzenie działań komunikujących naukę.Dzieci miały możliwość skorzystania z różnych atrakcji np. : spirala życia, lądolód, szybkie i wolne zwierzęta, fotoplastikon, trzęsienie ziemi, poszeptajmy, bądź silny, mini ja, ruletka stawów, wyspa relaksu, pompa życia, grawitacyjna zagadka, zbuduj cząsteczkę, energia z morskich fal, wahadło rezonansowe, wodne wrota, fala stojąca… Na koniec pyszny poczęstunek i powrót do domu.

Wiedeńska bombonierka

Dnia 11.05.2016 nasze Przedszkole odwiedziła Filharmonia Pomorska z Bydgoszczy, z koncertem pt. „Wiedeńska bombonierka”. Wiedeńska bombonierka była pełna różnokształtnych czekoladek – czekoladki kwartetowe, orkiestrowe, symfoniczne, operetkowe, mozartowskie, beethovenowskie, czekoladki Straussa, o smaku walca i czardasza. Były to najsłodsze czekoladki muzyczne prosto z Wiednia!

Dzień Flagi

W piątek (30.04)w Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Flagi( 02.05.). Dzieci przypomniały sobie informację na temat symboli narodowych: godła i flagi. Dzieci nie zapomniały o odświętnym stroju w kolorze biało- czerwonym.

Hałabałki zwiedzają Chojnice!

Hałabałki”, realizując tygodniową tematykę: „Moja miejscowość i okolice”, postanowiły wybrać się na wycieczkę po Chojnicach. Dzieci zwiedziły główne zabytki mieszczące się w centrum naszego miasta m.in. Bramę Człuchowską, fosę miejską, ratusz, Bazylikę.

„Mały matematyk”

W piątek 29.04. „Skrzaty” wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie „Mały Matematyk” organizowanym w przedszkolu „Misiowa Akademia”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Hałabałki” i „Koszałki-Opałki”: Maja Gryniewicz, Stanisław Okuniewski oraz Michalina Buse. Przedszkolaki dzielnie rozwiązywały zadania m.in. wykonywały działania matematyczne, układały mozaikę z klocków, porównywały długość tasiemek oraz rozwiązywały łamigłówki na tablicy interaktywnej. W nagrodę za udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!