Zajęcia otwarte u Poziomek

Dnia 27 kwietnia w grupie Poziomek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Na zajęciach dzieci wykonywały zadania przygotowane przez „sześciogłowego smoka” – były zagadki, puzzle, instrumenty… Zarówno dzieci jak i rodzice dobrze się bawili.

Zajęcia otwarte u Jagódek

Dnia 21.04.2016 r. w grupie „Jagódek” odbyły się zajęcia otwarte. W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi temat dotyczył segregacji odpadów. Dzieci  przypomniały sobie zasady gromadzenia odpadów, kolory pojemników, same próbowały również segregować śmieci. Treści przeplatane były zabawami ruchowymi, na koniec Jagódki wyklejały kosze odpowiednim kolorem i wspólnie
z nauczycielami wykonały eko-zabawki  (dżdżownice) z odpadów. Dziękujemy za udział w zajęciach.

Siejemy ziarenka

W dniu dzisiejszym Jeżynki na zajęciach dowiedziały się jak z jednego ziarenka powstaje zdrowe warzywo. Następnie dzieci z pomocą Pań stworzyły swój przedszkolny ogródek. Przedszkolaki zasiały pietruszkę oraz rzodkiewkę. Naszym zadaniem jest codzienna pielęgnacja, a po wyrośnięciu plonów zdrowa i smaczna degustacja.

Wizyta w ogródku

Jeżynki wybrały się do pobliskich ogródków działkowych, aby zobaczyć jak kwitną drzewa i krzewy oraz jak rosną nowalijki na grządkach. Z uśmiechniętą buzią i głową pełną wiedzy wróciliśmy do przedszkola.

Konkurs EKO ZGADUJ ZGADULA

Dnia 20 kwietnia 2016 roku starszaki z grupy MALINKI:  Emilia Kuc, Michał Knopek, Małgorzata Gibowska, wzięły udział w 16 edycji konkursu EKO ZGADUJ ZGADULA organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole JARZĘBINKA. Wszystkie przedszkolaki odpowiadały bezbłędnie na zadawane pytania przez Organizatorów i tym samym wszyscy zajęli I miejsce. Każde dziecko otrzymało upominek oraz dyplom. Na koniec słodki poczęstunek i powrót do przedszkola. Gratulujemy:)

Żółw i zając

15 kwietnia odwiedził nas w przedszkolu Teatr Art.- Re z Krakowa. Aktorzy przedstawili bajkę pt. „Żółw i zając”. Była to adaptacja sceniczna wiersza dla dzieci francuskiego poety J. La Fontaine’a. Pełna humoru historia powolnego Żółwika Bogdanka, który postanowił zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Dzieci z zaciekawieniem oglądały widowisko i czekały z niecierpliwością kto wygra wyścig i pierwszy znajdzie się na mecie.

Zajęcia otwarte u Malinek

Dnia 14 kwietnia w grupie Malinek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu rodzice mogli przyjrzeć się pracy swoich pociech. Dzieci świetnie sobie poradziły podczas zabaw ruchowych, zadań matematycznych jak i przy pracy plastycznej. Malinki na koniec zajęć otrzymały medal SUPER MATEMATYKA, ponieważ zadania matematyczne nie sprawiły im żadnej trudności.

Malinki na poczcie

Dnia  13 kwietnia Malinki wybrały się na pocztę. Dzieci poznawały drogę listu oraz dowiedziały się jak wygląda praca na poczcie. Przy okazji przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest znać swój adres zamieszkania. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem, urządzeniami oraz poznały różne rodzaje listów. Przy pomocy Pań zaadresowały i wysłały list z pozdrowieniami dla Pani Pauliny.

Wizyta Straży Miejskiej

Dnia 12 kwietnia 2016 r. po raz pierwszy odbyły się zajęcia z funkcjonariuszami ze Straży Miejskiej. Cykl spotkań rozpoczęły Jagódki. Dnia 19 kwietnia zajęcia miały dzieci z grupy Poziomek, 26 kwietnia dzieci z grupy Malinek, a 24 maja dzieci z grupy Koszałki-Opałki. Strażnicy opowiedzieli o swojej pracy, znakach rozpoznawczych na mundurze, a następnie przeszli do tematyki ruchu drogowego. Dzieci przypomniały sobie zasady, które obowiązują na ulicy pieszych, utrwaliły rodzaje i nazwy znaków, miały również okazję pobawić się w uczestników ruchu drogowego jeżdżąc samochodzikami, wcielając się w rolę strażników i pieszych. Zabawa była przednia i dzieci z uśmiechem na ustach wykonywały polecenia gości. Dziękujemy za wizytę.

Czerwony Kapturek

W każdy poniedziałek grupę Jeżynek odwiedzają opiekunki dziecięce. Panie przygotowały dla dzieci teatrzyk pt.”Czerwony Kapturek „. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Na koniec każda Jeżynka wykonała własną kukiełkę Czerwonego Kapturka . Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.

Krasnale w ogródku

Pewnego dnia postanowiliśmy zrobić porządki wiosenne w naszym ogródku. Wspólnie przekopywaliśmy grządki, grabiliśmy i sadziliśmy kwiatki, cebulę oraz sialiśmy rzodkiewkę. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze zbiory.

Spotkanie wielkanocne – Krasnale

24.03 zaprosiliśmy rodziców na Warsztaty Wielkanocne, na których nasze dzieci przebrane za kurki i koguty prezentowały krótkie przedstawienie oraz śpiewały piosenki. Oprócz występów na rodziców i ich pociechy czekała wspólna praca plastyczna – wykonywanie ozdoby wielkanocnej z drewnianych jajeczek.

Wielkanocne warsztaty u Jagódek

Dnia 24 marca 2016 r. Jagódki gościły na warsztatach wielkanocnych swoich najbliższych. Po krótkim wstępie przeszliśmy do działania, a pracy było sporo. Wszyscy ( a w szczególności  Tatusiowie) zakasali rękawy i działali. Wspólnymi siłami powstało jajeczko owinięte sznurkiem i zajączek – torebeczka z talerzyka papierowego. Wszyscy byli bardzo dumni ze swoich prac. Dziękujemy

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Akcja miała na celu poszerzanie wiedzy o autyzmie i wsparcie rodzin borykających się z ocenianiem i stereotypami wynikającymi z tego zaburzenia.
Pomysł przeprowadzenia akcji narodził się po licznych rozmowach z rodzicami dzieci, którzy na co dzień borykają się z licznymi trudnościami i przykrościami wynikającymi z niewiedzy społeczeństwa na temat tego zaburzenia. Oceniani są podczas robienia zakupów, w trakcie spędzania czasu na placu zabaw oraz w różnych codziennych sytuacjach.

Ludzie listy piszą…

Mądraczki za sprawą Pani Agnieszki, która odbywała praktyki w naszym przedszkolu, poznały zawód listonosza. Te ciekawe zajęcia uwieczniliśmy na zdjęciach.  Zapraszamy do oglądania! :)