Malinki poznają zawód fizjoterapeuty

24 marca odwiedziła grupę Malinki Pani Joanna Kuc, fizjoterapeutka z Chojnickiego Hospicjum Palium. Zajęcia rozpoczęła od krótkiego filmu przedstawiającego funkcjonowanie hospicjum, a także wszystkich osób pracujących w placówce: lekarzy, wolontariuszy i pielęgniarek. Aż w końcu nadszedł czas na przedstawienie swojej pracy, która jak się okazało nie jest łatwa. Aby chory poczuł się lepiej Pani Asia nie tylko masuje ciało pacjenta, ale również wykonuje między innymi  zabiegi naświetlania, wodnych kąpieli, zabiegi laserem. Na zakończenie Nasz gość przygotował dla dzieci zabawę „świeci słoneczko- pada deszczyk” , zadaniem dzieci na słowo świeci słoneczko było stanąć przy ścianie i przyjąć prawidłową postawę ciała. Nie zabrakło upominków- lizaków i małych strzykawek za co serdecznie Dziękujemy!

Zajączek w przedszkolu

Poszukiwania trwały od samego rana. Gdzie on jest? Czy przybędzie? Otóż, Pan Zając jest bardzo sprytny i nie dał się złapać przedszkolakom. Nawet przynęta w postaci kolegów królików się nie udała. Jednak nasz długouchy przyjaciel zostawił dzieciom wskazówki, jak dotrzeć do upominków. Dziękujemy za prezenty i mamy nadzieję, że za rok też będzie o nas pamiętał :)

Warsztaty wielkanocne u Wesołków

22 marca do przedszkola po raz kolejny zawitali najbliżsi naszych przedszkolaków. Dzieci i tym razem miały przygotowany krótki występ oraz zaprosiły gości do wspólnej plastycznej i sportowej zabawy. Serdecznie dziękujemy za przybycie :)

PRZYWITANIE WIOSNY

Poza obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa nie można było zapomnieć o przywitaniu wiosny. Choć pogoda zrobiła nam psikusa i nie było zbyt ciepło to i tak daliśmy radę ją przywołać. Nasze ciepłe okrzyki i barwne stroje sprawiły, że Pani Wiosna zawitała i do nas!

Warsztaty wielkanocne u Hałabałków

W piątek (18.03.) „Hałabałki” zorganizowały dla swoich rodziców warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie improwizacje ruchowe do wiosennych utworów muzycznych. Po krótkim występie, wszyscy goście wspólnie z dziećmi wykonali wielkanocne kurki oraz ozdabiali kolorowym papierem jajka za styropianu.

Wielkanocne warsztaty u Poziomek

23.03.2016 w grupie Poziomek odbyły się Wielkanocne warsztaty.Najważniejszy był temat przewodni, były już koszyczki wielkanocne, ozdabianie ciasteczek- jajek, a w tym roku zajączki i pisanki.Wspólnie dzieci z rodzicami wykazali się dużą kreatywnością, inwencją twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań. Miła atmosfera, brak pośpiechu sprawiły, że wspólnie spędzone chwile minęły bardzo szybko. Wesołych Świąt!

Wielkanocne warsztaty u Jeżynek

W czwartek w grupie Jeżynek odbyły się warsztaty Wielkanocne dla rodziców. Dzieci wraz ze swoimi bliskimi wykonały koszyczki wielkanocne. Zarówno dzieci jak i rodzice z uśmiechem na twarzy wycinały, przyklejały i kolorowały baranki, kurczaczki, słodkości i inne przysmaki do tradycyjnej święconki. Wspólna praca wszystkim sprawiła wiele radości. Na koniec spotkania dzieci odśpiewały wielkanocna piosenkę.

Wielkanocne warsztaty u Malinek

Dnia 22.03.2016 zaprosiliśmy rodziców do przedszkola na Wielkanocne warsztaty plastyczne.
Warsztaty rozpoczęliśmy w wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze, ozdabiając styropianowe jajka oraz tworząc koszyczki z papieru. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych materiałów i stworzenia swoich wymarzonych pisanek wielkanocnych. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Wszystkim obecnym rodzicom i dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wszyscy gramy w jednym zespole

„Wszyscy gramy w jednym zespole” – to hasło przyświecało nam cały dzień. W tym „pomarańczowym” dniu do naszego przedszkola zawitali goście, dzięki którym wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne pod hasłem dnia.

Dzień Przebierańca

W piątek 11.03. w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Przebierańców.  Tego dnia odbyło się mnóstwo różnych zabaw, a każde dziecko mogło włożyć na siebie wymarzony kostium. 

Dzień Świętego Patryka

W piątek obchodziliśmy w Przedszkolu  Dzień św. Patryka. Obowiązującym kolorem tego dnia był zielony nawiązujący do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizujący koniczynę. Dzieci ubrane na zielono  wyruszyły na spotkanie z irlandzkim skrzatkiem. Pani Sara wprowadziła odpowiedni nastrój i opowiedziała przedszkolakom o historii tego święta.

Co płynie w Chopina krainie?

Dziś w naszym Przedszkolu odbył się Koncert Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy pt. „Co płynie w Chopina krainie?”. W miesiącu urodzin naszego największego kompozytora dzieci próbowały odpowiedzieć na to pytanie. Usłyszeliśmy utwory Fryderyka Chopina i innych kompozytorów polskich. Dzieci dowiedziały się co to jest recital, koncert, opera, pieśń, miniatura muzyczna oraz kogo możemy nazwać wirtuozem.

Oczekując na Wielkanoc

Dzisiaj w naszej grupie odbyło się wiosenne sianie rzeżuchy. Każda Jeżynka otrzymała kubeczek, który starannie wyłożyła watą,a następnie posiała ziarenka. Pozostaje nam czekać, pielęgnować i doglądać naszych pierwszych plonów.

W poszukiwaniu wiosny

Pewnego słonecznego dnia grupa Jeżynek wybrała się na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny. W pobliżu naszego przedszkola dzieci znalazły kwiaty oznaczające zbliżającą się wiosnę. Każdy przedszkolak z łatwością rozpozna krokusy i przebiśniegi.

Witaminki, witaminki

Po sezonie „chorobowym” Mądraczki i Krasnale wzmacniają swoją odporność :) Baardzo lubimy pić „witaminowe bomby” -koktajle owocowe i warzywne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

Malinki w pizzerii

Dnia 14.03.16 roku dzięki uprzejmości taty Filipa, właściciela Pizzerii Shock, dzieci z grupy Malinek wybrały się na wycieczkę do pizzerii. W ramach wycieczki Przedszkolaki zapoznały się z całym procesem robienia pizzy od wyrobienia ciasta po włożenie przygotowanej pizzy do pieca. Na zakończenie dzieci  mogły skonsumować pizze. Przedszkolaki razem z wychowawcami dziękują bardzo serdecznie Panu Krzysztofowi Bieleckiemu oraz wszystkim pracownikom Pizzerii Shock za gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Bal w przedszkolu

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków był w tym roku dniem bardzo wyczekiwanym. Jest to atrakcja lubiana przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dnia 11.03.16 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, motylki, piraci, policjanci, Spider-Man, Batman …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, która była przeplatana zabawami i korowodami. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Jeżynki po witaminki

W związku z realizowanym tematem zdrowia, Jeżynki wybrały się na zakupy do warzywniaka. Z łatwością rozpoznawały podstawowe warzywa i owoce. Na zakończenie dzieci dokonały zakupu wybranych przez siebie warzyw i owoców.

Dzień Babci i Dziadka u Jagódek

Wskutek choróbsk, zarazków i różnych wirusów zdjęcia z Jagódkowego Dnia Babci i Dziadka gdzieś się zapodziały i opóźniły. Czas to naprawić i umieścić naszych Najukochańszych wraz z wnuczkami. Sto lat!!

Z wizytą w sklepie spożywczym

Grupa Jeżynek w ramach zajęć udała się do sklepu spożywczego. Była to okazja, żeby zobaczyć pracę i obowiązki osób zatrudnionych w sklepie. Za grzeczne zachowanie dzieci otrzymały jogurt, który z apetytem zjadły po powrocie do przedszkola.

Dbajmy o zęby

We wtorek grupa Jeżynek zaczęła myć ząbki. Jednak zanim dzieci przystąpiły do samodzielnego szczotkowania zębów miały możliwość zobaczyć jak prawidłowo trzeba dbać o higienę jamy ustnej. Sprawiło to dzieciom wielką frajdę. Jeżynki z uśmiechem na twarzy maszerują do łazienki.

Malinki dokarmiają ptaki

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też przedszkolaki dbają o to, żeby w karmniku nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce.

Kosmiczne ferie

Ferie zimowe spędzaliśmy bardzo aktywnie, odkrywając wraz z Ufusiem „Kosmos”. Zbudowaliśmy prototyp Układu Słonecznego i rakiety kosmicznej. Dzieci miały okazję przebrać się za postacie z Kosmosu oraz wspólnie pobawić się w zaimprowizowanej przestrzeni kosmicznej. Nie zabrakło zabaw ruchowych, radosnych śpiewów oraz zajęć plastycznych. Jak zawsze ich starania zostały docenione słodkim smakołykiem.