Dzień Babci i Dziadka – Krasnale

Dzieci przedstawiły program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość dostarczyła Gościom wielu wzruszeń. Po występach mieliśmy  okazję pogawędzić przy kawie i słodkościach. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzony czas.

Przedszkoliada

Dnia 10.02.16 w Fitness Klubie Kanama odbyła się piąta edycja zawodów sportowych z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016. W zmaganiach uczestniczyły Aktywne Przedszkolaki z chojnickich Aktywnych Przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowali: Filip (Malinki), Agata (Malinki), Emilka (Malinki), Wiktor (Jeżynki) oraz Maksymilian (Jeżynki). Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych (slalom, rzut piłką do kosza, rzut piłką do bramki oraz siatkówka). Razem z przedszkolakami ćwiczyli futsalowcy Red Devils Chojnice, a na stacji Herlitz & Pelikan dzieci mogły narysować swoje emocje. Nasze Skrzaty wróciły ze wspaniałymi nagrodami oraz medalami. Gratulacje!

Wizyta u fryzjera

W środę 10.02.16 grupa Poziomek i Jagódek odwiedziła salon fryzjerski. Dzieci miały możliwość podpatrzenia pracy fryzjera. Udało nam się akurat poobserwować, jak fachowo obcina się włosy. Może w którejś z grup wyrośnie w przyszłości „mistrz fryzjerstwa”.

Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego

Dziś sala Malinek zamieniła się w prawdziwe kino. Przedszkolaki z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego (rzutnik, laptop) oglądały bajkę pt. „Franklin i dzidziuś”. Bajki z rzutnika spokojnie wprowadzają w świat obrazu i głosu. Są połączeniem czytania książki z obrazem. Mądre bajki uczą prawd uniwersalnych, miłości, szacunku, przyjaźni, odwagi oraz dzielenia się dobrem.

Święto pizzy

9 lutego został uznany za Światowy Dzień Pizzy. Nie obeszło się bez pizzy w przedszkolu. Jednak takiej, której nigdzie zamówić nie można, ponieważ Kucharz z naszego przedszkola wykonał ją samodzielnie. Dzieciom bardzo smakowała pizza, co widać na załączonych zdjęciach.

Dzień Babci i Dziadka Koszałki Opałki

Koszałki Opałki także zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków. Dzieci serdecznie ugościły swych najbliższych wręczając im upominki.

Natomiast z okazji karnawału wykonały ciekawe maski. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA- MĄDRACZKI

20 stycznia gościliśmy w naszej grupie wspaniałych gości- Babcie i Dziadków. Tę wyjątkową uroczystość Mądraczki umiliły przepięknym występem artystycznym, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Niemniejszym entuzjazmem ze strony gości spotkał się wspólny taniec Dziadków z wnukami J. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE U MĄDRACZKÓW

Zbliżające się Boże Narodzenie było doskonałą okazją do wspólnego świętowania. Dzieci wraz z Rodzicami zrobiły pachnące stroiki na świąteczny stół. Po poczęstunku śpiewaliśmy kolędy, przy nastrojowym gitarowym akompaniamencie taty Czarka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Malinki poznają zawód fryzjera

Dnia 04.02.16 r. Malinki odwiedziła pani Marzena, która jest z zawodu fryzjerką. Pani Marzena przyniosła dużą metalową walizkę, a w niej wszystko, czego potrzebuje fryzjer: nożyczki, grzebień, suszarkę, lokówkę, wałki, a nawet specjalną pelerynkę, żeby ostrzyżone włoski nie spadały na ubranie. Klientem Pani Marzeny był Darek, który bardzo cierpliwie siedział na krzesełku, czekając na swoją wymarzoną fryzurę. Efekty pracy widać na załączonych zdjęciach. To była cenna lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.

Tłusty czwartek u Malinek

Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem.
Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się w naszym przedszkolu.

Dzień Babci i Dziadka – Hałabałki

W piątek  22.01. „Hałabałki” gościły w swojej sali Babcie i Dziadków. Dzieci przygotowały dla gości wiele niespodzianek. Na początek zaprezentowały przedstawienie pt. „Jak bracia miesiące babci i dziadkowi życzenia składali”, ponadto zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły wspólny taniec. Następnie goście mieli za zadanie rozpoznać nagrane wypowiedzi wnuków. Przedszkolaki zakończyły występ gorącymi życzeniami oraz całusami. Nie zapomniały także wręczyć upominków – babcie otrzymały papierowe czajniki, a dziadkowie papierowe filiżanki.

Hałabałki na zimowo!

„Hałabałki” korzystając z uroków zimy, postanowiły wybrać się na przedszkolne podwórko. Dzieci zjeżdżały na sankach z górki oraz lepiły kule śnieżne. Zabawa była wspaniała!