Dzień Babci i Dziadka u Malinek

Dnia 29 stycznia 2016 r. w grupie Malinek odbyło się spotkanie z okazji  Dnia Babci i Dziadka. W czasie przygotowań w przedszkolu  powstały upominki w postaci  koszyczków z kwiatami, medale oraz laurki. Dzieci, na wzór telewizyjnego programu, przygotowały specjalne wydanie „Familiady”. Czas umilił słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie nie szczędzili słów zadowolenia i gratulacji dla pociech.

 

Dzień Babci i Dziadka u Jeżynek

27 stycznia Jeżynki gościły w przedszkolu Babcie i Dziadków. Na początek zaprezentowały krótki występ artystyczny, po którym zaprosiły kochanych Dziadków do wspólnego tańca Kaczuchy. Na koniec wręczyły upominki i składały życzenia. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzony czas.

Dzień Babci i Dziadka u Wesołków

21 stycznia Wesołki świętowały wraz ze swymi kochanymi Babciami i Dziadkami. Zaprezentowały się od strony teatralno-wokalnej oraz wręczyły najbliższym upominki :) Kolejną częścią tego spotkania było dekorowanie babeczek, wspólne ucztowanie jak i tańce w licznym gronie. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok! :)

Graj PRESTO, Maestro

Presto znaczy szybko. Czy Maestro wypada również grać wolno? W czasie styczniowego koncertu w przedszkolu, dzieci miały za zadanie zastanowić się nad znaczeniem tempa w muzyce. Czy utwór wolny zagrany dwa razy szybciej będzie tak samo brzmiał? A czy szybki zagrany bardzo wolno będzie równie ciekawy? Każdy przedszkolak miał możliwość zdecydować o tym sam, ponieważ różne są gusta muzyczne. Co do jednego byliśmy zgodni – cały koncert  bardzo nam się podobał!

Zimowe zabawy na śniegu – Malinki i Jeżynki

Za oknem z dnia na dzień przybywa coraz więcej śniegu, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dziećmi ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Zabawa była przednia.  Dzieciom mróz nie przeszkadzał, a do przedszkola wróciliśmy z szerokimi uśmiechami.

SPOTKANIE WIGILIJNE – HAŁABAŁKI

W poniedziałek (21.12.) dzieci z grupy „Hałabałki” gościły w swojej sali rodziców na spotkaniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Na początku przedszkolaki zaprezentowały występ jasełkowy. Następnie odbyły się warsztaty, na których rodzice wraz z dziećmi wykonywali świeczniki na filcu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz świątecznych życzeń.