Warsztaty świąteczne – Wesołki

Na spotkanie świąteczne i Wesołki zaprosiły swych najbliższych :) Po krótkich prezentacjach wokalno-aktorskich nastąpił moment ozdabiania „ciastków” oraz jeszcze przyjemniejsza chwila „przyswajania kalorii” ;) Serdecznie dziękujemy za mile spędzone chwile i zapraszamy za rok! :)

Kilka słów o Koszałkach Opałkach

Żeby nie było! Koszałki Opałki są wśród Nas i wcale nie próżnują, a bardzo pracują! Od pasowania do świąt, pilnie uczą się i świętują. Oto fotorelacja z ich przedszkolnego życia. Jest co oglądać, gdyż trochę się tego nazbierało ;)

Spotkanie Bożonarodzeniowe u Jeżynek

W piątek, 18.12.15 r. w grupie Jeżynek odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe połączone z warsztatami dla rodziców. Dzieci z pomocą nauczycieli przygotowały krótki występ, w którym złożyły rodzicom świąteczne życzenia oraz zaśpiewały piosenki. Przy wspólnym kolędowaniu z wielkim zaangażowaniem dzieci wraz z rodzicami przyozdabiały własnoręcznie przygotowane pierniczki. Spotkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy rodzicom za współpracę.

Jasełka – JAGODY

Z wielkim uśmiechem na ustach chcemy podzielić się informacją, że dnia 14 grudnia 2015 r. „Jagódki” gościły na spotkaniu świątecznym swoich najbliższych. Skąd ten uśmiech? Otóż z radości, że wszystko nam się udało: i Jasełka, w których dzieci wcieliły się w wigilijne postacie, i wspólny taniec,  i warsztaty, w czasie których dzieci wraz z bliskimi wykonywały piękne, naturalne lampiony świąteczne, no i słodki poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy. Goście dopisali, atmosfera była bardzo świąteczna, w powietrzu czuć już było nadchodzące Święta. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i zapraszamy na kolejne spotkanie.

Jasełka u Malinek

Dnia 15.12.15 dzieci z grupy „Malinki” zaprosiły najbliższych członków rodziny na  Jasełka. Zgodnie z tradycją była: Maryja, Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie oraz dzieci. Szopka pięknie się prezentowała, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. Po Jasełkach rodzice razem z dziećmi mięli za zadanie w zespole narysować oraz ozdobić bombkę. Efekt pracy był zdumiewający, co widać na załączonych zdjęciach . Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

Muzyczne upominki pod choinkę

Dnia 14.12.15 w naszym Przedszkolu odbył się Koncert Filharmonii Pomorskiej z Bydgoszczy pt. „Muzyczne upominki pod choinkę”. Podczas tej audycji dzieci mogły zajrzeć do worka pełnego świątecznych, muzycznych niespodzianek ze świata wielkich kompozytorów. Usłyszeliśmy przepiękne utwory związane z zimą i śniegiem. Wysłuchaliśmy fragmentów utworu z baletu „ Dziadek do orzechów”, „ Let it snow”, „ Jingle bells”  i wiele innych. Nie zabrakło, także polskich  pastorałek i kolęd np. „Przybieżeli do Betlejem ”, „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”,  którą to wszyscy wspólnie na zakończenie zaśpiewaliśmy.

Malinki w piekarni

Dnia 10.12.2015 r ( czwartek) dzieci z grupy Malinki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni „ Bagietka”. Po przybyciu na miejsce z serdecznym uśmiechem przedszkolacy zostali powitani przez kierownika produkcji, który z wielką chęcią opowiedział i zapoznał dzieci z pracą piekarza. Podczas wizyty w piekarni dzieci mały okazję zobaczyć bardzo duże maszyny potrzebne do produkcji pieczywa. Malinki z dużym zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy wałkujących małe kawałki ciasta, z których po 30 minutach wyrósł duży kawałek pachnącego chleba. Na zakończenie czekała nas słodka niespodzianka od Pana kierownika, pyszne rogaliki nadziewane marmoladą.  Na zakończenie było wspólne zdjęcie i powrót przedszkolaków do Przedszkola.

Święta tuż tuż…

Dnia 10.12.2015 r. Jeżynki miały bardzo pracowity dzień – piekły świąteczne pierniczki.
Dowiedziały się jakie produkty są potrzebne do wyrobienia ciasta, a następnie samodzielnie wykrawały ciasteczka.
Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, jak prawdziwi cukiernicy.

Świąteczne przygotowania u Hałabałków

Dzieci z grupy „Hałabałki” rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw upiekły pierniczki, a później udekorowały je świątecznymi ozdobami. Następnie wypieki zostały powieszone na choinkę, by przypominały o nadchodzących Świętach.

Święty Mikołaj

W poniedziałek 07.12.2015 nasze przedszkole odwiedził gość specjalny- Św. Mikołaj. Dzieci od samego rana przygotowywały się do tej wizyty. Czyściły swoje buty i wykonały pracę plastyczną. Otrzymane podarki sprawiły przedszkolakom wiele radości.

Doktor Dolittle i przyjaciele

Dnia 7 grudnia po raz kolejny w naszym Przedszkolu wystąpił Teatr ART-RE z Krakowa, tym razem z przedstawieniem ” Doktor Dolittle i przyjaciele”. Była to opowieść o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Dzieciom bardzo spodobały się przygody tytułowego bohatera, któremu udało się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym. Dzieci zostały zabrane w podróż statkiem, spotkały zwierzęta oraz odbyły przygodę z piratami. W dżungli spotkały dzikie zwierzęta. Doktor leczył swoich przyjaciół i bawił dzieci, w czym pomagała mu różowa świnka i strachliwa zebra.

Wesołki w Honolulu

4 grudnia Wesołki odwiedziły pobliską salę zabaw dla dzieci. Wszyscy zabrali ze sobą dobry humor, który bardzo intensywnie uwolnił się na miejscu. Zapraszamy do oglądania! :)