Dzień Pluszowego Misia – Hałabałki


W środę (25.11.) obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z grupy „Hałabałki” przyniosły swoje ulubione pluszaki, które zaprezentowały przed całą grupą. Ponadto przedszkolaki zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, wykonywały konkurencje sportowe wspólnie z misiami oraz rozpoznawały misiowe postacie z bajek. Na koniec dzieci wykonały niedźwiadka z papieru oraz zaśpiewały piosenki „Pluszowy miś” oraz „Niedźwiadek”.

URODZINY U MĄDRACZKÓW

Poniedziałek był wyjątkowo wesołym dniem u Mądraczków – swoje urodziny obchodził nasz Oliwier. Ach… co to się działo… – czapeczki, trąbki, urodzinowe balony, życzenia, tańce i pląsy przy muzyce no i oczywiście przepyszny tort. Mamie Oliwiera dziękujemy za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości, a Oliwierowi jeszcze raz śpiewamy głośne STO LAT!

Wesołki odwiedzają NETTO

Wesoła grupa czterolatków wybrała się 19 listopada na wycieczkę do sklepu w Człuchowie. Wyjazd ten był dla dzieci czymś zupełnie innym, gdyż nie byli klientami, a zostali pracownikami sklepu. Poznali funkcjonowanie takiego przedsiębiorstwa od podszewki. Był to ciężki dzień, ale za to bardzo ciekawy i miły dla Wesołków!

Serdecznie dziękujemy Panu Krystianowi, za zorganizowanie tak wspaniałej formy nauki!

Sprawne Mądraczki

Tor przeszkód tak bardzo spodobał się naszym Mądraczkom, że  po raz kolejny postanowiliśmy poćwiczyć sprawność, zwinność i koordynację. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA Mądraczki

4 listopada u Mądraczków odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Zanim to nastąpiło, każdy Mądraczek musiał ułożyć puzzle przedstawiające przedszkolny znaczek, pokazać, że potrafi prawidłowo ubrać swoje obuwie i pokonać prawdziwy tor przeszkód. WITAMY W GRONIE PRZEDSZKOLAKÓW!

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto PLUSZOWEGO misia, z tej okazji wszystkie dzieci na początku zajęć zaśpiewały sto lat wszystkim pluszowym  przyjaciołom. Nie zabrakło ćwiczeń gimnastycznych oraz tańców z misiami. Dzieci  poznały krótką  historię pluszowego misia oraz bardzo pouczającej rozmowy o szanowaniu zabawek. Podsumowaniem zajęć było wykonanie kolorowego misia z papieru.

RyTmowanki wyliczanki

W poniedziałek  nasze przedszkole odwiedziła Filharmonia z Bydgoszczy. Trąf, trąf misia Bela… Idzie rak nieborak… To niektóre z dobrze znanych dzieciom rymowanek często rozpoczynających dziecięce zabawy. Odznaczają się wyrazistym rytmem ułatwiającym zapamiętanie słów. Korzystając z instrumentów perkusyjnych dzieci  wygrywały  różne rytmy . Estradę zapełniły nie tylko instrumenty perkusyjne grające w orkiestrze, ale również przywiezione przez artystów z dalekich podróży.

Cudowna lampa Alladyna

Dnia 19.11.2015 nasze przedszkole odwiedził teatr z Krakowa  ze spektaklem pt. “Cudowna Lampa Aladyna”. Aktorzy przedstawili  dzieciom  niezwykły świat, przybliżyli kulturę Dalekiego Wschodu oraz panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy. Opowieść  oparta na elementach orientalnych, przyciągnęła uwagę dzieci. Niezapomniany nastrój widowiska wzbogaciły  zaskakujące projekcje video oraz oryginalne, kolorowe kostiumy i rekwizyty. Morał, który  wyniknął z poszczególnych sekwencji pokazał, iż w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

Dzień Kotylionów

W związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, przedszkolaki poznały podstawowe informacje na temat naszego kraju oraz wykonały w grupach piękne kotyliony i flagi.

Bajkowe popołudnie

W czwartek 5 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Wykorzystaliśmy tę okazję do stworzenia możliwości prezentacji wybranych bajek i wierszy przez chętnych rodziców z dziećmi w BAJKOWYM POPOŁUDNIU. Zgłosiło się, aż 14 rodzin! Dziękujemy za zainteresowanie. Gratulujemy pomysłowości i odwagi! :) mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mogli podziwiać tak wspaniałe wystąpienia, które na twarzach widzów budzą uśmiech i podziw

Dzień Dyni

Dnia  30.10.2015 nasze przedszkole zamieniło się w pomarańczową krainę. W tym dniu wszystkie przedszkolaki  ubrane na pomarańczowo doskonale się bawiły, biorąc udział w różnych konkursach i zabawach. Każda z grup miała za zadanie wykonać swoją wymarzoną dynię. Dzieci przekonały się, że dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, co widać na zdjęciach.

Pasowanie na przedszkolaka – Jeżynki

Dnia 28.10.2015r. w grupie Jeżynek odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka, która rozpoczęła się od występu artystycznego. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz złożyły uroczystą przysięgę. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.