Bocian i żaba

Dnia 23.09.2015 odwiedził nas teatr Art- Re z Krakowa.
Aktorzy przedstawili bajkę „ Bocian i Żaba”. Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały historię małej nieposłusznej żaby, która zgubiła drogę do domu. Chętne dzieci wyszły na środek i zatańczyły wspólnie z aktorami.

Filharmonia w Przedszkolu

We wrześniu odwiedziła Nasze Przedszkole Filharmonia, tym razem rok przedszkolny rozpoczęliśmy od poznania wysokich i niskich dźwięków. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały gry na instrumentach oraz bez problemu poradziły sobie z rozpoznawaniem przedstawionych dźwięków przez artystów.

„Dmuchawce, latawce, wiatr…”

9 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień FAS. Dzieci od początku tygodnia przygotowywały wraz z wychowawcami latawce oraz prace związane z tą tematyką. Zaproszeni goście i przedszkolaki wyszły na obchody wydarzenia do ogrodu przedszkolnego. Uroczystości towarzyszyło puszczanie baniek mydlanych oraz wykonanych latawców. Pogoda dopisała i wszyscy miło spędzili czas na zewnątrz. Zapraszamy również na facebook’a, gdzie zamieszczamy krótka fotorelację i kilka słów o akcji.

Wakacje w przedszkolu

Dnia 31.08.15 r. przedszkolaki odwiedziły Staż Pożarną.
Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom własnoręcznie zrobioną laurką.