Festyn rodzinny!

27 maja w Przedszkolu odbyła się jak co roku rodzinna impreza, której celem było zebranie funduszy na rehabilitacje dla Miłosza Bućko. Motywem przewodnim festynu były smerfy. Smerfne zabawy, jedzenie i atrakcje trwały pomimo niezbyt wysokiej temperatury. Na festynie nastąpiła także wręczenie nagród, za udział w konkursie fotograficznym „Zdrowa rodzina”. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za datki, a wszystkim włączającym się do przedsięwzięcia rodzicom i pracownikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Zapraszamy za rok :)

Mądraczki w Gdyni!

W piątek 12.06. grupa „Mądraczki” odwiedziła Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia, ale także przeprowadzenia doświadczeń z różnych dziedzin nauki. Po aktywnie spędzonym czasie w Centrum, cała grupa udała się autokarem nad morze.

Pracusie na wycieczce w Żukowie

12 czerwca grupa Pracusiów wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego
w Żukowie koło Rytla. Dzieci miały okazję zwiedzić gospodarstwo, spotkać się z małą owieczką i kucykiem. Piekliśmy smaczne bułeczki, robiliśmy swojskie masełko. Każdy miał też okazję, aby przejechać się na koniu. Robiliśmy wielkie bańki mydlane. Na zakończenie zrobiliśmy wspólny piknik na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się świetnie!

Krasnale w Gdyni!

12 czerwca  Krasnale wyruszyły w edukacyjną podróż do „Centrum Nauki Experyment”. Dzieci miały okazję atrakcyjnie spędzić czas  łącząc naukę i zabawę. Młodzi odkrywcy samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i badali szereg zjawisk z różnych dziedzin nauki i sztuki. Po wysiłku intelektualnym udaliśmy się na plażę :)

Olimpiada dla Przedszkolaków!

W środę (10.06.) „Skrzaty” wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej dla Przedszkolaków organizowanej w SP nr 3. Konkurencje rozgrywały się w sali gimnastycznej, na boisku „Sępik” oraz na boisku trawiastym. Podczas zamiany terenu dzieci korzystały z przerwy, w czasie której mogły napić się wody oraz zjeść przeróżne smakołyki. Zabawy i gry uwzględniały gry skoczne, bieżne i rzutne. Nasze przedszkole reprezentowała ośmioosobowa drużyna wyłoniona z  grupy „Mądraczki”, która zajęła X miejsce. Gratulujemy!

Koszałki na wycieczce!

29 maja Koszałki wybrały się w interesującą podróż naukową! Gdynia stała się miejscem docelowym Naszych Skrzatów, w której znajduje się Centrum Experymentu. Dzieci miały okazję, do poznania zjawisk zachodzących w świecie. Bawiły się „wyśmienicie”, co obrazuje krótka fotorelacja.

Dzień Mamy – MALINKI

Jak co roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Mamy. Wszystkie dzieci w podzięce za wielką miłość troskę, cierpliwość i zrozumienie przygotowały dla swych mam wierszyki piosenki i własnoręczne upominki. Po występach na twarzach mam można było zobaczyć uśmiech i dumę z występu swych pociech. Nie zabrakło calusow uścisków i miłych słów „Kocham Cię”. W tym ważnym dniu nasze mamy miały specjalne zadania, jako pierwsze było odgadnąć Swój Portret namalowany przez dzieci , większość Pań nie miała z tym problemu. Kolejnym zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytania, które wcześniej zostały zadane dzieciom między innymi ” moja mama lubi jeść….” Również z tym zadaniem Mamy poradziły sobie perfekcyjnie. Na koniec wszyscy wspólnie poczestowalismy się pyszna drożdżówka upieczona przez Nasze Malinki z pomocą Pani Lidki

Wizyta POLICJANTÓW – (POZIOMKI I JAGÓDKI)

2 czerwca odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Panowie opowiedzieli o swojej pracy. Przypomnieli też dzieciom, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować podczas drogi do przedszkola. Dzieci zadawały pytania policjantom, miały też okazję zobaczy wnętrze radiowozu.

Odwiedziny kucharza u 3 latków (POZIOMKI I JAGÓDKI)

29 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z kucharzem pracującym w przedszkolnej kuchni, Panem Marcinem. Pan kucharz przybliżył dzieciom w przystępny sposób czym się zajmuje, gdzie możemy go spotkać oraz jak wygląda strój kucharza. Dzieci dowiedziały się też, jakie przedmioty są potrzebne kucharzowi do pracy.

Wizyta ogrodnika POZIOMKI I JAGÓDKI

W poniedziałek 25.05.2015 przyszedł do grupy 3 latków Pan Paweł, nasz ogrodnik. Opowiedział nam na czym polega praca ogrodnika w poszczególnych porach roku. Dzieci oglądały narzędzia, które są potrzebne w pracy ogrodnika oraz dowiedziały się jak sadzić rośliny.

Dzień Mamy i Taty – JEŻYNKI

Dnia 03. 06. 2015 r. grupa Jeżynek gościła w przedszkolu swoich rodziców. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny.  Przedstawienie nie było łatwe, ale przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Następnie były wiersze, piosenki, życzenia dla kochanych rodziców. Jeżynki pięknie zaśpiewały piosenkę o rodzinie z gestami z Makatonu.  Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.

JEŻYNKI – Centrum Nauki Experymentów w Gdyni

W tym roku dzieci z grupy Jeżynek  wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Experymentów w Gdyni. Jest  to instytucja kultury, której celem jest łączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu. Dzieci z dużym zaciekawieniem korzystały z interaktywnych wystaw. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Malinki w Szymbarku

Dnia 01.06.2015 r. w Dzień Dziecka odbyła się wycieczka przedszkolna grupy Malinki do Szymbarku . Przedszkolakom najbardziej podobała się jazda autokarem. W Szymbarku zwiedziliśmy „Dom do góry nogami „, dzieci zobaczymy najdłuższą deskę Świata oraz największy fortepian. Celem Naszej wycieczki była podróż do „Kaszubskie Świata bajek” na szlaku dzieci mogły posłuchać tradycyjnych polskich bajek min. Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Pinokio. Wszystkie bajki czytane są przez polskich aktorów i choć na chwilę pozwalają przenieść się w świat marzeń. Pogoda dopisała i zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola .

Krasnale – Dzień Mamy

29.05 w grupie Krasnali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech i duma z pociech. Wzruszone mamy z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchały życzeń, wierszy oraz piosenek.

Sto lat dla Mam! życzą Wesołki!

26 maja Wesołki zaprosiły do przedszkola swoje mamy, aby uczcić ich święto. Już nie takie małe maluszki powiedziały kilka ciepłych słów do swoich mam oraz zaśpiewały dla nich specjalną piosenkę. Na koniec przedstawienia wjechał torcik, który był początkiem małej, słodkiej uczty. Mamy miały również możliwość sfotografowania się z pociechami :) Dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie!

Dzień mamy u Mądraczków

W poniedziałek tj. 27.05 grupa „Mądraczki” gościła w swojej sali wszystkie mamy. Spotkanie miało głównie charakter zajęć otwartych. Dzieci wykonywały różnorodne zadania, związane z tematyką wiosenną. Przedszkolaki nie zapomniały także o krótkim programie artystycznym, stworzonym specjalnie dla swoich mam. Na zakończenie spotkania dzieci obdarowały gości laurkami oraz wspólnie z nimi zasiadły do stołu na drobny poczęstunek.