Jeżynki w pracowni krawieckiej

Grupa Jeżynek wybrała się do pracowni krawieckiej. Dzieci z z zaciekawieniem oglądały pracę krawcowej.Zapoznały się z narzędziami pracy krawcowej. W prezencie otrzymały od pań skrawki różnych materiałów które wykorzystały do pracy plastycznej.

XIII EDYCJA WIOSNY W PLENERZE

W poprzednim tygodniu w w Naszym przedszkolu odbyła się już XIII EDYCJA WIOSNY W PLENERZE! Zaproszeni goście mieli nie lada wyzwanie, gdyż musieli stworzyć w kreatywny sposób z przygotowanych oraz dostępnych materiałów wiosenny kolaż. Wszyscy stworzyli piękne prace, a ich efakty można podziwiać w przedszkolnych korytarzach :) Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom! Zapraszamy za rok.

MALINKI robią pizzę

Malinki przez cały tydzień poznawały baśnie z różnych stron świata. Zapoznały się również z niektórymi tradycjami oraz potrawami pochodzącymi z tych krajów. Swoją wędrówkę zakończyły we Włoszech, gdzie najpierw dowiedziały się jak powstaje pizza, a potem same miały okazję  zrobić to pyszne włoskie danie. Dzieciom bardzo podobała się zabawa w kucharza, a pyszną pizzę z przyjemnością zajadały podczas podwieczorku. Było naprawdę smacznie!

Mały Matematyk!

W środę 13.05 „Skrzaty” wzięły udział w między przedszkolnym konkursie „Mały Matematyk”, które miało miejsce w przedszkolu „Misiowa Akademia”. Naszymi reprezentantami były dzieci z grupy „Mądraczków”: Weronika Goślicka, Franciszek Ciołek oraz Robert Piechowski. Spisali się na medal i sprawnie rozwiązywali zadania konkursowe m.in.: działania matematyczne, tworzenie mozaiki z klocków, porównywanie długości tasiemek oraz łamigłówki przedstawione na tablicy interaktywnej. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. Gratulujemy!

Zajęcia otwarte – JEŻYNKI

Dnia 15-05-2015r. w grupie Jeżynek odbyły się zajęcia otwarte . Tego dnia rodzice mogli zapoznać się ze sposobami pracy nauczyciela z ich dziećmi i sposobem zachowania się dzieci na tle grupy. Jeżynki to świetni matematycy. Rodzice z dumą patrzeli na swoje pociechy.

Teatr Art.-Re – KOZIOŁEK MATOŁEK

Dnia 18.05.15 r. odwiedził nas Teatr Art.-Re z Krakowa. Główny bohater- Koziołek Matołek- zabrał przedszkolaki w niezwykłą podróż po świecie. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy to przedstawienie a chętne dzieci wzięły w nim czynny udział.

Dzień Flagi – Mądraczki

W czwartek 30 maja obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Flagi. Z okazji tego święta dzieci zrobiły kreatywną flagę w barwach narodowych, a do jej wykonania wykorzystały rolki po papierze toaletowym oraz płatki kosmetyczne. Oprócz tego, Mądraczki stworzyły chorągiewki w kolorach biało-czerwonych, które zabrały do domu, aby przypominały im o ważnych uroczystościach dla Polaków przypadających na pierwsze dni maja.