Wizyta Malinek na poczcie

Dzieci z grupy MALINKI na zajęciach popołudniowych w Przedszkolu przygotowały kartki urodzinowe dla dziewczynki, która choruje na bardzo rzadką chorobę. Dnia 30 .04 obchodzi swoje 5 urodziny i pragnie w ten dzień być szczęśliwa i nie myśleć o cierpieniu. Dlatego My mali ludzie pragniemy pomóc i ślemy do Majki życzenia urodzinowe STO LAT !!!

Światowy Dzień Książki- Pracusie

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W tym dniu przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione książeczki, które mogliśmy zaprezentować całej grupie. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o książki. Bawiliśmy się w sklep. Na zakończenie wykonaliśmy książeczkę pt. „Dzień w przedszkolu”. Od 27 kwietnia będzie można oglądać i wypożyczyć książeczki w przedszkolnym Kąciku Wędrującej Książki. Zachęcamy!

Warsztaty wielkanocne – Krasnale

Dnia 3 kwietnia 2015 roku w grupie Krasnali odbyły się warsztaty dla rodziców. Dzieci zaprezentowały wielkanocne przedstawienie, a następnie  wspólnie z rodzicami stworzyliśmy piękne pisanki. Wszystkim dziękujemy za przybycie.

Malinki warsztaty wielkanocne

Dnia 3 kwietnia 2015 roku w grupie Malinki odbyły się Warsztaty Wielkanocne dla rodziców. Na samym początku wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę Wielkanocną a następnie wspólnie z rodzicami, dziadkami, siostrą, bratem zabrali się do ozdabiania papierowych pisanek na patyku i wycinania papierowych zajączków. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

WARSZTATY WIELKANOCNE U JEŻYNEK

DNIA 31.03.15 r. ODBYŁO SIĘ WIELKANOCNE SPOTKANIE WARSZTATOWE Z UDZIAŁEM RODZICÓW.
DZIECI ZAPREZENTOWAŁY RODZICOM ALFABET OPOWIADAJĄCY O TRADYCJACH ŚWIĄT ORAZ ZAŚPIEWAŁY PIOSENKĘ. NA KONIEC WSPÓLNIE Z RODZICAMI WYKONAŁY WIELKANOCNE OZDOBY. CAŁE SPOTKANIE UMILAŁ NAM SŁODKI POCZĘSTUNEK I MILA ATMOSFERA.

Warsztaty Wielkanocne – Mądraczki

31 marca „Mądraczki” zorganizowały dla swoich rodziców warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie improwizacje ruchowe do wiosennych utworów muzycznych. Po krótkim występie, dzieci wraz z rodzicami, wykonały koszyczki wielkanocne i ozdabiały jajka ze styropianu. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Warszaty Wielkanocne u Pracusiów

31 marca grupa Pracusiów zaprosiła na warsztaty Wielkanocne swoich rodziców. Zaproszeni goście mogli zobaczyć jak dzieci w przedszkolu przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło wspólnych zabaw, a na koniec wszyscy wykonywali kurczaki z balonów.

Światowy Dzień Zespołu Downa – Pracusie

20 marca obchodziliśmy  w naszym przedszkolu Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten szczególny dzień mogliśmy spędzić w towarzystwie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Byliśmy na wspólnym spacerze, aby przywitać Panią Wiosnę. Po powrocie do placówki wykonaliśmy wspólnie pracę plastyczną pt. „Kolorowa skarpeta”.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W tym roku nasze przedszkole po raz drugi wzięło udział w tej akcji. W ramach integracji z osobami chorymi na autyzm cała społeczność przedszkola ubrana była na niebiesko, a wspólna zabawa pozwoliła wszystkim poznać i zrozumieć trudność, z jakimi borykają sie te osoby.

„Wielkanoc tuż, tuż” – warsztaty plastyczne POZIOMKI

Dnia 31.03.2015r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne dla rodziców i dzieci. Rodzice wykonali przepiękne koszyczki Wielkanocne oraz przyozdabiali słodkie pisanki. Goście  wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań.
Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z rodzicami sprawiły że wspólnie spędzony czas minął stanowczo za szybko. Dziękujemy za wspaniałą zabawę, liczne przybycie i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT !

W poszukiwaniu Wielkanocnego Zajączka!

W środę tj. 01.04.2015r.  wszystkie przedszkolaki nie mogły się doczekać spotkania z Zajączkiem.  W południe wyruszyły na poszukiwanie Zajączka. Niespodzianka czekała na maluchy w przedszkolnym holu. Zajączka nie było, ale pod drzwiami i krzaczkami zostawił dla dzieci torby z niespodziankami. Radość przedszkolaków była wielka.

Warsztaty wielkanocne! – Jagódki

Dnia 30.03.2015 r. „Jagódki” zaprosiły swoich najbliższych na WARSZTATY WIELKANOCNE. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem, gdzie nasi milusińscy wcielili się w role mieszkańców lasu uciekających przed degradującymi środowisko ludźmi. Spektakl został przygotowany na zbliżający się Dzień Ziemi a dzieci chciały się pochwalić swoimi umiejętnościami także przed rodzicami. Po wspólnym wystąpieniu nasze pociechy ruszyły do działania i wspólnie
z rodziną wykonały piękne ozdoby, które trafiły do wielkanocnego koszyczka. „Jagódki” spisały się na medal zarówno jako aktorzy jak i mali plastycy. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

JAGÓDKI – odwiedziny Pati i Florka

 

Dnia 27.03.2015 r. „Jagódki” odwiedzili mili goście: pani Marzena wraz z Pati i Florkiem. Po krótkiej pogawędce, jak zachowywać się w towarzystwie piesków rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Czworonożni przyjaciele bawili się z dziećmi przechodząc przez materiałowe tunele, pokazywali prześmieszne sztuczki, nie zabrakło także masażu plecków w wykonaniu przybyłych.
Śmiechom i piskom nie było końca, na długo zapamiętamy to spotkanie.

Wielkanocne warsztaty z Wesołkami!

31 marca Wesołki zaprosiły swoich bliskich, by wraz z nimi wykonały ozdoby na Święta Wielkanocne. Oczywiście nie zabrakło „mini show”, które zaprezentowały maluchy. Towarzyszący nam wesoły humor i słodki poczęstunek zaowocowały w małe arcydzieła stworzone przez gości i dzieci. Dziękujemy i zapraszamy za rok! :)