Wycieczka do ZOO

W czwartek 19.03 Mądraczki i Krasnale  wybrały się do Canpolu by zwiedzić zwierzęta w ZOO. Towarzyszyło nam dużo emocji i zabawy. Wielkim przeżyciem dla dzieci było spotkanie w zagrodzie z małymi kózkami. Były to zwierzęta, które jako jedyne mogły być dokarmiane przez przedszkolaków.

Dzień Świętego Patryka – Mądraczki

Nasze przedszkole w tym tygodniu obchodziło „Dzień Św. Patryka”.  Tego dnia pani Kasia, która prowadzi j. angielski, przygotowała wiele ciekawych informacji oraz zabaw związanych z tym świętem. Nieodłącznym elementem „Dnia Św. Patryka” jest kolor zielony, dlatego też wszystkie przedszkolaki założyły ubrania właśnie w tym kolorze.

Zielony Dzień – Jeżynki

Dnia 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Dzieci w tym dniu były ubrane na zielono. Na zajęciach omówiliśmy na czym polega wyżej wymienione święto. Po krótkiej pogadance wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną w postaci  czterolistnej koniczynki.

Przedszkoliada Tour 2015

24 lutego w Chojnicach gościła Przedszkoliada Tour 2015. Dzieci miały okazję pokazać swoim rodzicom i dziadkom, czego nauczyły się na zajęciach Przedszkoliady w przedszkolach. Wesoła atmosfera wydarzenia udzieliła się wszystkim i jeszcze długo po opuszczeniu sali na twarzach przybyłych widoczne były uśmiechy.

W imprezie Przedszkoliada Tour Chojnice 2015 wzięły udział trzy przedszkola. Ponad setka niezwykle grzecznych przedszkolaków, chętnie brała udział w zajęciach, a co ważne każdy każdego mocno wspierał i dopingował, nie mogąc doczekać się na swoją kolej.

Teatr w Przedszkolu

Dnia 26.02.15r. odwiedził nas teatr z Białegostoku. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Wrażliwość”. Cały występ obywał tylko za pomocą ruchów, gestów i mimiki, które ukazywały różne emocje i przeżycia towarzyszące nam w codziennym życiu. Było to dla przedszkolaków zaskakujące i nowe doświadczenie.