Krasnale – spotkanie świąteczne

17 grudnia Krasnale zaprezentowały rodzicom niezwykłe jasełka przy akompaniamencie saksofonisty i pianisty. Przy dźwiękach muzyki na żywo wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, po których zaprosiliśmy rodziców do zabawy. Dziękujemy za mile spędzony czas.

ŚWIĄTECZNIE U MALINEK

Dzieci z grupy Malinek zaprosiły swoich bliskich na świąteczne spotkanie. Przygotowały krótkie przedstawienie i zaśpiewały pastorałki. Następnie przy dźwiękach kolęd wspólnie z zaproszonymi gośćmi dzieci wykonywały piękne ozdoby choinkowe, które zabrały ze sobą do domu. Na koniec czekał na wszystkich pyszny poczęstunek przygotowany wspólnie z rodzinami dzieci.

Mali cukiernicy

Kilka dni przed Świętami w grupie Malinek dzieci wcieliły się w role małych cukierników. Po zgromadzeniu wszystkich potrzebnych składników czterolatki zabrały się do pracy. Pani pomogła zagnieść ciasto, a następnie wszyscy wycinali różne kształty ciasteczek. Po upieczeniu zostało jeszcze lukrowanie i dekorowanie ciastek. I oczywiście degustacja, której dzieci nie mogły się wprost doczekać.

Jasełka z Wesołkami

19 grudnia Wesołe trzylatki ugościły swoich najbliższych w przedszkolu. Zaprezentowały się na małej scenie śpiewając oraz wygłaszając wiersze. Następnie złożyły świąteczne życzenia i zaprosiły do wspólnej zabawy i ucztowania. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok! :)

Hałabałki i smak Świąt!

Hałabałki nastrajając się świątecznie zabrały się do przygotowywania pierników i strojenia nimi choinki. Dzieci były bardzo zadowolone i miały głowy pełne pomysłów na ozdoby z pierniczków. Jakiś czas później dzieci konsumowały domek z piernika, który był niespodzianką od rodzica dziecka z grupy. Serdecznie dziękujemy!

Świąteczne spotkanie u Pracusiów

18 grudnia grupa Pracusiów zaprosiła rodziców na spotkanie wigilijne. Zaproszeni goście mogli zobaczyć jasełka w  wykonaniu naszych przedszkolaków  oraz wykonać wspólnie z  dziećmi świąteczne kartki.

Spotkanie wigilijne u Jagódek

Dnia 17.12.2014 r. Jagódki gościły w swoich skromnych progach najbliższych. Przywitały wszystkich radosnym bożonarodzeniowym programem, następnie wspólnie ze swoimi gośćmi wykonały ozdoby na grupową choinkę. Zabawa była bardzo udana, w powietrzu czuć było atmosferę Świąt, dziękujemy za to spotkanie.

Spotkanie wigilijne u Jeżynek

Dnia 19.12.2014r. dzieci z grupy „Jeżynek” gościły w przedszkolu swoich rodziców. Goście zostali przywitani przedstawieniem jasełkowym w wykonaniu swoich pociech. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonali też świąteczne choinki z rąk. Wspólna praca sprawiły im wiele radości. Całe spotkanie odbyło się w miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy kosztowali świątecznych wypieków przygotowanych przez rodziców.

Pierniczki u Mądraczków

Dzieci z grupy „Mądraczki” rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Upiekły, a następnie udekorowały ciasteczka oraz pierniczki. Wypieki wszystkim bardzo smakowały i dlatego postanowiono, że smakołyki zostaną podane gościom na spotkaniu wigilijnym.

 

III Przegląd Kolęd i Pastorałek

16 grudnia o godz. 9:30 odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek  Pójdźmy wszyscy do stajenki” .Udział w nim wzięło 12 przedszkoli z Chojnic i okolic. Wszystkie przedszkolaki z wypiekami na twarzy dzielnie wykonywały przygotowane utwory i rozgrzewały publiczność do wspólnego śpiewania. Na scenie pojawiły się dzieci w eleganckich garniturkach, z misiami i klockami; mikołaje, anioły, górale, przebrane postacie Św. Rodziny i inni… Występy nagradzane były gromkimi brawami, a na koniec wykonana wspólna kolęda przywołała samego Mikołaja, który obdarował małych artystów upominkami.

 

Pasowanie Jagódek

Dnia 5 listopada „Jagódki” stały się prawdziwymi przedszkolakami. W obecności zaproszonych gości pochwaliły się swoimi umiejętnościami: zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyk, zatańczyły układ, policzyły paluszki a następnie w asyście pani wicedyrektor przyrzekały być szczęśliwymi maluchami w szeregach przedszkola.

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – Pracusie

03.12. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji grupa Pracusiów zaprosiła niepełnosprawnego sportowca- Pana Leszka, aby podzielił się swoimi doświadczeniami. Gość opowiedział nam  o ograniczeniach i możliwościach osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy plakat pt. „Ja i mój niepełnosprawny kolega”.

Mądraczki i list marzeń!

Już za kilka dni wszystkie dzieci odwiedzi długo wyczekiwany gość – św. Mikołaj. W związku z tym grupa „Mądraczki” postanowiła nadać przesyłkę do św. Mikołaja. W przesyłce znalazł się list z prośbą o spełnienie marzeń przedszkolaków oraz obrazkowe prezenty specjalnie wykonane dla św. Mikołaja, aby wiedział, że dzieci zawsze o nim pamiętają. Przedszkolaki wraz z Paniami udały się na pocztę i stamtąd wysłały przesyłkę. Teraz już możemy ze spokojem czekać na spotkanie z Mikołajem!