Pasowanie na przedszkolaka – Poziomki

W dniu 04.11.14 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Głównym celem spotkania było przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przyjętych dzieci oraz nawiązanie przyjaznego kontaktu między dziećmi, rodzicami i personelem przedszkola. Zwrócono uwagę również na tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania.

Pieski u Wesołków

20 listopada Wesołki odwiedziła Pani Marzena wraz ze swymi pupilami. Nie są to zwykłe czworonogi, ponieważ pracują w naszym przedszkolu! Właścicielka wesołego Florka i dostojnej Pati opowiedziała najmłodszym przedszkolakom, jak należy dbać o swoje pupile. Dzieci posprzątały najpierw po piesku (klocek, który miał imitować kupkę), następnie wyczesały i poczęstowały smakołykiem. Na koniec Florek zademonstrował kilka sztuczek. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz się z nimi spotkamy :)

Dzień kotylionów

W związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, przedszkolaki wraz ze swymi opiekunami inaczej spędzili dzień. 7 listopada większość przedszkolaków stworzyła kotyliony oraz zaśpiewała narodowy hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Poznanie podstawowych informacji to najlepszy sposób by przybliżyć Skrzatom nasz kraj.

„Kto Ty jesteś? Polak mały…”

Ogrodnicy Hałabałki!

 

 Hałabałki  czynnie brały udział w sadzeniu kwiatów do doniczki. Sadziły rośliny i podlewały. Teraz dbają, by kwiaty pięknie urosły i upiększyły przedszkolny ogródek.     

 

Z wizytą w Straży Pożarnej- Pracusie

06 listopada grupa Pracusiów wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego. Zwiedziliśmy też pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru

Dzień Postaci z Bajek

05 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Bajki są dla dzieci źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt. Tego dnia spotkaliśmy się z Królewną Śnieżką. Mieliśmy też okazję skosztować przepysznych pierniczków z bajki „Jaś i Małgosia”,
a także pochwalić się swoją wiedzą na temat znanych nam bajek.

 

Dzień Dyni – zdrowo i pomarańczowo

Piątek 31 października  pozostanie w naszej pamięci, gdyż swe pomarańczowe urodziny obchodziła dostojna i pękata Pani Dynia!! Na jej cześć zaśpiewaliśmy piosenkę i udekorowaliśmy przedszkole. Dowiedzieliśmy się, że ten smakołyk z mnóstwem pestek może być nie tylko do zjedzenia i ozdoby ale i do zabawy. Atrakcją tego dnia była Olimpiada Dyniowa oraz zupa z dyni.  Z uśmiechem na twarzy każdy przedszkolak wrócił do domu z dyplomem, medalem oraz pomarańczowym  balonikiem. Czekamy na kolejne takie urodziny.

Eksperymenty z wodą u Jeżynek

Dnia 30.10.2014r. dzieci kolejny raz eksperymentowały. Tym razem poznały wodę, jej właściwości i stany skupienia. Na koniec zrobiły pyszną i zdrową lemoniadę, której głównym składnikiem jest właśnie woda.