WITAMY W AZJI

Wyruszyliśmy w podróż do Azji, naszym celem były Chiny i Indie. Chiny kraj pachnącej mandarynki, poznalismy symbole chińskie i zwyczaje kulturowe, które sa inne niz w Polsce. Następnie odwiedziliśmy Indie każdy posmakował Indyjskiej herbaty oraz poczuł się jak w prawdziwych Indiach tańcząc taniec bolywood.

Afryka

Dotarliśmy do Afryki odwiedziliśmy pustynie, dżungle, sawanne, każde z tych miejsc jest rózne od siebie. Dzieci miały możliwość wykonania afrykańskich masek, malowały farbami, ozdabiały dowolną techniką. Na sawannie dzieci bawiły się w walkę nosorożców sprawiło im to wiele radości, wykonały wspólnie zachód słońca na sawannie naklejając czarne postacie zwierząt, świetnie się przy tym bawiły. Poznały nowe smaki owoców egzotycznych. Tydzień afrykański zakończył się pokazem mody, każde dziecko przebrało się w kolorowy strój i zaprezentowały na czerwonym dywanie.

Teatr Kukiełkowy

Dnia 4 lipca nasze przedszkole odwiedził Teatr Kukiełkowy Pinokio z przedstawieniem „Kłamstwa Kozy”. Przedszkolaki z zaciekawieniem i entuzjazmem oglądały przygody głównej bohaterki. Spektakl zakończył się wystrzałową niespodzianką, która wywołała wiele uśmiechu na twarzy naszych dzieci.

Taneczna Fiesta

Wydarzenie taneczne organizowane po raz kolejny przez Akademię Tańca Piętro Wyżej. podczas dwudniowej imprezy odbył się turniej ogólnopolski i przedszkolaków. to właśnie w niedzielę (22.06) parkiet został przekazany przedszkolakom, którzy wzięli udział w turnieju dla Przedszkolaków PIERWSZY KROK. Maluchy tańczyły m. in. sambę i polkę. Wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsca. Do domu wróciły z wielkim uśmiechem na buzi oraz z dyplomem i medalem. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych tancerzy.

Wakacyjna podróż przez kontynenty – Europa

Pierwszy tydzień wakacji odbył się w iście europejskim klimacie. Wyruszyliśmy z Polski odwiedzając góry, morze i stolicę. Następnie odwiedziliśmy Francję – krainę smakowitości – żaby i ślimaki… Polecieliśmy do Włoch na smakowitą pizzę i płyniemy do Grecji zasmakować słonego sera feta. :)

ZAKOŃCZENIE ROKU 6-latki

Nasze drogie sześciolatki uroczystość zakończenia roku odbyły na świeżym powietrzu 17 czerwca. Każda z grup zaprezentowała się przed publicznością i większość z dzieci pożegnała w tym dniu przedszkole. Nie obyło się bez łez i chwil wspomnień… Każdy absolwent przedszkola otrzymał drobny upominek. W imieniu pracowników przedszkola pragniemy podziękować za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję, że o nas tak szybko nie zapomnicie i zawitacie od czasu do czasu w przedszkolne progi. :)

FESTYN RODZINNY

W czerwcu odbył się festyn rodzinny, łączący: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca. Poza atrakcjami, które stworzyli nauczyciele w postaci przedstawienia pt. „Cyrk” oraz krótkich występów dzieci można było przejechać się na koniku Helence, czy pojeździć samochodzikiem. Piknik nie mógł obyć się bez smakowitego jedzenia, które można było zakupić na EKO-STOISKU oraz przy grillu. Przez cały czas można było brać udział w loterii fantowej. Natomiast stanowiska EduFun zagwarantowały nam chwilę zabawy i nauki, dzięki ogromnym bańkom mydlanym czy krainie lodu. Zebrane podczas festynu pieniążki zostały przekazane Naszej Oliwce, której potrzebna jest kolejna operacja. Zdajemy sobie sprawę, że to jedynie kropla w morzu potrzeb… Trzymamy kciuki, by wszystko odbyło się jak najszybciej z zadowalającym efektem.

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok! :)

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej – Hałabałki

Z okazji dnia mamy 19 maja, dzieci odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach. Zaprezentowały wesoły program muzyczno-taneczny oraz powiedziały kilka słów sympatycznym pensjonariuszom. Na koniec obie ze stron wymieniły się drobnymi upominkami, a dzieciaczki załapały się na poczęstunek.

Oby więcej takich przedsięwzięć! Brawo Hałabałki! :)