ŻONKILOWE HAŁABAŁKI

Dnia 19.05. 2014 grupa p. Marioli – Hałabałki, brała udział  w przemarszu ulicami miasta z okazji święta zwanego „Żonkilowym” organizowanym przez hospicjum na rzecz ludzi chorych i cierpiących.

XII EDYCJA WIOSNY W PLENERZE

Dnia 22 maja odbył się już po raz dwunasty, konkurs o tematyce wiosennej. pogoda zdecydowanie dopisała, dlatego jak sama nazwa wskazuje odbył się on na świeżym powietrzu. W tym roku zadaniem Naszych gości z przedszkoli i punktów przedszkolnych było ozdobienie kapelusza dla Pani Wiosny! Zachęcamy do obejrzenia efektów pracy dzieci wraz z nauczycielami.  Mamy nadzieję, że upominki się spodobały i powstaną dzięki nim małe arcydzieła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego przedsięwzięcia oraz uczestnikom konkursu! Zapraszamy za rok! :)

JAGÓDKI NA KONKURSIE „MAŁY MATEMATYK”

Dnia 15.05.2014 r. dzieci z naszej grupy w składzie Magdalena Gałęzia, Kacper Nowak i Dorian Gil uczestniczyły w konkursie „Mały Matematyk”. Była to VII edycja konkursu organizowana przez przedszkole Misiowa Akademia. Dzieci wykazały się umiejętnością z zakresu dodawania, odejmowania, porównywania liczebności zbiorów, znajomości cyfr, znaków działań matematycznych +,-,=, figur geometrycznych. Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze, dzieci wróciły bardzo zadowolone.

VIII WIOSENNY KONKURS PRZYRODNICZY

15 maja w siedzibie Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Charzykowach  odbył się drugi etap VIII Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla dzieci 5-7-letnich. Warunkiem zakwalifikowania się do konkursu było wykonanie pracy plastycznej pt. Świat owadów Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Spośród wielu nadesłanych prac jury postanowiło wybrać  pracę Cezarego Drejera z grupy „Poziomki”, co spowodowało, że grupa ta zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu, który miał charakter teoretyczny. Dwuosobowa reprezentacja grupy, w skład, której weszli: Zuzanna Formella i Cezary Drejer, zdobyła V miejsce w konkursie. Dodatkowe wyróżnienie, za pracę plastyczną wykonaną w pierwszym etapie konkursu, otrzymała Małgorzata Stolc z grupy „Hałabałki”. Serdecznie gratulujemy!

 

Zajęcia otwarte u Poziomek!

W środę (14.05.) grupa „Poziomki” zorganizowała zajęcia otwarte dla rodziców. Jednym z głównych celów zajęć była prezentacja umiejętności zdobytych przez dzieci w przedszkolu, która miała formę różnorodnych zabaw i ćwiczeń. Nie zabrakło zadań, w których uczestniczyli także rodzice, dzielnie wspierając swoje pociechy.

Dzień otwarty u Krasnali

W grupie Krasnali odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci wystąpiły w przedstawieniu pt. „Zajączki samochwały”, po którym wraz z rodzicami przygotowywały Wielkanocną pisankę. Na koniec rozwiązały matematyczną zagadkę, po której rozpakowały wcześniej znalezione upominki od Zająca.

Zajęcia otwarte u Jagódek

Dnia 08.05.2014 r. „JAGÓDKI” gościły na zajęciach swoich Rodziców. Dzieci realizując hasło
„Co potrafimy i jak się bawimy?” ochoczo brały udział w zabawach i zadaniach organizowanych przez Panie pokazując swoje umiejętności. Do pracy zostali włączeni również dorośli. Salwy śmiechu
i wesołe minki przyklejone na koniec zajęć świadczą o doskonałych humorach, z jakimi wyszli nasi goście.

Rodzice na zajęciach u Malinek

24 kwietnia 2014 roku w grupie „Malinek” odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pt. ” Świat baśni i bajek”. Dzieci zaprezentowały się rozwiązując różne zagadki, tańcząc, a także wykazały się dużą wyobraźnią twórczą, tworząc razem z wychowawcami bajkę o Księżniczce. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się jak ich pociechy radzą sobie w przedszkolu. Sami również wzięli udział we wspólnej kreatywnej zabawie.  Na zakończenie dzieci wraz z Rodzicami stworzyli piękne zamki z papierowych opakowań.

Zajęcia otwarte u Jeżynek

Dnia 29.04.2014r. „Jeżynki” zaprosiły do przedszkola rodziców. Dzieci pokazały jak spędzają swój czas w przedszkolu. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami brały czynny udział w zajęciach.

Poziomki w bibliotece

W piątek 25 kwietnia grupa „Poziomek” wybrała się na wycieczkę do biblioteki. Dzieci zapoznały się z regulaminem wypożyczalni oraz księgozbiorem. Z zainteresowaniem zadawały pytania dotyczące pracy w bibliotece. Grupa umówiła się na kolejne spotkanie, na którym będą czytane ulubione bajki.