EKO-ZABAWKA

Podsumowanie II edycji konkursu EKO-ZABAWKA, miało miejsce w piątek 25 kwietnia. Każda z prac miała w sobie coś zachwycającego i bardzo ekologicznego… bo kto by pomyślał, że z paczki po chipsach i papierkach (po pysznych krówkach… mniam ;)) można stworzyć torebeczkę! Powstały wspaniałe pomysłowe dzieła, z których dzieci i ich „pomocnicy” mogą być dumni. Od przybyszów z kosmosu, po wyposażenia wnętrz, zwierzęta i wiele wiele innych rzeczy, które budziły podziw w szatni przedszkola. Głosować można było w przedszkolu jak i na Facebooku. Wszystkie prace zostały nagrodzone, ale największą ilość głosów zdobył Mateusz Mechlin z grupy Pracusiów, który wykonał Węża i Muchę. Na II miejscu ulokowała się Magdalena Gałęzia – Łódź z kotwicą oraz na III miejscu Jakub Kiedrowicz z ogromną grzechotką dla siostrzyczki.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

RODZICE W PRZEDSZKOLU – zajęcia otwarte u Wesołków

17 kwietnia Wesołki zaprosiły rodziców do przedszkola. Zaprezentowały krótki program rozrywkowy i przeszły do zajęć – czyli ich codziennych obowiązków w przedszkolu… Następnie, zaprosiły rodziców do wspólnej pracy, wykonując ekologiczne głowy zajączków, które spełniają wiele funkcji… od ozdoby po poduszkę…  ;)

W poszukiwaniu Zająca…

W środę tj. 16.04.2014r. wszystkie przedszkolaki wyruszyły w poszukiwaniu tajemniczych paczek od WSZYSTKIM znanego PANA ZAJĄCA! Pomimo ogromu pracy jaki towarzyszy Zajączkowi w czasie Świąt Wielkanocnych nie zapomniał on o swych małych wielbicielach z Przedszkola Skrzaty… Sprytny wielbiciel marchewek ukrył upominki w bardzo przedziwnych miejscach, zostawiając ślady i zadania do wykonania. Dzielne dzieci nie zniechęcały się i wszystkie odnalazły torby z niespodziankami!

W imieniu dzieci pragniemy podziękować ZAJĄCZKOWI!! Mamy nadzieję, że za rok też o nas nie zapomni ;)

ZAJĘCIA OTWARTE U HAŁABAŁKÓW

10 kwietnia przedszkolaków z grupy Hałabałków odwiedzili specjalni goście. Mowa o rodzicach, którzy zostali zaproszeni na zajęcia otwarte. Dzieci dostarczyły trochę rozrywki jak i włączyły swych rodziców do pracy, wykonując zabawki ekologiczne, gdyż przez cały tydzień rozmawiały o Ekologii. Wszystkiemu towarzyszyła wspaniała zabawa!

DZIEŃ OTWARTY U PRACUSIÓW

09.04.2014r. Przedszkolaki z grupy Pracusiów postanowiły pokazać swoim rodzicom jak pracują w przedszkolu i zaprosiły ich na zajęcia otwarte. Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy kolorowe pisanki.

Poziomki w ZZO Nowy Dwór

W ramach realizacji tematu związanego z ekologią, grupa 5-latków odwiedziła pobliskie wysypisko śmieci. Pan Mateusz przybliżył dzieciom proces segregacji śmieci, sposób ich sortowania i przetwarzania. Dzieci mogły zobaczyć sprzęt, maszyny i pojazdy potrzebne do pracy na wysypisku. Mimo „nieprzyjemnych” zapachów, dzieci były pod dużym wrażeniem. Pełne wrażeń i towarzyszących im emocji wróciły do przedszkola.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
W tym dniu Skrzaty przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Dla rodziców przygotowaliśmy niebieskie wstążeczki, by również mogli być razem z nami.
O godz. 11:00 zebraliśmy się wszyscy w przedszkolnym ogrodzie, by w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, zatańczyć radośnie do piosenki „Happy”. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom, za udział w tym ważnym wydarzeniu!

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca zaprosiliśmy przedszkolaki na wystawę pt. „Ilość chromosomów nie ma znaczenia – każdy może realizować swoje marzenia”. Podczas krótkiej pogadanki przedszkolakom udało się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. Tak jak my bawią się, śmieją i spełniają swoje marzenia – bez względu na różnicę w liczbie chromosomów. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa było założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy. Każdy przedszkolak przyniósł dodatkowo po jednej skarpetce, którymi barwnie udekorowano przedszkolne korytarze. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przyłączenie się do obchodów tego ważnego dnia.

Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr naszym placem zabaw – to hasło towarzyszące Międzynarodowemu Dniu Teatru 27 marca w naszym Przedszkolu. Jan Brzechwa i Julian Tuwim bawili się razem z nami. Zwierzęta z ZOO i ptaki z Ptasiego Radia na jeden dzień zawitały na nasze małe sceny. Przedszkolaki i Panie w swoich rolach czuli się świetnie i bardzo aktorsko, a dekoracje przeszły najśmielsze oczekiwania.Dzień Teatru to dzień fantazji i zabawy!