Przedstawienie w Skrzatach

W piątkowe popołudnie przedszkole odwiedził Teatr ART-RE z Krakowa z przedstawieniem pt. „Zajęcza chatka”. Każdy z osobna i wszyscy razem doskonale bawiliśmy się czynnie uczestnicząc w tworzeniu historii o zajączku, któremu pewien niepokorny lis podkradł domek. Ilością śmiechu moglibyśmy zasilić niejedną elektrownię.

Skrzaty witają Wiosnę

21 marca przedszkolaki tradycyjnie pożegnały Panią Zimę i barwnym korowodem przywitały wiosnę. Wśród dzieci panowała radosna atmosfera, było gwarno, kolorowo i wesoło. Śpiew wiosennych piosenek rozsiewał wokół słońce, uśmiech i optymizm. Niespodzianką dla Skrzatów było spotkanie prawdziwej Pani Wiosny, która z uśmiechem na twarzy rozdała dzieciom słodkie upominki.

Światowy Dzień Wody

22 marca przypada Święto Wody. Z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs plastyczny pt.” Woda w moim życiu”. Wszystkie prace były przepiękne i odzwierciedlały jak ważna jest woda dla ludzi, zwierząt i roślin. Rozdanie nagród poprzedziło krótkie przedstawienie w wykonaniu Pracusiów pt. „Woda to nasz skarb”. W konkursie I miejsce zdobyła Małgosia Stolc, II Agata Kłopotek, III Malwina Homernik. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do oglądania wystawy prac plastycznych.

Zielone Hałabałki

Aby uczcić dzień św. Patryka, Hałabałki ubrały się na zielono. Rozmawiały o pracy w ogrodzie i bawiły się w ogrodników. Stworzyły piękne, kolorowe grządki w swych ogródkach, a chłopcy zbudowali z klocków narzędzia ogrodnicze i kosiarkę. Miło spędziły wspólnie czas!

Pracusie

3-latki Pracusie postanowiły osłodzić sobie dzień i upiekły ciasto jabłkowe. Wszyscy umyli ręce, założyli fartuszki jak prawdziwi kucharze. Przygotowaliśmy produkty i wyrobiliśmy ciasto zgodnie z przepisem. Ciasto było pyszne.

Cebulki, nasiona i Pracusie

11 marca Pracusie postanowiły zaprosić do swojej sali wiosnę. W związku z tym zasadziły cebulki, koperek i maciejki. Wszyscy wspaniale się bawili, a na koniec doniczki z sadzonkami ozdobiły kącik przyrody.

Mądraczki – mali ogrodnicy

W środę tj. 5.03, postanowiliśmy zaprosić do nas wiosnę! Kupiliśmy cebule narcyzów i hiacyntów, a następnie przesadziliśmy je w ozdobne doniczki. Teraz w naszej sali będzie kolorowo i pachnąco. Po prostu wiosennie.

Witaminki u Malinek

Grupa ,,Malinki’’ czyli trzylatki  przyrządzały bułeczki bogate w witaminki. Składnikiem bułek był szczypiorek. Zadaniem dzieci było samodzielnie posmarować bułkę masłem oraz pokroić szczypiorek. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogą się wykazać i stworzyć coś własnego, na swój sposób.

Bułki wyglądały  bardzo smakowicie, wszyscy jedli z wielkim apetytem.  Były to wspaniałe zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania się przy stole i zdrowego odżywiania się.

Pamiętajmy śniadanie to podstawa naszego dnia, a szczególnie kiedy znajdują się w nim bogate w witaminy warzywa.