Nakarm zwierzaka z Pracusiami!

W środę (26.02.2014) odwiedził nas Strzelec – sympatyczny 5-letni kundelek ze schroniska dla zwierząt w Chojnicach. Pracusie z tej okazji zaprosiły koleżanki i kolegów z innych grup, alby w imieniu wszystkich Przedszkolaków przekazać karmę dla zwierząt zebraną w ramach akcji „Nakarm zwierzaka”. Strzelec przyjechał z panią opiekunką, która opowiedziała nam o pracy w schronisku i opiece nad zwierzętami. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Kosmiczny tydzień u Hałabałków!

Hałabałki poznały Układ Słoneczny! Został on stworzony z piłkowych planet, gąbkowego księżyca i rozsypanych gwiazd. Nie obyło się bez skafandra kosmicznego i rakiety. Trampolina wprowadziła dzieci w chwilowy stan nieważkości. W taki właśnie sposób dzieci przeżyły wspaniałą, kosmiczną przygodę!

Jagódki – Dzień Babci i Dziadka

Dnia 18.02. grupa „ Jagódek” zaprosiła swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków na przedstawienie. Dzieci bardzo sumiennie i z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do tego święta .

Na scenie zaprezentowały znaną  i  bardzo lubianą bajkę o „ Szewczyku Dratewce”, zamieniając się w pszczółki , mrówki, księżniczki  i innych znanych bohaterów.

Po części artystycznej wnuczęta wręczyły drobne prezenty i zaprosili gości na poczęstunek.

Słodko i kosmicznie na talerzu

Z rozpoczęciem nowego tygodnia Wesołki poznają Kosmos. To co poznały przenoszą na różne dziedziny m.in. kulinaria. Tym razem na talerzach zagościły słodkie, kosmiczne grzanki. Wysmarowane buzie świadczą jedynie o tym, że było wesoło i smacznie :) Mniam…

Bajkowe Popołudnie 18.02.2014

Po raz kolejny spotkaliśmy się popołudniu aby spędzić czas w bajkowym świecie. W świat wyobraźni wprowadził nas „Motoślimak” w wykonaniu Jasia Stanisławskiego, mamy i brata. Bohaterem teatrzyku w wykonaniu Czarka i mamy był „Chory kotek”, któremu z daleka pachniały słoninki i kiszki. „Hipopotam”  zakochany w żabie gościł w wierszyku przygotowanym przez Macieja i mamę Pitroch oraz Julię Mikołajewską, jej siostrę i mamę. Dorian z mamą przypomnieli nam „odważnego” Stefka Burczymuchę. Pouczającą bajkę o „Trzech Świnkach” przedstawił nam w teatrzyku Olek Szypryt z mamą i siostrą. Olek wprowadził nas w świat zwierząt z wierszyków Brzechwy.

Wszystkim rodzicom i dzieciom gratulujemy pomysłów, świetnych dekoracji i strojów oraz profesjonalizmu autorskiego. Zapraszamy za rok.

Dzień Babci i Dziadka u Krasnali

Dnia 14.02.2014 Krasnale wraz z wychowawczyniami przygotowały Walentynkową uroczystość. Wierszyki przeplatane były piosenkami i rymowankami. Ciepła przepełniona miłością do ukochanych Dziadków atmosfera była z nami do samego końca. W podziękowaniu dzieci rozdały wcześniej przygotowane upominki.

Poziomki witają Babcie i Dziadków

We wtorek  18.02. grupę Poziomek odwiedzili bardzo bliscy ich sercu goście – Babcie i Dziadkowie. Dzieci pochwaliły się swoimi umiejętnościami: recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Ponadto zaprezentowały taniec polkę. Przedszkolaki zakończyły występ gorącymi życzeniami oraz całusami. Nie zapomniały także wręczyć upominków – Babcie otrzymały laurki w kształcie serca, a dziadkowie ramki ze zdjęciami swoich wnucząt.

Dzień Babci i Dziadka u Jeżynek

Dnia 15.02.2014 r. Jeżynki zaprosiły do przedszkola Babcie i Dziadków. Dzieci przedstawiły program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły. Na zakończenie wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Dzień Babci i Dziadka u Hałabałków

Z okazji święta babci i dziadka Hałabałki przygotowały program słowno -muzyczno-taneczny. Zaśpiewały, zatańczyły i wszystkich zachwyciły. Babcie i dziadkowie otrzymali w prezencie kolorowe kapelusze i laurki. Po poczęstunku zatańczyły z babciami ROCK AND ROLL’A.
Było bardzo wesoło!

Malinki – Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla solenizantów, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, podczas części artystycznej. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Już nie możemy doczekać się kolejnej okazji, aby móc złożyć naszym Seniorom moc życzeń za to, że są tacy cudowni i tak bardzo kochają swoje wnuczęta.

 

Zdrowo i kolorowo!

Jedzmy zdrowo i kolorowo! Wesołki odnalazły w przygotowaniu kolorowych i wesołych kanapek mnóstwo przyjemności. Poczynając od samodzielnego krojenia po łączenie warzyw oraz innych produktów, stworzyły piękne i zdrowe, a zarazem przyjemne dla oka kanapki :) Piknik w sali przypomniał nam, że niedługo wiosna… na którą z niecierpliwością czekamy! :)

Pracusie – Dzień Babci i Dziadka

13 lutego Pracusie zaprosiły do przedszkola Babcie i Dziadków. Dzieci przygotowały dla swoich najbliższych piosenki i życzenia. Był wspólny taniec z dziadkami i głośne „Sto lat” na ich cześć. Wnuki wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane prezenty, które mamy nadzieję, że się spodobały.

Mądraczki na sportowo

Nasze 5-latki bardzo chętnie biorą udział w ćwiczeniach i zabawach sportowych, rozwijając koordynację, sprawność fizyczną, szybkość, zwinność i celność. Bo przecież….W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH!

Czas zacząć zabawę!

Czas zacząć… bal przebierańców! Takimi słowami zostały powitane dzieci przez pracowników przedszkola. 7 lutego odbył się wyczekiwany przez Skrzaty bal karnawałowy. Szykowne stroje maluchów onieśmieliłyby niejednego dorosłego. Księżniczki, piraci, wszelkiego rodzaju owady latające i wiele innych ciekawych postaci zawitało w skromnych progach naszego przedszkola. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwała mini przedszkolna policja, a przygrywała nam wspaniała orkiestra ;)  W menu przedszkolnym natomiast  uczta dla oczu i podniebienia… PIZZA! mniam… :)

Dokarmianie ptaków

Dnia 5 lutego 2014r. Pracusie wybrały się do ogrodu na terenie przedszkola by dokarmić ptaki. Wszystkie karmniki zostały zapełnione przez naszych przedszkolaków ziarnami oraz słoninką. Korzystając z uroków zimy pobawiliśmy się jeszcze na świeżym powietrzu.

Koncert zimowy

Podczas ferii zimowych odbył się konkurs piosenek o tematyce zimowej. Każda grupa z radością prezentowała przygotowane utwory oraz układy sceniczne :)

Zima ach ta zima

Zima ach ta zima… Zabawy na śniegu to największa frajda dla dzieci. Zaczerwienione policzki i uśmiech na twarzy wskazywał, że zabawa była udana. My się zimy nie boimy!