SPOTKANIA Z FILHARMONIĄ

 Każdego miesiąca Skrzaty mają okazję do obcowania z muzyką odtwarzaną przez specjalistów-artystów. Śpiew, instrumenty, taniec oraz charyzma prowadzących tworzą niepowtarzalny klimat i wywołują uśmiech na twarzach dzieci.

Hej kolęda kolęda…

 Z nadejściem grudnia Wesołki zaczęły przygotowania do świątecznych występów przed większą publicznością. Zaczęło się od świątecznego jarmarku, a skończyło na jasełkach w gimnazjum. W międzyczasie odwiedziły pozostałe grupy w przedszkolu i zgarnęły zarówno brawa jak i drobne smakołyki. Musimy przyznać, że nasze wesołe Skrzaty dzielnie się spisały i zarażały wszystkich swym przedświątecznym entuzjazmem.

Świąteczne pierniki

Dnia 13.12.2013r. Jeżynki ze swoją panią piekły pierniczki. Przy pomocy nauczyciela przygotowywali potrzebną masę, następnie wykrawali ją foremkami. Dzieci znają produkty potrzebne do zrobienia pierników, doskonale wiedzą, że przed rozpoczęciem pracy należy dobrze umyć ręce. Pieczenie pierników sprawiło dzieciom dużo radości.

Spotkanie świąteczne

18 grudnia w przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie Skrzatów z ich najbliższymi. Wszystkie dzieci pieczołowicie przygotowywały się do nadchodzącego wydarzenia. Na korytarzach od tygodnia rozbrzmiewały świąteczne melodie i słychać było dziecięce głosiki. Przejęte maluchy z dumą prezentowały się podczas krótkich występów teatralnych i muzycznych. Następnie zaprosiły rodziców do skosztowania wypieków i zaprosiły do wspólnej zabawy. Zapach piernika przygotowany przez naszą najlepszą kuchnię unosił się w całym budynku i wprowadził iście świąteczny klimat. Dziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom i rodzicom za mile spędzone chwile.

 

II Przegląd Kolęd i Pastorałek

II Przegląd Kolęd i Pastorałek odbył się dnia 17 grudnia. Dzieci z 11 przedszkoli spotkały się w CHDKu, by wspólnie zaśpiewać kolędy i pastorałki. Humory dopisywały, dzieci dzielnie śpiewały na scenie, a publiczność nagradzała ich występy gromkimi brawami. Pod koniec przeglądu zjawił się Mikołaj, który obdarował przedszkolaków prezentami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii znajdującej się na stronie -

http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/W-Chojnicach-spiewali-Dzisiaj-w-Betlejem/11054

Odwiedziny pani Ewy Matysiak

Dnia 5 grudnia u „Jagódek” zawitał Gość Specjalny… , nie, nie, nie był to Święty Mikołaj… chociaż pani Ewa ma chyba wiele cech Świętego… . Gościliśmy zatem panią Ewę Matysiak, przesympatyczną osobę, która na co dzień wyczarowuje piękności z kwiatów, wije przepiękne wianki, lepi z gliny, słowem człowiek orkiestra. U nas pojawiła się, by wspólnie z dziećmi przygotować ozdoby z masy solnej, które później wykorzystamy do przystrojenia sali. ”Jagódki” zatem wyrobiły potrzebne ciasto, z wielkim zacięciem wałkowały a potem wykrawały przeróżne kształty. Przygotowane ozdoby trafiły do specjalnego piecyka, gdzie nabrały należytego koloru. Na koniec pani Ewa pokazała nam jak stworzyć pięknego anioła z masy solnej, który może posłużyć jako pokaźna ozdoba. Z pewnością niebawem  upiększy naszą salę. Dzieciom zajęcia przyniosły wiele radości a pani Ewa swoim ciepłem i optymizmem jeszcze bardziej przybliżyła nam Święta. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Mikołaj w przedszkolu

Dnia 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj i przyniósł dzieciom upominki. Ku radości dzieci Mikołaj miał psich pomocników, którzy wytrwale pomagali w obdarowywaniu przedszkolaków. Dzieci śpiewały przygotowane piosenki i recytowały wierszyki. Co niektórzy przygotowali nawet układ taneczny. Jeden z przedszkolaków wykonał własnoręcznie małego bałwanka, którego sprezentował zaskoczonemu i uradowanemu Mikołajowi.

Mikołaj obiecał dzieciom, że krótko przed Świętami zjawi się jeszcze w przedszkolu, by ucieszyć dzieci pewną niespodzianką.

Andrzejki

Dnia 29 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. Dzieci w tym dniu poznały tradycje ludowe i wróżby przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wróżby przeplatane były zabawami przy muzyce, które sprawiły dzieciom mnóstwo radości i tajemniczości. Po zakończeniu dzieliliśmy się swoimi wrażeniami przy słodkim poczęstunku. Cały dzień Andrzejkowy miał formę zabawy, przy którym  towarzyszyło wiele śmiechu. :)