Występ Krasnali

Dnia 21 listopada grupa Krasnali przygotowała przedstawienie dla kolegów i koleżanek z przedszkola pt. ” Zajączki Samochwały”. Mimo, iż przedszkolaki miały 3 dni na przygotowanie się do występu, poradziły sobie wprost znakomicie. Zachwyciły nie tylko swoich wychowawców ale także pozostałą widownię, w tym również naszych gości specjalnych p. Dyrektor i p. Kasię.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z Naszego Przedszkola. Małe czy duże, nowe czy nieco zmęczone przytulaniem, wszystkie pluszaki były w centrum zainteresowania. Przedszkolaki zaprezentowały kolegom swojego ulubionego misia, tańczyły z pluszakami, śpiewały im piosenki, słuchały opowieści o innych misiach, malowały je, rozmawiały o słynnych niedźwiadkach znanych z bajek (Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Koralgol, Miś Yoggi),uzupełniały sylwetę misia, układały puzzle znanych misiów, a przede wszystkim tuliły swoje maskotki. Na sam koniec dzieci degustowały miód i miodowe przysmaki, czyli „małe co nieco”. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem

W pracowni krawieckiej

Dnia 18.11.2013 r. „Jagódki” udały się z wizytą do pobliskiej Pracowni Krawieckiej „Justyna”.
Zgodnie z obowiązującą w tym tygodniu tematyką chcieliśmy dowiedzieć się, czym tak dokładnie zajmuje się pani krawcowa, jakich narzędzi używa w czasie pracy, co pięknego udaje się „wyczarować” za pomocą szycia. Panie w zakładzie przyjęły nas bardzo gorąco. Opowiedziały o etapach pracy krawca, pozwoliły obejrzeć sprzęt, którym posługują się w czasie pracy oraz ich efekty. Mieliśmy okazję zobaczyć działanie maszyn do szycia, a także pobawić się w projektanta kreśląc wzory na materiale. Atmosfera była bardzo miła aż nie chciało się z cieplutkiego miejsca wychodzić, zwłaszcza, że za oknem pogoda nas nie rozpieszczała. Pani Justyna osłodziła nam spotkanie słodkim poczęstunkiem, a my podziękowaliśmy wykonaną przez dzieci laurką.

Czekoladowe okręty

W ramach zajęć kulinarnych Mądraczki przygotowywały słodkie okręty. Najpierw upiekliśmy ciasto czekoladowe (w formie typu „keks”), które potem polaliśmy ciemną polewą i ozdobiliśmy żelkami – miśkami i kolorowymi lentilkami. Pyszny był nasz podwieczorek tego dnia.

Przedszkole w obiektywie

Jesienią odwiedził nasze przedszkole fotograf, który starał się uchwycić wiele momentów z życia placówki. Dzieci z chęcią pozowały wiedząc, że uśmiech to podstawa fotografii. :)

Jagódki we Wszechnicy Chojnickiej

06.11.2013 r. „Jagódki” udały się do Wszechnicy Chojnickiej, by podziwiać dzieła, które nadeszły  na konkurs „Moje ulubione zwierzę”. Były wśród nich i fotki, i prace plastyczne. Konkurs zorganizowało Chojnickie Towarzystwo Miłośników Zwierząt, które prowadzi schronisko „Przytulisko”. Na wystawie zgromadzono tylko nagrodzone i wyróżnione prace, bo zabrakłoby pewnie ścian w hallu, gdyby chcieć wyeksponować wszystkie. Wśród prac przeważały psy i koty, czego można się było spodziewać, ale były także konie, żmije czy chrabąszcze! Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, widać było, że poświęciły temu dużo czasu i serca. Zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci zarówno przez organizatorów jak i przyprowadzone zwierzaki kota Żagielka i psa Strzelca. Zwierzakom podobały się pieszczoty najmłodszych, a prezes Towarzystwa Jarosław Frączek zachęcił ich, by wspólnie zastanowić się z rodzicami nad przyjęciem pod dach schroniskowego kota czy pieska. Na koniec były też cukierki i podziękowania, co dzieciom sprawiło wielką radość.

Jagódki w Charzykowach

07.11.2013 r. grupa „Jagódek” wyruszyła z kolei na wycieczkę do Parku Narodowego Bory Tucholskie w Charzykowach na zajęcia dydaktyczne pt. ’’Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. W siedzibie Parku bardzo serdecznie powitała nas pani Beata Grabowska, która poprowadziła zajęcia. Pani Beata opowiedziała nam, które z ptaków przylatują do Polski na zimę, pokazała różne rodzaje karmników, pozwoliła skosztować jedzonko dla ptaków. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały ochoczo na zadawane pytania a później z zapałem wykonywały zadania utrwalające zdobyte wiadomości. Z zajęć wyszliśmy z uśmiechem na twarzy trzymając pod pachą wykonaną przez dzieci pracę zatytułowaną „W karmniku”.

Kotyliony przed Dniem Niepodległości

Dzisiaj odbył się Dzień Kotylionów, kiedy to przedszkolaki ubrały się w biało – czerwone barwy oraz wykonały w swoich grupach piękne kotyliony w ramach uczczenia Święta Niepodległości.

Dzień Dyni

W tym dniu przedszkole zamieniło się w pomarańczową, dyniową krainę. Wszystkie przedszkolaki doskonale bawiły się podczas konkursów i zabaw, w których można było zdobyć nagrody” cukierki, medale oraz dyplomy. Każda z grup wykonała również dyniowe postacie, które witały wszystkich gości przy wejściu

Przedstawienie „Trzy Świnki”

Wesołki wzięły udział w XIII przeglądzie bajek i baśni w Niepublicznym Przedszkolu „Bajka”. Hasłem przewodnim tego konkursu były „WARTOŚCI SPOŁECZNO – MORALNE W BAJKACH I BAŚNIACH”. Dzieci bardzo chętnie przeistoczyły się w postacie z bajki pt. „Trzy Świnki”. Po ogromnych emocjach związanych z występem Wesołki udały się na krótki odpoczynek do Parku 1000-lecia.

Plac zabaw-Wesołki

Wesołki w październiku korzystały z ostatnich cieplejszych dni bawiąc się na przedszkolnym placu zabaw.

Dzień Dyni

Dnia 31.10.2013 r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Dyni. Każda grupa w swoich salach wyruszyła w podróż pociągiem do Krainy Dyni. Na powitanie wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Witaj Dynio”. Nauczyciel przedstawił dzieciom walory dyni, opowiedział o jej właściwościach oraz o tym co można z niej ugotować. Dzieci wspólnie ze swoją panią wykonały lampiony z dyni, natomiast młodsze grupy ozdobiły dynię przyczepiając oczy, usta, włosy. Pani Dynia przygotowała różnego rodzaju zabawy i konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz balony napełnione helem. Śmiechu i radości nie było końca.

Podróż po pomorzu – Hałabałki

25 października „Hałabałki” wyruszyły w podróż po pomorzu. Podczas tej wyprawy dzieci zdobyły tytuł majtka pokładowego, poznały region nadmorski, oglądały zdjęcia w albumie (plaża, wydmy), bursztyny i słuchały odgłosów morza w muszli morskiej. Na zakończenie degustowały potrawę regionalną ziemniaki gotowane w łupach z masełkiem i solą,

U fotografa

Dnia 28.10.13 r. grupa „Jagódek” udała się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fotograficznego. Celem naszej wycieczki było poznanie zawodu fotografa i wytworów jego pracy. Dzieci poczuły się jak „modelki” i „modele” , pozując do pamiątkowych zdjęć. Za wizytę podziękowaliśmy dobrym słowem, uśmiechem i laurką.

Hałabałki u fotografa

W dniu 29 października odwiedziliśmy zakład fotograficzny pana Marka Hackerta. Dzieci zwiedziły zakład, poznały proces powstawania zdjęcia zrobionego całej grupie. Dostaliśmy zdjęcie na pamiątkę