Występ Krasnali

Dnia 21 listopada grupa Krasnali przygotowała przedstawienie dla kolegów i koleżanek z przedszkola pt. ” Zajączki Samochwały”. Mimo, iż przedszkolaki miały 3 dni na przygotowanie się do występu, poradziły sobie wprost znakomicie. Zachwyciły nie tylko swoich wychowawców ale także pozostałą widownię, w tym również naszych gości specjalnych p. Dyrektor i p. Kasię.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również dzieci z Naszego Przedszkola. Małe czy duże, nowe czy nieco zmęczone przytulaniem, wszystkie pluszaki były w centrum zainteresowania. Przedszkolaki zaprezentowały kolegom swojego ulubionego misia, tańczyły z pluszakami, śpiewały im piosenki, słuchały opowieści o innych misiach, malowały je, rozmawiały o słynnych niedźwiadkach znanych z bajek (Miś Uszatek, Miś Puchatek, Miś Koralgol, Miś Yoggi),uzupełniały sylwetę misia, układały puzzle znanych misiów, a przede wszystkim tuliły swoje maskotki. Na sam koniec dzieci degustowały miód i miodowe przysmaki, czyli „małe co nieco”. Po dniu pełnym wrażeń misie i ich właściciele wrócili do swoich domów, by znowu przytulić się przed zaśnięciem

W pracowni krawieckiej

Dnia 18.11.2013 r. „Jagódki” udały się z wizytą do pobliskiej Pracowni Krawieckiej „Justyna”.
Zgodnie z obowiązującą w tym tygodniu tematyką chcieliśmy dowiedzieć się, czym tak dokładnie zajmuje się pani krawcowa, jakich narzędzi używa w czasie pracy, co pięknego udaje się „wyczarować” za pomocą szycia. Panie w zakładzie przyjęły nas bardzo gorąco. Opowiedziały o etapach pracy krawca, pozwoliły obejrzeć sprzęt, którym posługują się w czasie pracy oraz ich efekty. Mieliśmy okazję zobaczyć działanie maszyn do szycia, a także pobawić się w projektanta kreśląc wzory na materiale. Atmosfera była bardzo miła aż nie chciało się z cieplutkiego miejsca wychodzić, zwłaszcza, że za oknem pogoda nas nie rozpieszczała. Pani Justyna osłodziła nam spotkanie słodkim poczęstunkiem, a my podziękowaliśmy wykonaną przez dzieci laurką.

Czekoladowe okręty

W ramach zajęć kulinarnych Mądraczki przygotowywały słodkie okręty. Najpierw upiekliśmy ciasto czekoladowe (w formie typu „keks”), które potem polaliśmy ciemną polewą i ozdobiliśmy żelkami – miśkami i kolorowymi lentilkami. Pyszny był nasz podwieczorek tego dnia.

Jagódki we Wszechnicy Chojnickiej

06.11.2013 r. „Jagódki” udały się do Wszechnicy Chojnickiej, by podziwiać dzieła, które nadeszły  na konkurs „Moje ulubione zwierzę”. Były wśród nich i fotki, i prace plastyczne. Konkurs zorganizowało Chojnickie Towarzystwo Miłośników Zwierząt, które prowadzi schronisko „Przytulisko”. Na wystawie zgromadzono tylko nagrodzone i wyróżnione prace, bo zabrakłoby pewnie ścian w hallu, gdyby chcieć wyeksponować wszystkie. Wśród prac przeważały psy i koty, czego można się było spodziewać, ale były także konie, żmije czy chrabąszcze! Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, widać było, że poświęciły temu dużo czasu i serca. Zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci zarówno przez organizatorów jak i przyprowadzone zwierzaki kota Żagielka i psa Strzelca. Zwierzakom podobały się pieszczoty najmłodszych, a prezes Towarzystwa Jarosław Frączek zachęcił ich, by wspólnie zastanowić się z rodzicami nad przyjęciem pod dach schroniskowego kota czy pieska. Na koniec były też cukierki i podziękowania, co dzieciom sprawiło wielką radość.

Jagódki w Charzykowach

07.11.2013 r. grupa „Jagódek” wyruszyła z kolei na wycieczkę do Parku Narodowego Bory Tucholskie w Charzykowach na zajęcia dydaktyczne pt. ’’Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. W siedzibie Parku bardzo serdecznie powitała nas pani Beata Grabowska, która poprowadziła zajęcia. Pani Beata opowiedziała nam, które z ptaków przylatują do Polski na zimę, pokazała różne rodzaje karmników, pozwoliła skosztować jedzonko dla ptaków. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały ochoczo na zadawane pytania a później z zapałem wykonywały zadania utrwalające zdobyte wiadomości. Z zajęć wyszliśmy z uśmiechem na twarzy trzymając pod pachą wykonaną przez dzieci pracę zatytułowaną „W karmniku”.

Dzień Dyni

W tym dniu przedszkole zamieniło się w pomarańczową, dyniową krainę. Wszystkie przedszkolaki doskonale bawiły się podczas konkursów i zabaw, w których można było zdobyć nagrody” cukierki, medale oraz dyplomy. Każda z grup wykonała również dyniowe postacie, które witały wszystkich gości przy wejściu

Przedstawienie „Trzy Świnki”

Wesołki wzięły udział w XIII przeglądzie bajek i baśni w Niepublicznym Przedszkolu „Bajka”. Hasłem przewodnim tego konkursu były „WARTOŚCI SPOŁECZNO – MORALNE W BAJKACH I BAŚNIACH”. Dzieci bardzo chętnie przeistoczyły się w postacie z bajki pt. „Trzy Świnki”. Po ogromnych emocjach związanych z występem Wesołki udały się na krótki odpoczynek do Parku 1000-lecia.

Dzień Dyni

Dnia 31.10.2013 r. nasze przedszkole obchodziło Dzień Dyni. Każda grupa w swoich salach wyruszyła w podróż pociągiem do Krainy Dyni. Na powitanie wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. „Witaj Dynio”. Nauczyciel przedstawił dzieciom walory dyni, opowiedział o jej właściwościach oraz o tym co można z niej ugotować. Dzieci wspólnie ze swoją panią wykonały lampiony z dyni, natomiast młodsze grupy ozdobiły dynię przyczepiając oczy, usta, włosy. Pani Dynia przygotowała różnego rodzaju zabawy i konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz balony napełnione helem. Śmiechu i radości nie było końca.

Podróż po pomorzu – Hałabałki

25 października „Hałabałki” wyruszyły w podróż po pomorzu. Podczas tej wyprawy dzieci zdobyły tytuł majtka pokładowego, poznały region nadmorski, oglądały zdjęcia w albumie (plaża, wydmy), bursztyny i słuchały odgłosów morza w muszli morskiej. Na zakończenie degustowały potrawę regionalną ziemniaki gotowane w łupach z masełkiem i solą,

U fotografa

Dnia 28.10.13 r. grupa „Jagódek” udała się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fotograficznego. Celem naszej wycieczki było poznanie zawodu fotografa i wytworów jego pracy. Dzieci poczuły się jak „modelki” i „modele” , pozując do pamiątkowych zdjęć. Za wizytę podziękowaliśmy dobrym słowem, uśmiechem i laurką.

Hałabałki u fotografa

W dniu 29 października odwiedziliśmy zakład fotograficzny pana Marka Hackerta. Dzieci zwiedziły zakład, poznały proces powstawania zdjęcia zrobionego całej grupie. Dostaliśmy zdjęcie na pamiątkę