Jesienny spacer

Wesołki podczas jesiennego spaceru podziwiały przyrodę. Bawiły się przy tym znakomicie! Zebrały mnóstwo DARÓW JESIENI, które wspólnie ułożyliśmy w koszyczku w sali.

Pasowanie na Przedszkolaka u „Malinek”

Dzień  24 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-letnich z grupy „Malinek” i ich rodziców. Tego dnia odbyła się pierwsza, a zarazem bardzo ważna uroczystość dla dzieci, mianowicie  „Pasowanie na  Przedszkolaka”. W uroczystości brali udział rodzice 3-letnich „Malinek” oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, zabawy ruchowe, taniec oraz praca plastyczna. Po części artystycznej, dzieci obiecały: grzecznie bawić się w przedszkolu z kolegami, pięknie jeść, słuchać pani, pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor  Magdalena  Paterek  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz niespodzianki. Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci razem z rodzicami mięli za zadanie stworzyć jesienne drzewo. Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Owocowo-warzywne inspiracje Wesołków

Tydzień owocowo warzywny zapowiadał się pysznie od samego początku.
Na początek sałatki- przyrządzone z pasją, chęcią do działania oraz uśmiechem
na twarzy i skupieniem podczas pracy stworzył bombę witaminową…
Wielka miska surówki wykarmiłaby wojsko ;)
Dwa dni później ze smakiem dzieci piły przyrządzony własnoręcznie „koktajl owocowy”.
Przepisów niestety nie mamy, ale dziecięca fantazja może zdziałać wiele w kuchni,
więc zachęcamy rodziców wraz z pociechami do działania. :)

„Hałabałki”

W piątek 4.10.2013 „Hałabałki” zrobiły „Mini Olimpiadę” w 6 konkurencjach startowały 2 drużyny. Drużyna dziewczynek i drużyna chłopców. Ostateczny wynik to remis !Dzieci wykazały się dobrą kondycją. Nagrodą były medale z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Sprzątanie świata

Tak jak każdego roku, tak i w tym dzieci wybrały się na małą wyprawę w celu ” SPRZĄTANIA ŚWIATA”. Chcielibyśmy powiedzieć, że nie miały czego sprzątać, ale niestety… zebrały kilka worków śmieci….dzięki czemu okolica naszego przedszkola stała się bardziej przyjazna i czysta.