Wizyta Policji w Przedszkolu

W piątek (20.09.2013r.) grupę Jagódek i Poziomek odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały krótkiej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa. Policjanci przybliżyli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz sposób telefonicznego zgłoszenia wypadku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci
bardzo chętnie przymierzały akcesoria policyjne i pozowały w nich do zdjęć. Na zakończenie przedszkolaki miały możliwość wejścia do radiowozu czekającego na nich w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci, w podziękowaniu za dobre rady, wręczyły policjantom własnoręcznie wykonaną książeczkę. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest to osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Jagódki z wizytą u pani pielęgniarki

Dnia 19.09.2013 r. grupa „Jagódki” udała się z wizytą do pani pielęgniarki pracującej w pobliskiej szkole. Pani pielęgniarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Dzieci zapoznały się z gabinetem do którego przychodzą uczniowie. „Jagódki” mogły również zważyć się i zmierzyć. Dzieci uczestniczyły w rozmowie o higienie i zdrowym odżywianiu, uzyskały odpowiedzi na nurtujące je pytania. „Jagódki” pięknie podziękowały pani pielęgniarce jesiennym wrzosem i samodzielnie wykonaną książeczkę z rysunkami.