„Mój ulubiony bohater bajkowy”

W ramach realizacji programu „Czytające Przedszkole”, odbył się plastyczny konkurs pt. „Mój ulubiony bohater bajkowy”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonano ponad 50 prac, z których powstały dwie księgi bajek do wglądu dla wszystkich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, dla zwycięzców przygotowano plastyczne upominki. Gratulujemy.

Jagódki w Bibliotece

Dnia 20 maja 2013 r. grupa „Jagódek” wybrała się do Biblioteki dla Dzieci. Panie bibliotekarki przygotowały dla nas bardzo ciekawy program. Zapoznały dzieci z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Następnie „Jagódki” wspólnie z paniami oglądały ciekawe książki, opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Bardzo nam się podobało. Dzieci zapewniły, że wspólnie z rodzicami zapiszą się do wypożyczalni i będą ją często odwiedzać.

Jeżynki na lodach

Po wyczerpujących zajęciach dla dzieci z grupy Jeżynek chwila relaksu. Pierwsze wspólne wyjście na pyszne lody. W ramach całotygodniowego, grzecznego zachowania dzieci, wykorzystaliśmy słoneczną pogodę na małą przekąskę na świeżym powietrzu. Dzieci były zachwycone słodką niespodzianą.

Bezpieczny przedszkolak.

Sprawdzianem nabytej wiedzy i umiejętności realizowanego programu „Bezpieczny przedszkolak”, był konkurs o tym samym tytule, który odbył się w naszym przedszkolu 16 maja 2013 r.
W konkursie wzięło udział 6 zespołów 5-cio i 6-cio latków, które wykonywały szereg zadań związanych z tematyką bezpieczeństwa. Konkurencje wzbogacone były scenkami dramowymi odgrywanymi przez uczestników, którzy pokazali właściwe zachowania w sytuacjach trudnych i niebezpiecznych.

Przedszkolaki udowodniły, że znają podstawowe zasady bezpiecznych zachowań na drodze, wobec obcych oraz psów, dlatego wszystkie otrzymały nagrody oraz dyplomy.

Konkurs o bajkach.

22 maja Pracusie uczestniczyły w konkursie pod nazwą ,,Książka bawi i uczy” organizowanym przez przedszkole Promyczek. Gospodarze przywitali nas bajką pt. ,,O wilku i siedmiu koźlątkach”. Nasze dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bajek, śpiewająco odpowiadały na pytania, zdobywając maksymalną ilość punktów. W nagrodę otrzymały ciekawe książki i dyplomy. Gratulujemy  !!!

Integracyjny Przegląd Małych Form Teatralnych

Święto Polskiej Niezapominajki, które obchodzimy 15 maja, Nasze Przedszkole postanowiło uczcić na scenie. Integracyjny Przegląd Małych Form Teatralnych to spotkanie na scenie przedszkolaków i uczniów z placówek integracyjnych. W tym roku hasłem przewodnim Przeglądu brzmiało „Teatr i przyroda to wspaniała przygoda”. Zaproszone zespoły przygotowały przedstawienia teatralne z uwzględnieniem tematyki ekologii, przyrody i kultury regionu. Uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Chojnicach przypomnieli nam o konieczności segregowania odpadów włączając w  tą akcję Ojca Miłosza, który w swoich postępowaniach do złudzenia przypominał znanego bohatera polskiego serialu.
Nasze Przedszkolaki swoim przedstawieniem chcieli uwrażliwić publiczność na słabszych i tych którzy potrzebują pomocy ukazując nam na scenie przygody małego ogrodowego skrzata.
Spotkanie uświetnił występ Teatru Kubika ze Szczecina, który w niełatwej sztuce pantomimy pokazał nam piękno przyrody i wolności. Na koniec wszyscy mogliśmy podziwiać taniec wielkich baniek mydlanych.

Ada Zakrzewska

Rymowanki w Chojnickim Domu Kultury

Dnia 8 maja br dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w XV Prezentacjach Wiersza i Piosenki Przedszkolnej organizowanych przez CHDK. W wierszyku pt „Wesołe Przedszkole” Bogdana Brzezińskiego zaprezentował się Maksymilian Karpus z Jagódek, który piękną recytacją wymalował wesołe przedszkole. „Kłamczuchą” okazała się Julka Mikołajewska z grupy Mądraczków, ale jak sama mówi ” tylko w wierszyku Jana Brzechwy”.Piosenka o Skrzatach, w wykonaniu Małgosi Stolc (Hałabałki), Julki Szark (
Mądraczki), Karoliny Lewińskiej ( Malinki) , Nikoli Szopińskiej ( Wesołki), Konrada Skorupskiego ( Pracusie) bardzo spodobała się publiczności. Piosenka tak wszystkim przypadła do gustu, że postanowiliśmy uczynić ją naszym przedszkolnym hymnem. Będzie jeszcze okazja posłuchać jej w wykonaniu naszych przedszkolaków miedzy innymi na Pikniku Rodzinnym w dniu 29 maja.

Wesołki w bibliotece

Dnia 09.05. grupa Wesołków wybrała się do miejskiej biblioteki dziecięcej. Dzieci miały okazję zapoznać się z pomieszczeniami biblioteki, dowiedziały się w jaki sposób można wypożyczać książki. Wysłuchały także bajki, którą przeczytała Pani bibliotekarka. Dzieci mogły także zapisać się do biblioteki.

XII Międzynarodowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny RAZEM.

Dnia 7 maja Oliwer Rudzki odebrał w Elblągu dyplom wyróżnienia oraz nagrodę za wykonaną pracę w XII Międzynarodowym Konkursie Plastyczno-Fotograficznym RAZEM.

Towarzyszyła mu cała rodzina , która miała możliwość własnoręcznego odebrania nagrody dzięki uprzejmości Dyrekcji Przedszkola Skrzaty. Laureatom przygotowano mnóstwo atrakcji. Każdy wykonywał pracę z gliny, która po wypaleniu zostanie odesłana autorom. Zapewniono zwiedzanie szkoły i pożywny ciepły posiłek.

Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wernisażu w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu 7 maja 2013 r.