„Mały Matematyk” – konkurs

Dnia 24 kwietnia, reprezentacja przedszkola z grupy „Malinek”, uczestniczyła w konkursie pt. „Mały Matematyk”, który odbył się w przedszkolu „Misiowa Akademia”. Zadaniem przedszkolaków było m.in. policzyć ile kropek mają biedronki, nawlec korale czy też wymienić dni tygodnia. Dzieci były świetnie przygotowane, dlatego zadania nie sprawiły im żadnej trudności. Przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy.

ARTYSTYCZNA WIOSNA W PLENERZE


 Dnia 24.05.2013 r. o godzinie 10:00 odbyła się w naszym przedszkolu kolejna edycja konkursu pt. „Artystyczna Wiosna w Plenerze”.

Udział w konkursie wzięły dzieci z chojnickich przedszkoli (z Przedszkola Bajka, , Przedszkola Teddy, Wesołe Przedszkolaki, Przedszkola Promyczek, Przedszkola Jarzębinka oraz przedszkolaki z naszej placówki). Zaproszonych gości powitała Pani dyrektor Magdalena Paterek.

Zanim rozpoczął się konkurs dzieci z grupy integracyjnej 6-latków pod kierownictwem pani Jolanty Szopińskiej i Beaty Hamerlik zaprezentowały piosenkę pt. „Idzie Wiosna”.

Tematem tegorocznej edycji był „Wiosenny bukiet”. Dzieci wraz z wychowawcami ochoczo i pełne zaangażowania wykonywały zadanie – malowały farbami wazony, wykonywały kwiaty z kolorowej krepy.

Wybór był trudny – wszystkie prace były wspaniałe, oryginalne, dlatego każdy zespół zasłużył na wygraną. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe (książki, gry edukacyjne, kredki itp.)

Celem tego konkursu jest wspólna wesoła zabawa, przez którą dzieci uczą się pomysłowości i fantazji. Rozwija się wyobraźnia oraz uczy się pracy zespołowej. Jest to dobra okazja do integracji dzieci z różnych placówek.

Plastyka w wychowaniu naszych dzieci ogromną rolę. Dzieci tworząc ujawniają jak myślą, widzą i czują.

Harcerze czytają dzieciom

Dnia 17 kwietnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościli u nas harcerze ze Szkoły nr 7 w Chojnicach. W każdej grupie młodzi skauci czytali wybraną bajkę. Przy okazji dzieci miały okazję obejrzeć mundur i wysłuchać historii dotyczącej harcerstwa.

Dzień Ziemi

22 kwietnia w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci odwiedził Eko-Skrzat, który przypomniał dzieciom zasady dotyczące segregacji śmieci. Następnie dzieci uczestniczyły w Eko – konkurencjach sportowych. Po zajęciach wszystkie grupy wybrały się sprzątać okolice naszego przedszkola.

Eko – zgaduj zgadula.

16 kwietnia 3-osobowa reprezentacja przedszkola (Pracusie) uczestniczyła w XIII Edycji Konkursu Eko – zgaduj zgadula, który odbył się w przedszkolu Jarzębinka. Wszyscy byli znakomicie przygotowani. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pysznymi wianuszkami upieczonymi przez panie kucharki z Jarzębinki.

GRATULACJE DLA NASZEGO WYCHOWANKA OLIWERA RUDZKIEGO

Z radością zawiadamiamy,

że nasz wychowanek

Oliwer Rudzki

                      został laureatem

                                              XII Międzynarodowego Kunkursu

                                               Plastyczno-Fotograficznego

                                            Oddziałów i Klas Integracyjnych RAZEM.

                                    GRATULUJEMY ! ! !

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4lNxkUHPpGA#!

Zajęcia otwarte – Jagódki

W piątek 12.04. odbyły się zajęcia otwarte u „Jagódek”. Nasza grupa na chwilę zamieniła się w prawdziwych piratów szukając ukrytego skarbu. Dzieci wykonały kolejne zadania zdobywając marynarskie sprawności. 5-latki między innymi naśladowały ruchem prawdziwych piratów, śpiewały marynarskie piosenki, budowały tratwy dla swoich drużyn, ozdabiały przygotowane wcześniej flagi. Na koniec dzieci zostały zaproszone do „studia tatuażu” i każdą rączkę ozdobiono barwnym tatuażem.

BAJKOWE POPOŁUDNIE

Dnia 11.04.2013 roku w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Skrzaty” odbył się konkurs krótkich form scenicznych – ”Bajkowe popołudnie”. Do udziału zostały zaproszone przedszkolaki (bez względu na wiek) oraz ich rodziny.

Głównym celem spotkania była popularyzacja literatury pięknej wśród najmłodszych, rozwijanie ekspresji twórczej oraz włączenie rodzin do prezentacji wybranej formy scenicznej.

Do konkursu zgłosiło się 14 zespołów, które reprezentowały dzieci z różnych grup wiekowych naszego przedszkola.

W repertuarze „Bajkowego popołudnia mali aktorzy z udziałem rodziców prezentowali utwory J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry, S. Jachowicza, W. Chotomskiej, W. Badalskiej, L. J. Kerna.

Uczestnicy pokazali nie tylko swój talent aktorski, ale też ciekawe stroje i rekwizyty. Publiczność entuzjastycznie reagowała na popisy aktorskie, nagradzając je brawami.

Każdy występujący zasłużył na wielkie brawa i uznanie, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Zajęcia otwarte u 4-latków

Dnia 10.04 w grupie Poziomek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci zamieniły się w Indian, a nasza sala stała się Indiańską Wioską, Przedszkolaki wykonywały rozmaite zadania po wykonaniu których otrzymywały pióra do swoich pióropuszy. Do zabawy przyłączyli się również rodzice. Dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiali swoje pióra i odtańczyli indiański taniec.

Zajęcia otwarte u 3-latków

Dnia 10.04.13 r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Mój przyjaciel pies”, w którym specjalnym gościem oprócz rodziców był pies „Harry”. Dzieci wspólnie z rodzicami rozwiązywały zagadki literackie, układały puzzle. Dzieci poznały różne rasy psów, wiedzą jakie przedmioty należą do psa oraz jak należy się opiekować psem.

Zajęcia otwarte dla rodziców u Malinek

Dnia 09.04.13 r. u Malinek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Kwiaty wiosenne”. Dzieci próbowały wspólnie z rodzicami przywołać wiosnę, wykonując kolorowe kwiaty wiosenne (żonkile, bratki, tulipany i stokrotki). Zadanie to wymagało od dzieci oraz rodziców wiele cierpliwości i zaangażowania, ponieważ trzeba było wykleić kwiaty wiosenne kulkami z krepy. Wytrwałość dzieci i rodziców się opłaciła, ponieważ efekty pracy były zachwycające.