Festiwal Wielokulturowego Zająca

W środę do naszego przedszkola zawitali muzycy z Filharmonii Bydgoskiej, którzy przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. „Festiwal Wielokulturowego Zająca”. Ich wspaniałe występy muzyczno -wokalne urozmaicały ciekawe zadania o tematyce świątecznej.

 

Wspomnienia o papieżu Janie Pawle II – konkurs. Malinki

Dnia 26 marca przedszkolaki z grupy Malinek, wybrały się do Przedszkola Niepublicznego „Wesołe Przedszkolaki”. Tam odbyła się VI edycja konkursu pt. „Wspomnienia o papieżu Janie Pawle II”. Wszystkie dzieci z chojnickich przedszkoli, zmagały się z pięcioma konkurencjami . Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat Jana Pawła II, dzięki czemu każde dziecko otrzymało dyplom i książkę. Serdecznie gratulujemy.

Odwiedziny Zajączka

27 marca zawitał do nas Wielkanocny Zajączek, który pozostawił w przedszkolu ciekawe zadania do wykonania. Dzieci wraz z paniami tropiły ślady zajączka, wykonując po drodze jego polecenia. Zabawa była udana. Jednakże najwięcej radości sprawiły dzieciom niespodzianki odnalezione w naszych salach. :)

 

Zielony dzień u Wesołków

21 marca do naszego przedszkola zawitała Wiosna. tego dnia wszystko było zielone: nasze sale, nasze ubrania, a nawet podwieczorek. Dzieci wykonały zielone żabki techniką origami, a następnie siały rzeżuchę. Jednak najwięcej radości dały dzieciom zielone kanapeczki, które same przygotowały z przyniesionych zielonych warzyw. Jak na wesołków przystało – każda kanapka byłą wesoło uśmiechnięta.

MĄDRACZKI CZEKAJĄ NA WIOSNĘ

Pomimo zimowej aury, dzieci z grupy Mądraczków postanowiły wprowadzić do swojej sali odrobinę wiosny. Dzieci przygotowały wiosenne kanapki z wykorzystaniem zielonych warzyw oraz wysiewały rzeżuchę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, również na stronie radio.chojnice.pl

Dziękujemy Pani Sylwii Tyborskiej – redaktor naczelnej Radia RCH+, za udostępnienie zdjęć.

Jagódki w kwiaciarni

W dniu 25.03.2013 dzieci z grupy Jagódki udały się na wycieczkę do Kwiaciarni „Wena” (przy ulicy Mickiewicza). Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom nastroju Świąt Wielkanocnych. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały ozdobne jajka, sylwety zajączków, kur, kurczaczków itp. Po powrocie do przedszkola dzieci zainspirowane dekoracjami w kwiaciarni wraz z paniami wykonały świąteczne bukiety.

Zielony Dzień u Poziomek

21 marca do naszego przedszkola zawitała Pani Wiosna. Tego dnia w przedszkolu dominował kolor zielony. W grupie poziomek dzieci malowały farbami zielone żabki, uczestniczyły w „zielonych zabawach” oraz sadziły w doniczce rzeżuchę. Przedszkolakom wiele radości sprawiło także samodzielne wykonywanie na śniadanie i podwieczorek kanapek z warzyw, które następnie z apetytem zajadały.

Zielony dzień u Krasnali

21 marca Krasnale świętowały pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji dzieci wraz z paniami ubrały się na zielono, aby w ten sposób pożegnać zimę i powitać wiosnę. Choć aura na zewnątrz nie sprzyjała, dzieci świetnie bawiły się w przedszkolnej „zielonej” sali. Rozpoczęliśmy podróżą „pociągiem” do Zielonej Krainy. Następnie Krasnale siały rzeżuchę, a później miały okazję spróbować zdrowych, zielonych warzyw, które same przyniosły do przedszkola. Na koniec odwiedziła nas piękna Pani Wiosna, która poczęstowała wszystkich lizakiem. Mimo zimowej pogody u Krasnali było dziś gorąco, wesoło, a przede wszystkim zielono!

Wizyta u weterynarza

6-latki poznając życie zwierząt postanowiły odwiedzić weterynarza i zapoznać się z metodami leczenia. Pani weterynarz pokazała nam w jaki sposób bada swoich pacjentów oraz dała nam kilka wskazówek jak dbać o zdrowie naszych pupili.

Piowitanie Wiosny!

5 i 6-latki wyszły dziś pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Podczas barwnego przemarszu spotkały Panią Wiosnę, która poczęstowała je cukierkami.

Konkurs tańca- Malinki

Aleksandra Daszkowska i Dawid Piechowski z grupy Malinek wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Piętro Wyżej o Puchar Starosty Chojnickiego. Utalentowane Malinki wróciły do domów ze złotymi medalami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Rzepka na łyżce – Malinki

Podczas ferii dzieci wykonały kukiełki do bajki „Rzepka”. Lalka jest bardzo łatwa, każdy może wykonać ją sam. Potrzebujemy drewnianą łyżkę, kubek po jogurcie i kilka niepotrzebnych materiałów. Teatr gotowy! Malinki pod okiem pani Ady Zakrzewskiej spróbowały swoich sił jako aktorzy teatru lalek.

Koszałki Opałki czekają na wiosnę.

Dzieci z grupy pani Natalii nie mogą doczekać się wiosny. Dlatego postanowiły w swojej sali w kąciku przyrody posadzić wiosenne bratki, trawę, groch i fasolę. Jesienią sadziły też narcyzy, tulipany i inne wiosenne kwiaty. Teraz czekamy na ciepłe dni kiedy wszystkie nasze kwiaty zakwitną.

Koszałki Opałki – kynoterapia

8 marca w grupie Koszałków Opałków odbyły się zajęcia z psem Harrym. Pani Marzena wytłumaczyła dzieciom jak zachować się gdy zaatakuje je pies, jak traktować zwierzęta oraz zademonstrowała pozycje bezpieczne przy ataku przez psa. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Mamy nadzieję, że Harry ze swoją właścicielką będą odwiedzali nas częściej. Zapraszamy do fotogalerii.

„Szanujemy środowisko, w którym żyjemy”- Jagódki

W minionym tygodniu zgodnie z tematyką „szanujemy środowisko, w którym żyjemy”, Jagódki dowiedziały się jak dbać o naszą planetę. Wspólnie wykonały prace plastyczne wyklejając kulę ziemską – lądy i wody. Nasze przedszkole stosuje się do zasad dotyczących utrzymania czystości w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Poprzez zabawy dydaktyczne potrafią szybko i prawidłowo segregować odpady. To dla nas nie tylko nauka, ale i ciekawy sposób spędzania czasu wolnego.

Malinki zwiedzają Chojnice

Korzystając z pięknej pogody, grupa Malinek wybrała się na spacer do centrum miasta. Oglądając pozostałości murów obronnych dzieci dowiedziały się co nieco o historii Chojnic. Na Starym Rynku dzieci przyglądały się architekturze kamienic i zabytkowych kościołów. Najwięcej zainteresowania wzbudził oczywiście tur wykonany z części samochodowych.

Zajęcia kulinarne u Mądraczków

W piątek (1 marca) dzieci z grupy Mądraczków zmierzyły się z kolejnym kulinarnym wyzwaniem -tym razem robiliśmy pizzerki. Na początek przygotowaliśmy ciasto drożdżowe. Podczas gdy ciasto rosło, dzieci przygotowały pozostałe składniki: sos pomidorowy z ziołami, wędlinę oraz potarty ser. Kiedy ciasto wyrosło każdy wyrobił spód do pizzerki i nałożył składniki wg własnego upodobania. Już po 20 minutach przedszkolne korytarze wypełnił zapach upieczonych pizzerek. Smakowity był tego dnia nasz podwieczorek … :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz wysłuchania relacji na stronie radio. chojnice.pl

Pracusie-”Jaś i Małgosia”

W czwartek 28 lutego 6-latki pracusie przygotowały dla swoich młodszych kolegów inscenizacje do słuchowiska pt. „Jaś i Małgosia”. Same wykonały scenografię oraz kukiełki. Na koniec dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Podajmy sobie ręce”.

Jagódki na starówce

W piątek 01.03.2013 r. grupa „Jagódek” korzystając z przepięknej, słonecznej pogody wybrała się na dłuższy spacer do centrum miasta. Dzieci żwawym krokiem przemierzyły chojnicki rynek, utrwalając sobie wiadomości na temat historii miasta. Następnie udały się w kierunku Bazyliki Mniejszej, Bramy Człuchowskiej. W drodze powrotnej dzieci wraz z paniami szukały pierwszych oznak wiosny. Brawo dla Jagódek za dobrą kondycje i wytrwałość !

Hałabałki

W dniach 25.02 – 01.03 w grupie Hałabałki p. Marioli dzieci przerabiały tematykę o kolei. Dzieci zdobyły wiele ciekawych informacji na temat pracy kolejarza, konduktora, zawiadowcy stacji itd. A w piątek nasza sala zamieniła się w dworzec kolejowy. Ruszyliśmy w daleką podróż.