W zdrowym ciele zdrowe skrzaty II

W ramach programu „W zdrowym ciele zdrowe Skrzaty”, w czasie ferii odbyły się zajęcia na temat budowy i funkcji języka. Pani Małgosia przedstawiła wiedzę z zakresu anatomii oraz opowiedziała o funkcjach, jakie ten narząd pełni w organizmie człowieka. Dzieci miały też okazję sprawdzić swoje umiejętności rozpoznawania i nazywania smaków oraz rozruszać mięśnie języka podczas wykonywania zaproponowanych przez panią Patrycję ćwiczeń narządów artykulacyjnych.

Hałabałki na wybiegu

W grupie 5-latków p. Marioli odbył się pokaz mody na czerwonym dywanie. Dzieci (prawie) same się przebrały jak chciały i przeszły jak modele i modelki po wybiegu. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i miały zrobione zdjęcie do postaci Pani Zimy i Krasnala, a potem bawiły się i tańczyły w strojach – to była fajna zabawa.

Pracusie w bibliotece

We wtorek 26 lutego Pracusie odwiedziły bibliotekę. Pani bibliotekarka zapoznała nas z regulaminem i zasadami korzystania z biblioteki. W ramach wewnątrzprzedszkolnego Programu „Czytające Przedszkole” wysłuchaliśmy opowiadania pt:”Kalinka i żółte kalosze”. Chętnie będziemy wypożyczać książki z biblioteki.

Pokaz mody

W ostatnim dniu  ferii zimowych odbył się pokaz mody. Od kilku dni trwały przygotowania do owej uroczystości. Przedszkolaki wraz z wychowawcami z wielkim zapałem projektowali wspaniałe stroje o tematyce zimowej. Na czerwonym wybiegu między innymi pojawiła się Pani Zima, Śnieżna Wróżka, czy też Księżniczka ze Srebrzystej Krainy. Nie zabrakło również kreacji Coco Chanel. Projekty onieśmieliły zgromadzoną publiczność.

Konkurs na śniegową rzeźbę

Kolejnym etapem „Zimowej Olimpiady Skrzatów” był konkurs na najbardziej oryginalnego bałwana. Każda grupa wiekowa przygotowała swoją śniegową rzeźbę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

MALINKI w zakładzie krawieckim

Malinki zwiedziły zakład krawiecki. Zapoznały się z wyglądem

i sposobem działania maszyny do szycia. Przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się pracy krawcowej.  Dzieci dowiedziały się

o etapach powstawania ubrania. Dzieci same miały możliwość przekonania się, że nie jest to łatwa praca, szyjąc przy małym współudziale pani krawcowej guzik. Na pożegnanie Pani krawcowa poczęstowała dzieci smakołykami.

Zajęcia logopedyczne

W czasie ferii odbywały się w przedszkolu profilaktyczne zajęcia logopedyczne w grupach dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich. Pod okiem pani logopedy dzieci ćwiczyły uwagę i pamięć słuchową, doskonaliły swoje umiejętności rozpoznawania oraz lokalizowania dźwięków, wykonywały ćwiczenia oddechowe. Nie zabrakło też obowiązkowej gimnastyki narządów artykulacyjnych.

W zdrowym ciele, zdrowe skrzaty

W ramach programu „W zdrowym ciele, zdrowe skrzaty”, dzieci uczestniczyły w zajęciach z edukacji zdrowotnej. Pani Małgorzata omówiła budowę oraz funkcje szkieletu człowieka, natomiast Pani Karolina zwróciła uwagę na produkty sprzyjające właściwej budowie kości. Obecność „nietypowego gościa” budziła wśród dzieci wielką frajdą i umożliwiła im zaspokojenie ich ciekawości związanej z poznaniem szkieletu człowieka.

Jestem giętki, gibki, zwinny!

W minionym tygodniu dobiegły końca badania z zakresu profilaktyki wad postawy pt. „Jestem giętki, gibki, zwinny!” Program ten jest skierowany do dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Badania przesiewowe miały na celu skontrolowanie u dzieci najczęstszych nieprawidłowości w zakresie zaburzeń układu ruchu. Dzieci, u których zostały stwierdzone wady postawy zostały objęte zajęciami gimnastyki korekcyjnej.

Zimowa Olimpiada Skrzatów

14 lutego odbyła się Zimowa Olimpiada Skrzatów. Do pokonania dzieci miały siedem konkurencji: – wyścigi na sankach – przemieszczanie dzieci na małych kocykach, bieg slalomem tam i z powrotem między kulami śnieżnymi, rzuty do celu kulą śniegową, lepienie śnieżek na czas z gazety, przeskakiwanie górek śniegowych, zaprzęgi, zimowy tor przeszkód. Każdą z konkurencji na początek zademonstrowały wychowawczynie co sprawiło dzieciom wielką radość. Wcześniej przygotowane przez dzieci transparenty i pompony pomagały w dopingu wszystkim zawodnikom. Przedszkolaki poradziły sobie doskonale za co zostały nagrodzone medalami, dyplomami i serduszkami super zawodnika. Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na Zimowej Olimpiadzie Skrzatów.

Klaun w przedszkolu

Ferie w naszym przedszkolu rozpoczęły się atrakcyjnie – zawitała do nas para klaunów. Rozbawili nas śmiesznymi sztuczkami z elementami iluzji. Dobry humor towarzyszył nam cały dzień. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Urodziny 6-latki

Na początku lutego dwóch Tomków z grupy pracusie obchodziło swoje 7 urodziny. Z tej okazji zaprosili kolegów do centrum zabaw Nemo. Nie zabrakło też urodzinowego tortu i życzeń. Zabawa była bardzo udana. Jeszcze raz życzymy Sto lat …

Bal karnawałowy

W dniu 7.02.2013 r. odbył się Bal karnawałowy w Przedszkolu „ Skrzaty”. Cełe przedszkole w kolorowych przebraniach i doskonałych humorach bawiła się przy dźwiękach muzyki żywej muzyki. Pan Wodzirej doskonale prowadził wesołą zabawę przeplatając ja ciekawymi konkursami.

Po sytym obiedzie Panie opowiadały dzieciom o polskiej tradycji Tłustego Czwartku i poczęstowały wszystkich pączkiem. Dalsza część balu odbyła się w Sali. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach, piosenkach i tańcach.

DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ

Zabawy ruchowe – Wesołki

W ostatni piątek pogoda nie zapowiadała się optymistycznie. Cały czas padał deszcz i wiał silny wiatr. Jednak Wesołkom taka pogoda nie przeszkodziła w dobrej zabawie z kolorową chustą animacyjną. Te poranne zabawy ruchowe dały nam wiele radości i pozwoliły zapomnieć o szarej pogodzie za oknem.

6-latki u dentysty

W poniedziałek 28 stycznia 6-latki z grupy pracusie wybrały się z wizytą do gabinetu dentystycznego. Pani stomatolog pokazała nam jak wygląda gabinet i jak należy dbać o zęby – zobaczyliśmy w jaki sposób należy prawidłowo czyścić mleczaki. To nie prawda, że dzieci boją się dentysty. Większość chętnie usiadła na fotelu dentystycznym, aby pani Małgosia mogła sprawdzić, czy zęby są zdrowe. Otrzymaliśmy też zdrowe prezenty. Dziękujemy i do zobaczenia na wizycie kontrolnej.

Krasnale – Dzień Babci i Dziadka

W dniu 23 stycznia 2013 roku w grupie pani Wioletty i Justyny odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Trzylatki przedstawiły program artystyczny , w którym recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły „poleczkę”. Po występach artystycznych odbył się słodki poczęstunek i wręczenie upominków przygotowanych przez dzieci.

Jagódki – Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia grupa „Jagódki” gościła w swoich skromnych progach nasze kochane Babcie i Dziadków. Dzieci zaprezentowały przygotowany wcześniej program artystyczny pełen wierszy i piosenek, wśród których znalazły się również angielskie utwory „Jingle Bells „ i „Wiggle Song”. Po występie dzieci wręczyły piękne upominki i zaprosiły na wspólny poczęstunek.

Pracusie – konkurs o Chojnicach

31 stycznia Pracusie wzięły udział w konkursie wiedzy o Chojnicach pt. ,,Czy znasz swoje miasto i region ?” zorganizowanym przez przedszkole ,,Wesołe Przedszkolaki”. Okazało się, że dzieci doskonale znają swoje najbliższe otoczenie. Śpiewająco odpowiedziały na wszystkie pytania, w nagrodę otrzymały książki oraz dyplomy.