Zajęcia kulinarne u Mądraczków

W ramach realizacji programu „Cała Polska czyta dzieciom” wykorzystujemy książkę kucharską do przeprowadzenia zajęć kulinarnych w grupie. Tym razem upiekliśmy babeczki waniliowe z płatkami czekoladowymi. Dzieci zapoznały się z przepisem, wymieszały składniki, napełniły foremki i przekazały Szefowi Kuchni do pieczenia. Babeczki pachniały w całym przedszkolu już po 20 minutach. Dzisiejszy podwieczorek smakował wszystkim wyjątkowo :)

Dzień Babci i Dziadka – Poziomki

Dnia 24 stycznia w grupie Poziomek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny, który obejmował recytację wierszy, śpiewanie piosenek oraz taniec. Po występie, w ramach programu „Czytające przedszkole”, dzieci wysłuchały wiersza, który odczytała babcia jednego z naszych przedszkolaków. Na koniec spotkania 4-latki złożyły swym dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Warsztaty dziennikarskie

Grupa Mądraczków w tym roku szkolnym uczestniczy w warsztatach dziennikarskich, organizowanych przez Radio RCH+. Dzieci biorą udział w cotygodniowych spotkaniach z Panią redaktor Sylwią Tyborską, podczas których zgłębiają tajniki sztuki dziennikarskiej. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej www.radio.chojnice.pl lub na przedszkolnej stronie internetowej.

Dzień Babci i Dziadka – Mądraczki

W czwartek 24 stycznia u Mądraczków gościły Babcie i Dziadkowie. Dzieci przedstawiły program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość dostarczyła Gościom wielu wzruszeń. Po występach Dziadkowie mieli okazję pogawędzić przy kawie i słodkościach.

Dzień Babci i Dziadka u Wesołków

22 stycznia w grupie Wesołków odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Zaśpiewały również następujące utwory: „Hej Sokoły”, „Prząśniczka”, „Dziś Święto Twoje”, „Wiggle song”. Po występach artystycznych odbył się słodki poczęstunek. Miejmy nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci jak i Dziadków.

Dzień Babci u Pani Marioli Furmanek

W dniu 22.01.2013 w grupie Pani Marioli Furmanek odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem słowno-muzycznym. Babciom i Dziadkom bardzo zaimponowały, że tak wiele potrafią tańczyć, śpiewać, mówić wierszyki i zatańczyć rock and rolla. Potem był słodki poczęstunek i wspólna zabawa.

Święto Babci i Dziadka – Koszałki Opałki

21 stycznia w grupie Koszałków Opałków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. 6-latki przygotowały dla swoich dziadków przedstawienie, wiersze i piosenki. Dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki. Wszyscy razem zasiedli do słodkiego poczęstunku.

Dzień Babci i Dziadka – Jeżynki

Dnia 21.01.13r. Jeżynki gościły w przedszkolu specjalnych gości – swoich Dziadków. Zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. „Bóg się rodzi” oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po występach artystycznych dzieci odbył się słodki poczęstunek.

6-latki Dzień Babci

18 stycznia w grupie 6-latków (pracusie) odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przypomniały swoim dziadkom lata dzieciństwa wierszami i zabawą ,,Jedzie pociąg …”. Nie zabrakło też życzeń i upominków. Mamy nadzieję, że nasi goście spędzili miło czas.