I PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

19 grudnia w Chojnickim Domu Kultury odbył się I PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „Dzisiaj w Betlejem” dla przedszkoli i punktów przedszkolnych. Organizatorem przeglądu było nasze przedszkole. Na przegląd zgłosiło się 11 zespołów dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Wszystkie zespoły zaśpiewały pięknie. Na koniec wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólną kolędę, którą usłyszał święty Mikołaj i przyszedł do małych artystów wraz ze swoim pomocnikiem. Obdarował wszystkie dzieci prezentami. Kolejny przegląd za rok. Zapraszamy !

„Gdzie jest prawdziwy Mikołaj”

W poniedziałek (17 grudnia) w grupie Pracusiów odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Dzieci przedstawiły krótką inscenizację pt: „Gdzie jest prawdziwy Mikołaj”, następnie wykonaliśmy najdłuższy łańcuch, którym przystroiliśmy przedszkolną choinkę. Teraz czekamy już tylko na prezenty od Gwiazdora!

Jagódki w schronisku.

Dnia 13.12.2012 5-letnie „JAGÓDKI” odwiedziły schronisko dla psów „Przytulisko”. Celem wizyty było dostarczenie prezentów ( karmy, kocy, zabawek ) dla zwierzaków. Rzeczy te pochodziły z akcji – ” Zbiórka pożywienia dla czworonogów”, która trwała przez cały miesiąc w naszym przedszkolu. Dzieci obejrzały jak żyją zwierzęta, w jaki sposób dbają o nich pracownicy schroniska aby zapewic im godne warunki, szczególnie w okresie zimy. Potem korzystając z pięknej słonecznej pogody dzieci spacerowały, podziwiając uroki zimy. Dużą frajdą dla nich były zabawy w śniegu – biegi, podskoki, rzuty śnieżkami. Dzieci wracały do przedszkola pełne wrażeń i zadowolenia. Dzień ten na długo zostanie w pamięci.

SPOTKANIE WIGILIJNE – JAGÓDKI

19 grudnia w grupie „Jagódki” odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci przygotowały dla rodziców krótką część artystyczną wypełnioną piosenkami i wierszami o tematyce świątecznej, noworocznej i zimowej. Po udanym występie dzieci wraz z rodzicami przystroiły grupową choinkę, własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Przy dźwiękach śpiewanych kolęd i świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem.

SPOTKANIE WIGILIJNE – WESOŁKI

W środę 19 grudnia w grupie Wesołków odbyło się spotkanie wigilijne. Mali aktorzy z dumą i zapałem zaprezentowali program artystyczny. Również rodzice sprostali zadaniu  wykonując wraz z dziećmi piękne, świąteczne lampiony. Miejmy nadzieję, że to bożonarodzeniowe spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

SPOTKANIE WIGILIJNE – KOSZAŁKI OPAŁKI

18 grudnia w grupie Koszałków Opałków odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. Dzieci przygotowały dla rodziców przedstawienie pt. „Chwil kilka z życia bożonarodzeniowego drzewka”. Po występie rodzice z dziećmi wyonywali ozdoby świąteczne. Oczywiście był też słodki poczęstunek dla wszystkich.

Podziękowania

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego mogliśmy zaopatrzyć się w piękne ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci z naszego przedszkola. Dochód ze sprzedaży wyniósł 658,29 zł. Całkowitą sumę pieniędzy przekazaliśmy na operację Oliwii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

WARSZTATY PLASTYCZNE: OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Czwartek (13.12.2012 r), to kolejny dzień w grupie Mądraczków pełen atrakcji – Spotkanie Wigilijne połączone z warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonywały ozdoby świąteczne. Wspólną, twórczą pracę poprzedziły występny dzieci, Warsztaty uwieńczyliśmy wspólnym poczęstunkim, oraz życzeniam zdrowych i spokojnych świąt.

„DLA KOGO SĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA”

14 grudnia w grupie 5 latków pani Marioli Furmanek odbyło się spotkanie jasełkowe. Dzieci wystąpiły z przedstawieniem słowno-muzycznym pt. „Dla kogo są Święta Bożego Narodzenia?”. Po występie dzieci z rodzicami wykonały stroiki świąteczne. W trakcie wspólnego wykonywania stroików odbył się słodki poczęstunek. Miła atmosferę podkreślało słuchanie kolęd.

Koncert kolęd

14 grudnia dzieci z naszego przedszkola wystąpiły podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przedszkolacy swoją pozytywną energią szybko rozgrzały zgromadzoną publiczność. W wykonaniu dzieci usłyszano takie kolędy i pastorałki, jak: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Mroźna cisza”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Święty czas”, „Kolędnicy Wędrownicy”. Koncert został wzbogacony występem saksofonisty Karola Ostrowskiego.

Wesołe pierniczki

W minioną środę w grupie wesołków odbyły się kulinarne zajęcia. Dzieci przygotowywały ciasto, następnie je wałkowały i pięknie wycinały w świąteczne wzory. Upieczone i pachnące pierniczki z przyjemnością dekorowały kolorowymi „pisakami”. Oczywiście po skończonej pracy każdy mógł rozkoszować się smakiem swoich wypieków :)

ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA

Środa była wyjątkowym dniem w grupie Mądraczków. Zainspirowani lekturą książki kucharskiej (czytanej w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”) postanowiliśmy upiec świąteczne ciasteczka. Przygotowaliśmy ciasto według wspólnie wybranego przepisu – oczywiście z pomocą szefa kuchnii Pana Marcina. Gotowe ciasto dzieci wałkowały, wycinały świąteczne wzory a po upieczeniu dekorowały. Degustacja przygotowanych ciasteczek odbędzie się podczas bożonarodzeniowych warsztatów plastycznych z rodzicami.