Święto Dyni

31 października w przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. Przedszkolaki oraz pracownicy w tym dniu przyszli do przedszkola ubrani w kolorze pomarańczowym. W salach i na koarytarzach wisiały balony i piękne dynie. Odbyły się konkurs między grupowy na najśmieszniejsza dynie. Dzieci posmakowaly kompot z dyni. Ten dzień był bardzo wesoły i pewnie długo pozostanie w pamięci dzieci. Na koniec skrzaty otrzymały dyplomy i słodki upominek od Pani Dyni.

Korczak jak z Bajki

6-latki z grupy pracusie z okazji roku korczakowskiego postanowiły swoim rówieśnikom przybliżyć jego twórczość i przygotowały inscenizację na podstawie Króla Maciusia I pt. ,,Skarb Togopogo”. Popisały się swoim talentem aktorskim podczas przeglądu bajek J. Korczaka w przedszkolu Bajka. Nie zapomniały o kolegach ze swojego przedszkola oraz o rodzicach, przed którymi także wystąpili. Mamy nadzieję, że się podobało…

Wizyta Policjantów w Przedszkolu

19 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Grupy dzieci 6 letnich o godz. 10 wyszły do ogrodu przedszkolnego gdzie miały okazję zobaczyć z bliska radiowóz i sprzęt policyjny. Następnie dzieci wraz z policjantami wróciły do sali gdzie policjanci rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa. Może teraz my odwiedzimy policjantów w ich miejscu pracy. :)

Wizyta Koszałków Opałków w Straży Pożarnej

10 października Koszałki Opałki wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć wozy strażackie i ich wyposażenie. Nasze przedszkolaki poznały organizację pracy w straży pożarnej.
A panowi pracujący w straży pokazali dzieciom co dzieje się podczas alarmu. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone
i bogatsze w nową wiedzę.