Dzień Babci i Dziadka u Śmiałków

18.01. grupę Śmiałków odwiedzili bardzo bliscy ich sercu goście – Babcie i Dziadkowie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Choinka dla aniołków”. Przedszkolaki zakończyły występ gorącymi życzeniami i całusami oraz wręczyły gościom własnoręcznie wykonane podstawki do kawy.

Śmiałki w Krainie tolerancji

Śmiałki włączyły się w bliżejprzedszkolny projekt edukacyjny „W krainie tolerancji”. Podczas realizacji tego projektu przedszkolaki będą miały okazję przekonać się, że każdy z nas jest inny, a to dlatego, że każdy z nas jest wyjątkowy. Za nami pierwsze zajęcia, na których dzieci dowiedziały się, dlaczego nasze przedszkole jest szczególnie wyjątkowe, bo integracyjne oraz uczyły się postawy akceptacji i szacunku dla innych.

Jasełka u Mądraczków

Obecnym na warsztatach rodzicom i dzieciom

dziękujemy za wspólnie spędzony czas!!!

Kolorowa choinka Mądraczków

W oczekiwaniu na święta Mądraczki pracowicie wykrawały i ozdabiały pierniczki na choinkę.

Śmiałki w schronisku

12.12. grupa Śmiałków wybrała się do Schroniska dla zwierząt „Przytulisko” z podarkami dla zwierząt zgromadzonymi w naszym przedszkolu przez dzieci i rodziców.

Konkurs matematyczny

Przedstawiciele grupy Malinki – Kornelia Trzebińska, Matylda Wodowska oraz Kajetan Lietz wzięli udział w konkursie matematycznym, który odbył się w Misiowej Akademii. Zabawa była wspaniała, a dzieci wykazały się umiejętnością sprawnego liczenia i współpracy zespołowej.Dzieci otrzymały dyplomy, super nagrody oraz mogły skosztować pyszne pączki.

Lekcja muzyczna

W piątek (12.05.) uczniowie ze Szkoły Muzycznej przeprowadzili dla przedszkolaków lekcję muzyczną. Dzieci poznały takie instrumenty jak: gitara, flet poprzeczny, pianino cyfrowe, klarnet.

Zabawa niedyrektywna u „Malinek” z folią malarską

Teatrzyk w przedszkolu

10 maja nasze przedszkole odwiedził teatrzyk, który zaprezentował bajkę o Królewnie Śnieżce.

Jarmark Staroci

W sobotę (06.05.) „Malinki” i „Śmiałki” prezentowały na Jarmarku Staroci swoje umiejętności wokalne i taneczne.  ”Malinki” zaśpiewały „Zakazany owoc” i „Krajkę”, a „Śmiałki” zaprezentowały piosenki „Indiański taniec” oraz „Skaczemy, biegniemy”.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – „MAM TALENT”

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…”

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W związku z tym nasze przedszkole zorganizowało „Mam Talent”, którego celem było pokazanie, że w każdym z nas drzemie ukryty talent. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały, recytowały wiersze, a występy oceniało jury. W przerwach między występami, pojawiły się również reklamy przygotowane przez wszystkie grupy.

Konkurs „EKO ZGADUJ ZGADULA”

26 kwietnia przedszkolaki z grupy „Hałabałki” i „Koszałki-Opałki” wzięły udział w konkursie „Eko Zgaduj Zgadula” organizowanym w Przedszkolu „Jarzębinka”. Natalia Michalska, Weronika Bohowicz, Kornelia Pestka dzielnie reprezentowały nasze przedszkole, rozwiązując rozmaite zadanie o tematyce ekologicznej i przyrodniczej. Za udział w konkursie dziewczynki otrzymały nagrody. Gratulujemy!

Zabawa niedyrektywna u „Malinek”

Zabawa niedyrektywna z kocami w „Poziomkach”

Tym razem dzieci podczas zabawy tworzyły domy, zamki i różnorodne budowle z koców.

Zajęcia otwarte połączone z warsztatami wielkanocnymi w „Poziomkach”

Dnia 11.04. rodzice mieli okazję zobaczyć swoje pociechy aktywnie uczestniczące w zajęciach o tematyce wielkanocnej. A później wszyscy razem w ramach warsztatów wykonywali zajączki z jajek oraz kurczaki z rolek. Wspólnie spędzony czas zbliżył wszystkich do Świąt Wielkanocnych.

Dzień Ziemi

W dniu 21.04 w naszej placówce obchodzimy Dzień Ziemi, ale tym razem na sportowo. Przedszkolaki brały udział w różnych dyscyplinach sportowych z wykorzystaniem odpadów. Kręgle z butelek, zawody z kulką z gazety na łyżce, zgniatanie kulek na czas, wyścig z butelką między kolanami itp. Następnie przypomnieliśmy sobie, na czym polega segregacja i do jakich pojemników należy wrzucać odpady. Każda grupa wykonała EKO OBRAZ przy użyciu materiałów wtórnych np. folia aluminiowa,butelki, worki, rolki po papierze, nakrętki, wytłoczki po jajkach. Na zakończenie dzieci z pomocą Pań napisały „przyrzeczenia” dbania o przyrodę i nasze środowisko.

Zabawa niedyrektywna u „Śmiałków”

Wiosenne warsztaty plastyczne u „Mądraczków”

W dniu 20 kwietnia odbyły się Wiosenne warsztaty plastyczne z rodzicami w grupie „Mądraczki”. Rodzice wraz z dziećmi, wykorzystując rozmaite materiały i techniki plastyczne ozdabiali wianki.

„Malinki” pieką babeczki

W piątek 7 kwietnia, Malinki przygotowały babeczki. Każde z dzieci przyczyniło się do ich wykonania. Zabawa była przednia, a babeczki przepyszne.

Zajęcia otwarte i warsztaty wielkanocne u „Jagódek”

Dnia 12 kwietnia 2017 r. w Jagódkach odbyły się warsztaty wielkanocne połączone z zajęciami otwartymi. Zaprosiliśmy bliskich do wspólnego koła, porozmawialiśmy i pobawiliśmy się przybliżając sobie tematykę nadchodzących Świąt. Była chusta animacyjna, pląsy przy muzyce, zagadki, zabawa
w skojarzenia  a na koniec wykonanie wielkanocnego zajączka. Dziękujemy za przybycie i wspólne spędzenie czasu.

„Mądraczki” w Przychodni Lekarskiej

„Mądraczki” odbyły wycieczkę do Przychodni Lekarskiej przy ulicy Kościerskiej. Celem tej wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy pielęgniarki. Dzieci odwiedziły rejestrację, gabinet zabiegowy, gdzie pielęgniarka ważyła, mierzyła wzrost i badała ciśnienie krwi. Na koniec wycieczki wszyscy otrzymali drobne upominki.

Dzień Lego u „Mądraczków”

W grupie Mądraczki odbył się oczekiwany przez dzieci Dzień Lego. Niesamowitych budowli aut było co nie miara, a świetnej zabawy nie było końca.

Warsztaty wielkanocne u „Koszałków-Opałków”

4 kwietnia w grupie „Koszałki-Opałki” odbyły się warsztaty wielkanocne. Na początek spotkania dzieci zaśpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej. Następnie dzieci wraz z rodzicami ozdabiali koszyczki świąteczne. Podczas wspólnej pracy powstały piękne, kolorowe koszyczki.

Zajęcia otwarte i warsztaty wielkanocne u „Jeżynek”

Dnia 13 kwietnia w grupie „Jeżynek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zaprosiliśmy gości, aby mieli okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują przedszkolaki. Tematem naszych zajęć były pisanki. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności: przeliczały, uważnie słuchały historyjki, rozpoznawały kolory, śpiewały piosenkę o wiośnie, brały udział w zabawach ruchowych. „Jeżynki” spisały się znakomicie, podczas zajęć były bardzo skupione i ze wszystkim świetnie sobie radziły. Po zakończonych zajęciach dydaktycznych przeszliśmy do części warsztatowej z rodzicami. Wszyscy wykonali ozdobne kolorowe pisanki ze styropianowych jaj. Piękne gotowe jajka dzieci zabrały do domu. Zajęcia uważamy za bardzo udane:)

Warsztaty wielkanocne u „Śmiałków”

W piątek (07.04.) „Śmiałki” zorganizowały dla swoich rodziców warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie improwizacje ruchowe do wiosennych utworów muzycznych oraz recytowały wiersz. Po krótkim występie, wszyscy goście wspólnie z dziećmi wykonali wielkanocne kartki oraz ozdabiali jajka za styropianu. Ponadto rodzice otrzymali drobny upominek – papierowe koszyczki.

Spotkanie wielkanocne u „Hałabałków”

We wtorek (04.04.) w grupie „Hałabałki” odbyło się spotkanie wielkanocne z rodzicami. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny pt. „Wielkanocne zwyczaje” oraz zaśpiewały piosenki o tematyce wiosennej i wielkanocnej. Po występie dzieci wraz z rodzicami wykonały świąteczne dekoracje ze styropianowych jajek.  Wspólne spotkanie wprowadziło nas w rodzinną i spokojną atmosferę Świąt Wielkanocnych.

Zabawa niedyrektywna u „Śmiałków”

Wiosenne zabawy „Śmiałków”

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca powitaliśmy wiosnę, ale także przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Z tej okazji założyliśmy dwie różne skarpetki oraz pomarańczowe ubrania. Ponadto kilkoro dzieci wraz z opiekunami rozdawało w okolicy najbliższych marketów pomarańcze oznakowane skarpetką.

Strażnicy miejscy w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedzili strażnicy miejscy, którzy przeprowadzili pokazowe zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Każdy przedszkolak otrzymał również odblask, który pozwoli być bardziej widocznym na drodze.