Dni otwarte w przedszkolu

17.02.2018r. odbyły się „Dni otwarte” dla wszystkich zainteresowanych zapisem dzieci do naszej placówki. Tego dnia, w każdej sali oraz gabinetach czekały atrakcje dla maluchów. Pracownicy przedszkola udzielali informacji dotyczących funkcjonowania placówki. Naturalnie nie zabrakło poczęstunku. Wszystkich odwiedzających witały i żegnały alpaki -  Bolek i Lolek oraz ich wierny przyjaciel konik polski – Nefer. Dziękujemy za odwiedziny!

KYNOTERAPIA- HAŁABAŁKI

W środę 14 lutego dzieci z grupy Hałabałki odwiedziły Dziunie i Florka. Pani Marzenka zaprezentowała dzieciom karmienie piesków w dość nietypowy sposób- kostką do gry. Zarówno dzieci jak i pieski bawiły się wyśmienicie.

Dzień Chorych na Padaczkę

14 luty to nie tylko dzień zakochanych. Tego dnia szczególnie powinniśmy pamiętać o osobach borykających się z samotnością, odrzuceniem społecznym. Kadra przedszkolna przybliżyła dzieciom temat epilepsji. Jest to temat trudny jak dla tak małych dzieci, ale pamiętajmy że im szybciej zaczniemy o tym rozmawiać, tym łatwiej będzie dzieciom zrozumieć otaczający nas świat. W przedszkolu posiłkowaliśmy się fragmentami bajki „O małpce, która spadła z drzewa”, poruszająca temat naszych zajęć. Kolor epilepsji to lawendowy, a dlaczego? Zachęcamy do poczytania gazetek na ten temat w holu przedszkola.

Świątecznie spotkanie Wesołków

15 grudnia Wesołki zaprosiły swoich bliskich na spotkanie świąteczne. Zestresowane maluszki poradziły sobie śpiewająco. Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych dzieci! Dziękujemy za wszystko i zapraszamy za rok!

Pasowanie Wesołków

Wesołki zostały oficjalnymi Przedszkolakami!

Stało się! 26 października 2017r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Wesołków. Dzieci dowiodły, że potrafią śpiewać, tańczyć, są silne i wygimnastykowane. Pani Dyrektor czyniła honory wielką kredką, gratulując oraz wręczając dyplom i upominki każdemu Przedszkolakowi. Następnie wszyscy zasiedli do ucztowania przy suto zastawionym stole, co jest zasługą rodziców  Wesołków. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i witamy dzieci w naszym przedszkolnym zespole!

Wesoło i niedyrektywnie

Wesołki w ciągu roku bawiły się niedyrektywnie, tak jak zapowiadaliśmy na początku roku.             Oto krótka fotorelacja z niektórych zabaw.

Warsztaty Wielkanocne u Wesołków

Z delikatnym opóźnieniem dodajemy fotorelację z przedświątecznych warsztatów. Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie oraz zaprosiły rodziców do wspólnego ozdabiania kartonowych jajek. W miłej i spokojnej atmosferze wspólnie spędziliśmy czas.

Wesołki witają Babcie i Dziadków!

31.01.2017 r. sala Wesołków zapełniła się wyjątkowymi gośćmi. Nasze starszaki zaprezentowały układ taneczny oraz składały życzenia dziadkom i babciom w postaci wierszyków i piosenek. Na koniec wręczyły najbliższym upominki i wspólnie zasiedliśmy do pałaszowania słodkości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie!

Spotkanie świąteczne u Wesołków

W tym roku spotkanie świąteczne miało zupełnie inna formę niż dotychczas. W rolę aktorów wcielili się rodzice naszych Wesołków. Przedstawili oni scenę z czasów teraźniejszych – rodziny, która prawie zapomina o świętach oraz Dzień Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały poczynania swoich rodziców na scenie. Później wspólnie ucztowaliśmy oraz rozmawialiśmy przy stole zastawionym łakociami. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe przeżycia! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie chwilę, by zatrzymać się w tym pędzie i spędzi czas z rodziną, bliskimi… Wesołych Świąt!

Jedzie pociąg z Wesołkami!

W ostatnim tygodniu września pogoda nam jeszcze dopisała i udaliśmy się na małą wycieczkę. Odwiedziny na dworcu kolejowym, zaowocowały kilkoma atrakcjami, gdyż dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza przejażdżka pociągiem. Pani Teresa, kierowniczka wycieczki opowiedziała nam kilka ciekawych i ważnych rzeczy, przydatnych podczas jazdy pociągiem. Dzieci otrzymały w kasie bilety i udały się na peron, gdzie przyjechał pociąg. Mogliśmy sprawdzić, jak „trąbi” ta wielka machina i czy ma kierownicę… Bardzo miło wspominamy ten wyjazd i mamy nadzieję, że w przyszłości udamy się w dłuższą podróż! Serdecznie dziękujemy Pani Teresie, która podzieliła się z nami wiedzą i poświęciła swój czas.

 

Owocowe Krasnalki

W minionymi tygodniu krasnale wybrały się na targ na którym zakupiły owoce. W drodze powrotnej otrzymały kwiatki od przemiłej pani kwiaciarki której jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. Kompozycje sałatek owocowych były tak smaczne ze nie sposób opisać.

Piknik rodzinny 2016

5328,56 zł tyle udało nam się zebrać na IV Pikniku Rodzinnym dla Mikołaja.  Zapraszamy na facebooka, tam również zostały umieszczone zdjęcia i informacje o pikniku.
Wszystkim, którzy się przyłączyli bardzo, bardzo dziękujemy! !! Jesteście niesamowici ;) 
Całość zostanie przekazana dla Mikołajka!
Oto szczegóły:
- ciasto – 908,15 zł
- stanowisko MKS Chojniczanka 430 zł
- zamki dmuchane – 1177zł
- foto-budka 35,50 zł
- grill – 753,80 zł
- fryzjer – 28 zł
- loteria fantowa – 762,20 zł
- malowanie twarzy – 159 zł
- Eko jedzenie – 419 zł
- ścianka do malowania – 70,10 zł
- koń 296 zł
- balony i pomiar tkanki tłuszczowej – 289,81 zł

 

Wesołki w parku dinozaurów

31 maja Wesołki wybrały się na wycieczkę do Solca Kujawskiego, w którym znajduje się Jura Park. Niestety pogoda spłatała nam niezłego figla i ciągle musieliśmy szukać schronienia przed deszczem, a nawet burzą ;) Diplodok był tak wielki, że pozwolił nam się pod sobą schować :) Z nowymi doświadczeniami uśmiechem i przygodami wróciliśmy do domu.

 

Olimpiada sportowa w przedszkolu

Pierwszego czerwca w z okazji święta naszych przedszkolaków odbyła się olimpiada sportowa. Wspólnym tańcem rozpoczęliśmy całodniową zabawę. Na koniec dzieci otrzymały medale oraz latawce.

Dzień mamy i taty – Wesołki

25 maja Wesołki zaprosiły rodziców, aby wspólnie uczcić DZIEŃ MAMY I TATY!

Oto krótka fotorelacja :)

Iluzjonista w przedszkolu

1 czerwca odwiedził nas Iluzjonista z okazji Dnia Dziecka. Dzieci z podziwem obserwowały pokaz.

Hałabałki zwiedzają Chojnice!

Hałabałki”, realizując tygodniową tematykę: „Moja miejscowość i okolice”, postanowiły wybrać się na wycieczkę po Chojnicach. Dzieci zwiedziły główne zabytki mieszczące się w centrum naszego miasta m.in. Bramę Człuchowską, fosę miejską, ratusz, Bazylikę.

„Mały matematyk”

W piątek 29.04. „Skrzaty” wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie „Mały Matematyk” organizowanym w przedszkolu „Misiowa Akademia”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Hałabałki” i „Koszałki-Opałki”: Maja Gryniewicz, Stanisław Okuniewski oraz Michalina Buse. Przedszkolaki dzielnie rozwiązywały zadania m.in. wykonywały działania matematyczne, układały mozaikę z klocków, porównywały długość tasiemek oraz rozwiązywały łamigłówki na tablicy interaktywnej. W nagrodę za udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Gratulujemy!

Ludzie listy piszą…

Mądraczki za sprawą Pani Agnieszki, która odbywała praktyki w naszym przedszkolu, poznały zawód listonosza. Te ciekawe zajęcia uwieczniliśmy na zdjęciach.  Zapraszamy do oglądania! :)

Zajączek w przedszkolu

Poszukiwania trwały od samego rana. Gdzie on jest? Czy przybędzie? Otóż, Pan Zając jest bardzo sprytny i nie dał się złapać przedszkolakom. Nawet przynęta w postaci kolegów królików się nie udała. Jednak nasz długouchy przyjaciel zostawił dzieciom wskazówki, jak dotrzeć do upominków. Dziękujemy za prezenty i mamy nadzieję, że za rok też będzie o nas pamiętał :)

Warsztaty wielkanocne u Wesołków

22 marca do przedszkola po raz kolejny zawitali najbliżsi naszych przedszkolaków. Dzieci i tym razem miały przygotowany krótki występ oraz zaprosiły gości do wspólnej plastycznej i sportowej zabawy. Serdecznie dziękujemy za przybycie :)

PRZYWITANIE WIOSNY

Poza obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa nie można było zapomnieć o przywitaniu wiosny. Choć pogoda zrobiła nam psikusa i nie było zbyt ciepło to i tak daliśmy radę ją przywołać. Nasze ciepłe okrzyki i barwne stroje sprawiły, że Pani Wiosna zawitała i do nas!

Koszałki poszukują wiosnę!

Koszałki szukały oznak wiosny i nie tylko. Można stwierdzić, że mamy w przedszkolnych progach małych ogrodników!

Warsztaty wielkanocne Koszałki-Opałki

Oto krótka fotorelacja ze spotkania świątecznego Koszałków.

Warsztaty wielkanocne u Hałabałków

W piątek (18.03.) „Hałabałki” zorganizowały dla swoich rodziców warsztaty wielkanocne. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie improwizacje ruchowe do wiosennych utworów muzycznych. Po krótkim występie, wszyscy goście wspólnie z dziećmi wykonali wielkanocne kurki oraz ozdabiali kolorowym papierem jajka za styropianu.

Dzień Przebierańca

W piątek 11.03. w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Przebierańców.  Tego dnia odbyło się mnóstwo różnych zabaw, a każde dziecko mogło włożyć na siebie wymarzony kostium. 

Dzień Babci i Dziadka Koszałki Opałki

Koszałki Opałki także zaprosiły do przedszkola babcie i dziadków. Dzieci serdecznie ugościły swych najbliższych wręczając im upominki.

Natomiast z okazji karnawału wykonały ciekawe maski. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA- MĄDRACZKI

20 stycznia gościliśmy w naszej grupie wspaniałych gości- Babcie i Dziadków. Tę wyjątkową uroczystość Mądraczki umiliły przepięknym występem artystycznym, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Niemniejszym entuzjazmem ze strony gości spotkał się wspólny taniec Dziadków z wnukami J. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE U MĄDRACZKÓW

Zbliżające się Boże Narodzenie było doskonałą okazją do wspólnego świętowania. Dzieci wraz z Rodzicami zrobiły pachnące stroiki na świąteczny stół. Po poczęstunku śpiewaliśmy kolędy, przy nastrojowym gitarowym akompaniamencie taty Czarka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

MĄDRACZKI BAWIĄ SIĘ NA ŚNIEGU

Zimową aurą Mądraczki wybrały się na plac zabaw, żeby poszaleć na śniegu. Zjeżdżaliśmy na sankach, lepiliśmy śniegowe kule i szukaliśmy śladów zwierząt. Zabawa była suuuuuper!