Hałabałki na wycieczce

Wycieczka do Pana Garncarza w Sokole była niewątpliwie wielkim przeżyciem dla małych podróżników z grupy Hałabałki. Dzieci już na kilka dni przed wyjazdem były podekscytowane podróżą autokarem i możliwością wykonania naczynia z gliny. Po zapoznaniu się z zawodem garncarza przedszkolaki osobiście wyrobiły glinę, z której potem ulepiły piękne garnuszki i wazoniki. Po ciężkiej, ale jakże przyjemnej pracy był czas na odpoczynek, jedzenie i zabawę na placu zabaw. Zadowolenie w oczach dzieci utwierdziło nas w przekonaniu, że wycieczka była udana.

Dzień Mamy i Taty u Wesołków

29 maja Wesołki zaprosiły najważniejszych dla nich gości – swoich rodziców. Zaśpiewały, kilka słów o mamie i tacie powiedziały oraz prezent wręczyły. Maluchy spisały się na medal! Dzieci czekały na ten moment od wielu dni. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok :)

Wesołki na artystycznej wycieczce

15 maja Wesołki wybrały się do Pana garncarza, by poznać jego pracę i zostać małymi artystami. Lepienie w glinie wcale nie jest takie proste…  Dzieci przekonały się o tym osobiście. Po ciężkiej pracy wybrały się na plac zabaw i posiliły się na świeżym powietrzu. Najwięcej emocji wywołała przejażdżka autokarem!  

Dzień Książki

23 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książek. Z tej okazji swoja obecnością zaszczycił nas autor książki „Janek i Kot” pan Grzegorz Szlanga, który umilił nam czas czytając jej fragment.

Bal Wiosny

13 kwietnia kolorowy Wodzirej odwiedził nasze przedszkole i poprowadził Bal wiosny. Tego dnia obchodziliśmy również „Dzień Czekolady”. Z tej okazji dzieci otrzymały czekoladowe wafelki.

Kynoterapia – Wesołki

Wesołki często spotykają się z Panią Marzenką. Opowiada im jak należy zachowywać się wśród zwierząt, a w szczególności, gdy w pobliżu przebywają psy. Dzieci otrzymują ważne informacje, które potem przekładane są w praktyce. Często zajęciom towarzyszy zabawa, nawiązująca do tematyki zwierzęcej. Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują na kolejne zajęcia.

HAŁABAŁKI- WARSZTATY WIELKANOCNE

23 marca w grupie Hałabałki odbyły się warsztaty Wielkanocne. Przedszkolaki wprowadziły świąteczną atmosferę krótkim wystąpieniem przed Rodzicami, po czym wykonały wraz z Nimi wielkanocnego zajączka z pnia drzewa. Zarówno dzieci jak i dorośli zaangażowali się we wspólną pracę i z wielkim zapałem stworzyli piękne ozdoby świąteczne. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i miło spędzony czas.

Mądraczki zakładają wiosenny ogródek

Pięciolatki powitały wiosnę nie tylko śpiewem, ale postanowiły założyć wiosenny ogródek w kąciku przyrody. Dzieci uczyły się jak sadzić nasiona, cebulki kwiatowe oraz dowiedziały się od czego zależy wzrost roślin. Podczas zajęć sadziliśmy kwiaty. Teraz będziemy codziennie podlewać nasz ogródek oraz obserwować wzrost roślin.

Zabawy niedyrektywne – Mądraczki

Każdy z nas lubi się bawić. Co, więcej każdy z nas potrzebuje zabawy. Swoboda zabawy z dostępem materiałów daje dużo radości. Mobilizuje dziecko do podejmowania decyzji, wyborów, pokonywania napotkanych trudność…

Mądraczki szukają wielkanocnego zajączka

Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza zajączek wielkanocny. Przychodzi, a raczej kica z prezentami dla dzieci. Ale nie zostawia ich ot tak, po prostu. Przygotowuje dla dzieci zadania, których dopiero rozwiązanie prowadzi przedszkolaki do ukrytej niespodzianki. A ile przy tym radości i śmiechu!

Hałabałki w Kosmosie

W ostatnich dniach lutego Hałabałki zamieniły się w małych odkrywców tajemnic Kosmosu. Na zajęciach przedszkolaki poznały nazwy ciał niebieskich a także nazwy niektórych planet układu słonecznego. Dzieci wykonały czapki ufoludków i chętnie wcieliły się w ich rolę. Kosmiczny tor przeszkód pokonały z wielką radością.

BAJKOWE POPOŁUDNIE

21.02.2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języków obcych w przedszkolu dobyło się Bajkowe Popołudnie. Dzieci wraz z rodzicami przedstawiały popularne bajki i wiersze polskich autorów. Wspaniałe występy zostały docenione gromkimi brawami i drobnymi upominkami.

Dni otwarte w przedszkolu

17.02.2018r. odbyły się „Dni otwarte” dla wszystkich zainteresowanych zapisem dzieci do naszej placówki. Tego dnia, w każdej sali oraz gabinetach czekały atrakcje dla maluchów. Pracownicy przedszkola udzielali informacji dotyczących funkcjonowania placówki. Naturalnie nie zabrakło poczęstunku. Wszystkich odwiedzających witały i żegnały alpaki -  Bolek i Lolek oraz ich wierny przyjaciel konik polski – Nefer. Dziękujemy za odwiedziny!

KYNOTERAPIA- HAŁABAŁKI

W środę 14 lutego dzieci z grupy Hałabałki odwiedziły Dziunie i Florka. Pani Marzenka zaprezentowała dzieciom karmienie piesków w dość nietypowy sposób- kostką do gry. Zarówno dzieci jak i pieski bawiły się wyśmienicie.

Dzień Chorych na Padaczkę

14 luty to nie tylko dzień zakochanych. Tego dnia szczególnie powinniśmy pamiętać o osobach borykających się z samotnością, odrzuceniem społecznym. Kadra przedszkolna przybliżyła dzieciom temat epilepsji. Jest to temat trudny jak dla tak małych dzieci, ale pamiętajmy że im szybciej zaczniemy o tym rozmawiać, tym łatwiej będzie dzieciom zrozumieć otaczający nas świat. W przedszkolu posiłkowaliśmy się fragmentami bajki „O małpce, która spadła z drzewa”, poruszająca temat naszych zajęć. Kolor epilepsji to lawendowy, a dlaczego? Zachęcamy do poczytania gazetek na ten temat w holu przedszkola.

Świątecznie spotkanie Wesołków

15 grudnia Wesołki zaprosiły swoich bliskich na spotkanie świąteczne. Zestresowane maluszki poradziły sobie śpiewająco. Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych dzieci! Dziękujemy za wszystko i zapraszamy za rok!

Pasowanie Wesołków

Wesołki zostały oficjalnymi Przedszkolakami!

Stało się! 26 października 2017r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Wesołków. Dzieci dowiodły, że potrafią śpiewać, tańczyć, są silne i wygimnastykowane. Pani Dyrektor czyniła honory wielką kredką, gratulując oraz wręczając dyplom i upominki każdemu Przedszkolakowi. Następnie wszyscy zasiedli do ucztowania przy suto zastawionym stole, co jest zasługą rodziców  Wesołków. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i witamy dzieci w naszym przedszkolnym zespole!

Wesoło i niedyrektywnie

Wesołki w ciągu roku bawiły się niedyrektywnie, tak jak zapowiadaliśmy na początku roku.             Oto krótka fotorelacja z niektórych zabaw.

Warsztaty Wielkanocne u Wesołków

Z delikatnym opóźnieniem dodajemy fotorelację z przedświątecznych warsztatów. Dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie oraz zaprosiły rodziców do wspólnego ozdabiania kartonowych jajek. W miłej i spokojnej atmosferze wspólnie spędziliśmy czas.

Wesołki witają Babcie i Dziadków!

31.01.2017 r. sala Wesołków zapełniła się wyjątkowymi gośćmi. Nasze starszaki zaprezentowały układ taneczny oraz składały życzenia dziadkom i babciom w postaci wierszyków i piosenek. Na koniec wręczyły najbliższym upominki i wspólnie zasiedliśmy do pałaszowania słodkości. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie!

Spotkanie świąteczne u Wesołków

W tym roku spotkanie świąteczne miało zupełnie inna formę niż dotychczas. W rolę aktorów wcielili się rodzice naszych Wesołków. Przedstawili oni scenę z czasów teraźniejszych – rodziny, która prawie zapomina o świętach oraz Dzień Bożego Narodzenia. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały poczynania swoich rodziców na scenie. Później wspólnie ucztowaliśmy oraz rozmawialiśmy przy stole zastawionym łakociami. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe przeżycia! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie chwilę, by zatrzymać się w tym pędzie i spędzi czas z rodziną, bliskimi… Wesołych Świąt!

Jedzie pociąg z Wesołkami!

W ostatnim tygodniu września pogoda nam jeszcze dopisała i udaliśmy się na małą wycieczkę. Odwiedziny na dworcu kolejowym, zaowocowały kilkoma atrakcjami, gdyż dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza przejażdżka pociągiem. Pani Teresa, kierowniczka wycieczki opowiedziała nam kilka ciekawych i ważnych rzeczy, przydatnych podczas jazdy pociągiem. Dzieci otrzymały w kasie bilety i udały się na peron, gdzie przyjechał pociąg. Mogliśmy sprawdzić, jak „trąbi” ta wielka machina i czy ma kierownicę… Bardzo miło wspominamy ten wyjazd i mamy nadzieję, że w przyszłości udamy się w dłuższą podróż! Serdecznie dziękujemy Pani Teresie, która podzieliła się z nami wiedzą i poświęciła swój czas.

 

Owocowe Krasnalki

W minionymi tygodniu krasnale wybrały się na targ na którym zakupiły owoce. W drodze powrotnej otrzymały kwiatki od przemiłej pani kwiaciarki której jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy. Kompozycje sałatek owocowych były tak smaczne ze nie sposób opisać.

Piknik rodzinny 2016

5328,56 zł tyle udało nam się zebrać na IV Pikniku Rodzinnym dla Mikołaja.  Zapraszamy na facebooka, tam również zostały umieszczone zdjęcia i informacje o pikniku.
Wszystkim, którzy się przyłączyli bardzo, bardzo dziękujemy! !! Jesteście niesamowici ;) 
Całość zostanie przekazana dla Mikołajka!
Oto szczegóły:
- ciasto – 908,15 zł
- stanowisko MKS Chojniczanka 430 zł
- zamki dmuchane – 1177zł
- foto-budka 35,50 zł
- grill – 753,80 zł
- fryzjer – 28 zł
- loteria fantowa – 762,20 zł
- malowanie twarzy – 159 zł
- Eko jedzenie – 419 zł
- ścianka do malowania – 70,10 zł
- koń 296 zł
- balony i pomiar tkanki tłuszczowej – 289,81 zł

 

Wesołki w parku dinozaurów

31 maja Wesołki wybrały się na wycieczkę do Solca Kujawskiego, w którym znajduje się Jura Park. Niestety pogoda spłatała nam niezłego figla i ciągle musieliśmy szukać schronienia przed deszczem, a nawet burzą ;) Diplodok był tak wielki, że pozwolił nam się pod sobą schować :) Z nowymi doświadczeniami uśmiechem i przygodami wróciliśmy do domu.