Pola Nadziei – Krasnale

W piątek (28.09.2018) grupa „Krasnale” sadziła żonkile w ramach akcji „Pola Nadziei” na skwerze przy ulicy Sukienników. Dzieci z wielką chęcią wzięły udział w kampanii hospicyjnej której organizatorem jest Fundacja Palium.

W podróży po Polsce

Dziś rozpoczęliśmy tematykę roczną przedszkola: ” wychowanie do wartości kształtowania patriotycznych postaw ucznia”. Dzieci zapoznały się z mapą, flagą, godłem oraz hymnem Polski i wyruszyli w podróż po kraju. Już niebawem kolejna część fotorelacji.

Sprzątanie Świata – Jeżynki

Dnia 14 września w grupie Jeżynek zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Dzieci z zainteresowaniem i chęcią brały udział w rozmowie na temat segregowania odpadów oraz recyklingu. Jeżynki poznały kolory pojemników do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować naszą przyrodę.

Zajęcia z pierwszej pomocy u Jeżynek

Dnia 7 września grupa Jeżynki obchodziła Dzień pierwszej pomocy. W tym dniu dzieci odwiedziła Pani pielęgniarka. Celem wizyty było poznanie zasad pierwszej pomocy. W trakcie zajęć dzieci poznały numery alarmowe pogotowia ratunkowego, sposób powiadamiania dyspozytora pogotowia ratunkowego, zasady rozpoznania parametrów życiowych oraz prawidłowe ułożenie w pozycji bocznej ( bezpiecznej). Dzieci z zainteresowaniem ćwiczyły ułożenie boczne. Na koniec Jeżynki otrzymały odznakę Superbohatera.

Wielkanocne warsztaty u Wesołków

27 marca w sali Wesołków było bardzo pracowicie. Zajączek zostawił dla dzieci prezenty, ale poprosił je o pomoc w przygotowaniach świątecznych. Dzieci i ich goście świetnie się spisali! Wykonali piękne kurczaczki, przegonili liska, który polował na kurkę i przynieśli zajączkowi jajeczka, których on bardzo potrzebował. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Malinki dbają o zęby

W piątek 17 marca Malinki odwiedziły panie , które odbywają u nas w przedszkolu praktykę .Panie pokazały dzieciom w jaki sposób mają czyścić zęby. Malinki dowiedziały się skąd się bierze próchnica. Każde dziecko mogło użyć lusterka do oglądania zębów, takie jakie używa stomatolog. Paniom towarzyszyły maskotki, które pomagały dzieciom dokładnie umyć zęby.

Czy znasz swoje miasto i region?

31 stycznia nasze kochane Malinki: Emilia Kuc,Agata Synoradzka i Filip Bielecki wzięli udział w konkursie pt. „Czy znasz swoje miasto i region”, który po raz kolejny odbył się w „Wesołych przedszkolakach”. Malinki wykazały się dużą wiedzą o naszym mieście i świetnie poradziły sobie z pytaniami.

Dzień Babci i Dziadka u Malinek

Dnia 03.02 w grupie Malinki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.Dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Po części artystycznej dzieci wręczyły upominki i zaprosiły Dziadków na słodki poczęstunek.

Jasełka u Malinek

Dnia 14.12.2016 roku w grupie MALINKI odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe dla Rodziców. Dzieci wspólnie z najbliższymi ozdabiali wcześniej przygotowane ozdoby z masy solnej: choinki, aniołki, bałwanki, renifery, gwiazdki. Przed przystąpieniem do pracy i słodkiego poczęstunku wszystkie Malinki w roli małych aktorów przedstawiły Jasełka i odśpiewały kolędy. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Mali badacze – Malinki

W grupie Malinki odbyły się zajęcia badawcze z fizyki. Wiadomo, że dzieci charakteryzuje ciekawość tym co je otacza, a najlepszym sposobem było przygotowanie na zajęciach kilku eksperymentów. Dzieci dowiedziały się jak można zrobić elektromagnez, czy wszystkie przedmioty przewodzą prąd, jak to się dzieje, że po podłączeniu baterii żarówka zaczyna świecić…

Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

Dnia 23 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Niesłyszących.  Święto obchodzone jest od 1958 roku. Wiele wybitnych postaci na przestrzeni wieków udowodniło, że ludzi głuchych lub niedosłyszących istotnie niewiele ogranicza. Do tego grona należą m.in. Ludwig van Beethoven, Francisco Goya, Thomas Edison, a także Halle Berry czy Bill Clinton.  Na dzisiejszych zajęciach dzieci zapoznały się z budową ucha, rozpoznawały różne dźwięki, bawiły się w głuchy telefon, odgadywały zagadki bez fonii . Przedszkolakom najbardziej spodobała się zabawa  w kukułcze jajo oraz zgubione klucze. Celem zajęć było zdobycie przez dzieci doświadczeń w odbiorze bodźców płynących z otoczenia.

Pracusie żegnają Przedszkole

Dnia 24 czerwca, Starszaki z „Pracusiów” przygotowały przedstawienie na Uroczystość Pożegnania Przedszkola. Dzieci odświętnie ubrane, piosenką przywitały gości – swoich rodziców, następnie w wierszach i piosenkach wspominały przedszkolne życie. Rodzice ze wzruszeniem, oglądali swoje  pociechy  na scenie. Były oczywiście olbrzymie owacje,  wśród  radości  i wzruszeń,  dzieci rozstawały się z przedszkolem, ale obiecały, że będą nas odwiedzać. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Pracusie w Straży Pożarnej

Dnia 22 czerwca, przedszkolaki z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach . Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitał Pan Strażak, który chętnie oprowadził i zapoznał naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Na zakończenie wizyty, dzieci podziękowały i podarowały strażakom pamiątkowy dyplom z rysunkami.

Poziomki i Jagódki na wycieczce w Stryszej Budzie

W czwartek 16.06.2016 r. Jagódki wraz z Poziomkami udały się na wycieczkę do Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów w Stryszej Budzie. Pogoda nie rozpieszczała nas, od rana lało. Na miejscu przywitał nas deszcz, który przeczekaliśmy w autokarze a potem ruszyliśmy naprzeciw przygodzie. Zaczęliśmy od Parku Miniatur i tam wraz z panią przewodniczką zwiedziliśmy prawie cały świat oglądając pomniejszone budowle. Potem czekał nas Gabinet Śmiechu, który rozbawił nas do łez i Zamek Strachu dla odważnych wycieczkowiczów. Była też Baśniowa Kraina z prawdziwymi zwierzątkami. Zmęczeni postanowiliśmy posilić się trochę i zrobić sobie postój zajadając frytki. Po jedzonku czekała na nas kolejka, która w miłej atmosferze zawiozła nas do Parku Gigantów. Tu był dopiero śmiesznie. Duże buty, okulary, kubek, zapałki, stół z krzesłem i samolot Tupolew, który wzbudził wielkie emocje. Chwilka na placu zabaw i trzeba było ruszać do Owadów XXL, które pochowane w lesie zaglądały na nas zza drzew. Na koniec jeszcze droga powrotna kolejką i potem zmęczeni zasiedliśmy, by nieco się zregenerować, pozjadać co nieco i ruszyć do domku. Było super!!!

Malinki na Olimpiadzie Sportowej

7 czerwca Malinki wzięły udział w Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Szkołę Podstawową  nr 3 w Chojnicach. W tym roku motywem przewodnim były Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro. W zawodach brały udział dzieci z Miasta i Gminy Chojnice.  Grupa Malinki reprezentowała Grecję.  Rozegrane konkurencje były podzielone na trzy części: pierwsza w sali gimnastycznej, druga na boisku „Sępik”, a trzecia na boisku trawiastym. W przerwach między konkurencjami  otrzymały lody, wodę oraz hot – doga. Dzieci z naszego przedszkola dołożyły wszelkich starań i wywalczyli  piąte miejsce. Wszystkim towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.

Jeżynki na wycieczce

Dnia 3 czerwca grupa Jeżynek wybrała się na wycieczkę autokarową do miejscowości Charzykowy. Na miejscu udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną składającą się z czterech elementów. Poznaliśmy wiele gatunków drzew, krzewów oraz mieliśmy możliwość poczucia różnych zapachów: tymianek, piwonia, mięta pieprzowa i wiele innych. Następnie zobaczyliśmy jakie zwierzęta można spotkać w pobliskich lasach oraz jakie zostawiają ślady. Każda jeżynka przeszła się ścieżką  zmysłów: polbruk, duże i małe kamienie oraz szyszki. Bose stopy pozwoliły nam poczuć różnice. Po spacerze zrobiliśmy sobie piknik na świeżym powietrzu. Na koniec wyjazdu poszliśmy na plac zabaw, gdzie mieliśmy okazję jeszcze trochę pohasać. Zadowoleni, uśmiechnięci i zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

„Da capo al fine czyli muzyczny finał”

Dnia 6 czerwca przyjechała do nas Filharmonia z Bydgoszczy, z podsumowaniem całego dzieła. Dzieci dowiedziały się, że finał to zakończenie cyklu sonatowego lub suitowego, a także całego dzieła. Czerwcowy, muzyczny finał był naturalnie bogaty w zróżnicowane rytmy, ciekawe melodie i nowe brzmienia, z zastosowaniem dynamiki. Powtórka ,,da capo” była pełna wakacyjnego słońca i uśmiechu.

Dzień Mamy i Taty u Jagódek

Dnia 24 maja 2016 roku w „Jagódkach” odbył się Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowały dla Rodziców wspaniały występ, były  wierszyki, piosenki, taniec a potem z całych sił ukochały najbliższych i wręczyły prezenty. Uściskom nie było końca, sytuację uratowały słodkości, które odciągnęły maluchów od Rodziców.

Dzień Mamy u Poziomek

Dnia 23 maja w grupie „Poziomki” odbyła się uroczystość dla mam. Dzieci zaprezentowały się w programie artystycznym. Niejednej mamie zakręciła się łezka w oku. A i uśmiech nie schodził podczas przygotowanych zadań dla mam. Było wzruszająco, miło i radośnie…STO LAT DLA WSZYSTKICH MAM!

Dzień Mamy i Taty u Jeżynek

Dnia 24.05.26 r w grupie Jeżynek obchodziliśmy Święto Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców krótki występ artystyczny i pokaz multimedialny. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Malinki w Bibliotece

W poniedziałek 30 maja Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedziły Malinki. Na początku dzieci dowiedziały się, co to jest regulamin oddziału. Miały okazję zaobserwować, w jaki sposób Laura wypożycza książkę. Zwróciły uwagę na to, jak powinno się o książki dbać w domu. Następnie przedszkolaki obejrzały książki, które można wypożyczać i takie, które można oglądać tylko na miejscu. W pomieszczeniu czytelni zapoznały się z literaturą popularno-naukową. Dzieci doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jak należy się w bibliotece zachowywać oraz wyraziły ochotę na powtórne odwiedziny biblioteki. Po bardzo pouczających zajęciach był czas na pyszne lody.

Dzień Mamy i Taty u Malinek

Dnia 25 maja w grupie Malinek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, połączona z pożegnaniem trójki starszaków. Dzieci  przygotowały urozmaicony program artystyczny. Łzy wzruszenia, chwile refleksji oraz zachwyty podziwu dla umiejętności wychowanków przedszkola przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów. Na koniec słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Malinki i Pracusie w Gdyni

Dnia 17.05.16 r. Malinki i Pracusie wybrały się na wspólną wycieczkę do Centrum Experyment w Gdyni. Celem wycieczki było połączenie nauki i zabawy w atrakcyjną formę spędzania czasu na interaktywnych wystawach oraz poprzez prowadzenie działań komunikujących naukę.Dzieci miały możliwość skorzystania z różnych atrakcji np. : spirala życia, lądolód, szybkie i wolne zwierzęta, fotoplastikon, trzęsienie ziemi, poszeptajmy, bądź silny, mini ja, ruletka stawów, wyspa relaksu, pompa życia, grawitacyjna zagadka, zbuduj cząsteczkę, energia z morskich fal, wahadło rezonansowe, wodne wrota, fala stojąca… Na koniec pyszny poczęstunek i powrót do domu.