Dzień Mamy- Krasnale

25.05 w grupie Krasnali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech i duma z pociech. Wzruszone mamy z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchały życzeń, wierszy oraz piosenek.

Krasnale w ogródku

Pewnego dnia postanowiliśmy zrobić porządki wiosenne w naszym ogródku. Wspólnie przekopywaliśmy grządki, grabiliśmy i sadziliśmy kwiatki, cebulę oraz sialiśmy rzodkiewkę. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwsze zbiory.

Spotkanie wielkanocne – Krasnale

24.03 zaprosiliśmy rodziców na Warsztaty Wielkanocne, na których nasze dzieci przebrane za kurki i koguty prezentowały krótkie przedstawienie oraz śpiewały piosenki. Oprócz występów na rodziców i ich pociechy czekała wspólna praca plastyczna – wykonywanie ozdoby wielkanocnej z drewnianych jajeczek.

Witaminki, witaminki

Po sezonie „chorobowym” Mądraczki i Krasnale wzmacniają swoją odporność :) Baardzo lubimy pić „witaminowe bomby” -koktajle owocowe i warzywne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)

Dzień Babci i Dziadka – Krasnale

Dzieci przedstawiły program artystyczny oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość dostarczyła Gościom wielu wzruszeń. Po występach mieliśmy  okazję pogawędzić przy kawie i słodkościach. Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzony czas.

Pasowanie na przedszkolaka – Hałabałki

W środę (21.10.) dzieci z grupy „Hałabałki” zostały pasowane na przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego: dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz recytowały wierszyki, a także wykazały się wiadomościami, odpowiadając na kilka pytań. Po części artystycznej nastąpiła uroczysta przysięga oraz pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom oraz album. Gratulujemy Hałabałkom oficjalnego przyjęcia do grona przedszkolaków!

Krasnale w Gdyni!

12 czerwca  Krasnale wyruszyły w edukacyjną podróż do „Centrum Nauki Experyment”. Dzieci miały okazję atrakcyjnie spędzić czas  łącząc naukę i zabawę. Młodzi odkrywcy samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i badali szereg zjawisk z różnych dziedzin nauki i sztuki. Po wysiłku intelektualnym udaliśmy się na plażę :)

Krasnale – Dzień Mamy

29.05 w grupie Krasnali odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje, uśmiech i duma z pociech. Wzruszone mamy z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchały życzeń, wierszy oraz piosenek.

Wizyta Malinek na poczcie

Dzieci z grupy MALINKI na zajęciach popołudniowych w Przedszkolu przygotowały kartki urodzinowe dla dziewczynki, która choruje na bardzo rzadką chorobę. Dnia 30 .04 obchodzi swoje 5 urodziny i pragnie w ten dzień być szczęśliwa i nie myśleć o cierpieniu. Dlatego My mali ludzie pragniemy pomóc i ślemy do Majki życzenia urodzinowe STO LAT !!!

Światowy Dzień Książki- Pracusie

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W tym dniu przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione książeczki, które mogliśmy zaprezentować całej grupie. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o książki. Bawiliśmy się w sklep. Na zakończenie wykonaliśmy książeczkę pt. „Dzień w przedszkolu”. Od 27 kwietnia będzie można oglądać i wypożyczyć książeczki w przedszkolnym Kąciku Wędrującej Książki. Zachęcamy!

Warsztaty wielkanocne – Krasnale

Dnia 3 kwietnia 2015 roku w grupie Krasnali odbyły się warsztaty dla rodziców. Dzieci zaprezentowały wielkanocne przedstawienie, a następnie  wspólnie z rodzicami stworzyliśmy piękne pisanki. Wszystkim dziękujemy za przybycie.

Malinki warsztaty wielkanocne

Dnia 3 kwietnia 2015 roku w grupie Malinki odbyły się Warsztaty Wielkanocne dla rodziców. Na samym początku wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę Wielkanocną a następnie wspólnie z rodzicami, dziadkami, siostrą, bratem zabrali się do ozdabiania papierowych pisanek na patyku i wycinania papierowych zajączków. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.

WARSZTATY WIELKANOCNE U JEŻYNEK

DNIA 31.03.15 r. ODBYŁO SIĘ WIELKANOCNE SPOTKANIE WARSZTATOWE Z UDZIAŁEM RODZICÓW.
DZIECI ZAPREZENTOWAŁY RODZICOM ALFABET OPOWIADAJĄCY O TRADYCJACH ŚWIĄT ORAZ ZAŚPIEWAŁY PIOSENKĘ. NA KONIEC WSPÓLNIE Z RODZICAMI WYKONAŁY WIELKANOCNE OZDOBY. CAŁE SPOTKANIE UMILAŁ NAM SŁODKI POCZĘSTUNEK I MILA ATMOSFERA.

Wycieczka do ZOO

W czwartek 19.03 Mądraczki i Krasnale  wybrały się do Canpolu by zwiedzić zwierzęta w ZOO. Towarzyszyło nam dużo emocji i zabawy. Wielkim przeżyciem dla dzieci było spotkanie w zagrodzie z małymi kózkami. Były to zwierzęta, które jako jedyne mogły być dokarmiane przez przedszkolaków.

Dzień Świętego Patryka – Mądraczki

Nasze przedszkole w tym tygodniu obchodziło „Dzień Św. Patryka”.  Tego dnia pani Kasia, która prowadzi j. angielski, przygotowała wiele ciekawych informacji oraz zabaw związanych z tym świętem. Nieodłącznym elementem „Dnia Św. Patryka” jest kolor zielony, dlatego też wszystkie przedszkolaki założyły ubrania właśnie w tym kolorze.

Zielony Dzień – Jeżynki

Dnia 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Dzieci w tym dniu były ubrane na zielono. Na zajęciach omówiliśmy na czym polega wyżej wymienione święto. Po krótkiej pogadance wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną w postaci  czterolistnej koniczynki.

Dzień Babci i Dziadka – Jeżynki

W dniu 20.01.2015r. grupa Jeżynek gościła w przedszkolu babcie i dziadków. Z tej okazji dzieci przygotowały program artystyczny i wraz z dziadkami wykonały pracę plastyczną w postaci ramek na zdjęcie. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Dzień Babci i Dziadka – Malinki

Dnia 23.01.2015 roku w grupie Malinek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z uśmiechem występowały przed swymi dziadkami, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Na koniec każda Babcia i Dziadek razem z wnukami wykonali piękne upominki dla siebie.

Bal karnawałowy

Ah co to był za bal !!! Muzyka na żywo, śpiewy, tańce oraz dużo szaleństwa! Pojawiły się gwiazdy z pierwszych stron książek i ekranów telewizorów. Zorro, Spiderman, Elza, Kopciuszek, Myszka Mini i wiele innych znakomitości! Niezapomniane chwile oraz szerokie uśmiechy uwiecznił fotograf :)

Dzień Babci i Dziadka – Poziomki

Dnia 22 stycznia w grupie 3 – latków (POZIOMEK) odbyła się wspaniała impreza. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków. Na zakończenie dzieci wraz z babciami i dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Dziadków!

Konkurs Eko-Obraz

Pod koniec grudnia dzieci z najstarszych grup (Jeżynki, Koszałki Opałki, Hałabałki i Krasnale) wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem Eko- Obraz organizowanym przez  Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór. Komisja konkursowa przyznała naszym dzieciom nagrody główne oraz wyróżnienia. Przedszkolaki były zachwycone i dumne z osiągniętego sukcesu.

„Śpiąca królewna”

Dnia 07.01.2015r. odwiedził nas teatr Art.-Re z Krakowa. Aktorzy przedstawili dzieciom piękną bajkę pt. „Śpiąca królewna”. Przedszkolacy oglądali spektakl z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem.

Spotkanie świąteczne – Poziomki

Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. Dzieci i rodzice przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby. Ozdabiały tekturowe bombki i pierniczki. Dzieci specjalnie dla rodziców przygotowały krótki program artystyczny. Po zakończeniu nie zabrakło pysznych ciast, za które bardzo dziękujemy naszym mamom.