Pasowanie Krasnali

16 listopada w grupie „KRASNALI” odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Zanim dzieci oficjalnie zostały przedszkolakami zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Do wspólnej zabawy dzieci zaprosiły również swoich rodziców. Za swój pierwszy wspólny występ dzieci otrzymały burzę oklasków. Po części artystycznej nastąpiła ceremonia pasowania przez Panią Dyrektor, na koniec każdy otrzymał medal, dyplom oraz prezent. Po ceremonii można było poczęstować się słodkościami. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków, uporały się z tym doskonale, czego efekt mogli podziwiać zaproszeni Rodzice oraz Pani Dyrektor.

Pasowanie u Hałabałków

W dniu 15 listopada 2012 roku odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka” u grupy p. Marioli Furmanek. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia słowno-muzycznego w wykonaniu dzieci. Następnie był test na przedszkolaka. Dzieci miały zjeść kawa,łek cytryny i nie skrzywić się. Potem złyżyły uroczyste słubowanie i dyrektor Magdalena Paterek wielkim ołówkiem pasowała dzieci na przedszkolaka. Dzieci otrzymały też medale, dyplomy i słodko-owocowy upominek, ale to nie był koniec zabawy. Dzieci śpiewały znane piosenki, potem były wystepy solo. Na koniec zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Było bardzo wesoło. Teraz pięciolatki są już prawdziwymi przedszkolakami.

Zawody sportowe

13 listopada grupa dzieci 6 letnich z Naszego przedszkola udały się do Szkoły Podstawowej Nr 1 na Zawody Sportowe. Nasze przedszkolaki zajeły 2 miejsce. Każdy otrzymał nagrodę i dyplom. Radości było coniemiara!

KOSZAŁKI OPAŁKI „Jesienna przygoda”

7 listopada dzieci z grupy Koszałki Opałki zaprosiły dzieci z innych grup, pracowników przedszkola oraz swoich rodziców na przedstawienie pt. „Z kroniki Koszałka Opałka: Jesienna przygoda”. Dzieci spisały się na medal, ich występ był bardzo udany.

Święto Dyni

31 października w przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. Przedszkolaki oraz pracownicy w tym dniu przyszli do przedszkola ubrani w kolorze pomarańczowym. W salach i na koarytarzach wisiały balony i piękne dynie. Odbyły się konkurs między grupowy na najśmieszniejsza dynie. Dzieci posmakowaly kompot z dyni. Ten dzień był bardzo wesoły i pewnie długo pozostanie w pamięci dzieci. Na koniec skrzaty otrzymały dyplomy i słodki upominek od Pani Dyni.

Korczak jak z Bajki

6-latki z grupy pracusie z okazji roku korczakowskiego postanowiły swoim rówieśnikom przybliżyć jego twórczość i przygotowały inscenizację na podstawie Króla Maciusia I pt. ,,Skarb Togopogo”. Popisały się swoim talentem aktorskim podczas przeglądu bajek J. Korczaka w przedszkolu Bajka. Nie zapomniały o kolegach ze swojego przedszkola oraz o rodzicach, przed którymi także wystąpili. Mamy nadzieję, że się podobało…

Wizyta Policjantów w Przedszkolu

19 października nasze przedszkole odwiedzili policjanci. Grupy dzieci 6 letnich o godz. 10 wyszły do ogrodu przedszkolnego gdzie miały okazję zobaczyć z bliska radiowóz i sprzęt policyjny. Następnie dzieci wraz z policjantami wróciły do sali gdzie policjanci rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa. Może teraz my odwiedzimy policjantów w ich miejscu pracy. :)

Wizyta Koszałków Opałków w Straży Pożarnej

10 października Koszałki Opałki wybrały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć wozy strażackie i ich wyposażenie. Nasze przedszkolaki poznały organizację pracy w straży pożarnej.
A panowi pracujący w straży pokazali dzieciom co dzieje się podczas alarmu. Dzieci wróciły do przedszkola zadowolone
i bogatsze w nową wiedzę.

Prywatyzacja Przedszkola

1 września 2012 r nastąpiła prywatyzacja przedszkola i placówka zmieniła nazwę na
Niepubliczne Przedszkole Integracyjne SKRZATY. Dyrektorem została mgr Magdalena Paterek.